Hongkong v pondělí schválil žádosti několika spotových burzovně obchodovaných fondů pro bitcoin a ether, čímž tento region pokračuje ve své snaze stát se kryptocentrem.

Kyjev chybuje tím, že ignoruje protiválečné Rusy, řekla Navalná časopisu Time

V Rusku žijí protiváleční Rusové, někteří dávají odpor najevo, ale lze těžko čekat, že všichni vyjdou protestovat. Ne všichni jsou hrdinové. V rozhovoru s magazínem Time to řekla Julija Navalná, vdova po ruském opozičním předákovi Alexeji Navalném. V prvním interview od smrti svého manžela uvedla, že řada Rusů je podle ní připravena dát různými způsoby najevo nesouhlas s ruskou válkou proti Ukrajině a takto smýšlející Rusy je třeba podporovat. Ukrajinská vláda dělá podle ní chybu tím, že tuto skupinu ignoruje. Kyjev zatím na její slova nereagoval.

Češi jsou v osmifinále! Belgie porazila Finsko 2:0

Sledujte nás na sítích

Belgie už měla jistý postup, Finové zase potřebovali k jistotě osmifinále remízu. Kevin De Bruyne ale úřadoval a dotáhl Belgičany k vítězství 2:0.

Belgie lehce obměnila sestavu, i tak ale postavila velice silný kádr. Od začátku utkání tak držela více balón, Finové se semkli do kompaktního bloku, míče si příliš neužili.

Za první poločas vyprodukovali Belgičané 8 střel, jejich soupeř ani jednu. Největší nebezpečí pro branku Lukáše Hrádeckého představovalo duo De Bruyne – Lukaku.

Záložník Manchesteru City se snažil Lukakua hledat v každé situaci, když měl míč na kopačce. Jednou ho vyslal kolmicí do vápna, střelec Interu ale branku netrefil. O chvilku později poslal De Bruyne z hloubi pole nadýchaný centr do vápna, Lukakuovo zakončení hlavou lapil Hrádecký.

Ve 42. minutě se představil i mladičký Jeremy Doku. 19letý křídelník Rennes hýřil aktivitou, těsně před poločasem se ve vápně vyhnul soupeři a střílel na zadní tyč, Hrádecký se ale opět zaskvěl, o poločase byl tak stav utkání 0:0.

V 64. minutě De Bruyne využil rozhozenou finskou obranu a přízemní přihrávkou našel ve vápně Hazarda, který vystřelil ale pouze doprostřed po zemi.

O minutu později už však De Bruynovu aktivitu konečně někdo využil. Krásným pasem našel mezi stopery Lukakua, který si převzal balón a překonal Hrádeckého. Belgickou radost ale zkazil videorozhodčí, který našel milimetrový ofsajd.

O dvě minuty později už se však Belgičani radovali oprávněně. A opět v tom byl Kevin De Bruyne. Hvězda belgických rudých ďáblů z rohu našla Vermaelena, jehož hlavička skončila na břevně, následně si ale míč smolně srazil do branky Hrádecký.

Nejaktivnější duo v zápase se ale stejně nakonec dočkalo. Kevin de Bruyne deset minut před koncem šajtlí našel ve vápně Lukakua, který si balón připravil a pravačkou překonal Hrádeckého. 2:0. Víc už se v utkání nestalo a Belgie tak postupuje z prvního místa s devíti body.

Tento výsledek společně s vítězstvím Dánska nad Ruskem (4:1) definitivně posouvá českou reprezentaci do osmifinále Eura. Po dnešních výsledcích už tak nemůže skončit na nepostupovém místě.

Vybrali jsme pro vás

Evropa velebí nové šampiony. EURO ovládla Itálie, Anglii zlomily vaz penalty

Ti, kdo zvolili v posledním týdnu jako destinaci pro dovolenou Itálii, vyhráli jackpot. Italský výběr totiž ve finále EURA porazil po penaltovém rozstřelu Anglii a slaví. Bujaré radovánky neberou na Apeninském poloostrově konce, titul pro mistry Evropy se vrací do země po 53 letech.

Fanoušky naštvala Sterlingova penalta. „Koho to zajímá“, říká legenda Anglie

V semifinále Eura mezi Dánskem a Anglií se blížil konec první části prodloužení, když hlavní rozhodčí “sežral” Raheemu Sterlingovi jeho skok do vápna a odpískal penaltu. Situace rozlítila téměř všechny fotbalové fanoušky, kromě těch anglických, kteří si vůbec nestěžují.