Více
  11.3 C
  Czech
  Středa 22. března 2023

  Bitcoin dosáhl úrovně 27 000 dolarů, nového devítiměsíčního maxima

  Bitcoin dosáhl 17. března nového devítiměsíčního maxima, neboť nejnovější události v rostoucí bankovní krizi ve Spojených státech podpořily trhy s kryptoměnami. Podle údajů Cointelegraph Markets Pro a TradingView dosáhl kurz BTC/USD na Bitstampu 27 025 dolarů, než došlo ke konsolidaci.

  Americký regulátor prodává Signature Bank a Silicon Valley Bank

  Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) uvedla, že usiluje o prodej celých podniků Signature Bank a Silicon Valley Bank. To je v rozporu se zprávou agentury Reuters. Podle té by kupující museli souhlasit s tím, že Signature Bank přestane s veškerými kryptoaktivitami.

  Nechal si vytetovat na paži slevovou Clubcard. Zatím se mu to nevyplácí

  Otec tří dětí, Dean Mayhew z Anglie, si nechal přímo do kůže vytetovat čárový kód Clubcard obchodního řetězce Tesco, kterou lidé předkládají u pokladny při placení a získávají díky ní slevy. Originální nápad se mu ale moc nerentuje.

  Aktuální informace GFG Alliance k posunu v restrukturalizaci a refinancování

  Praha 10. března 2022 (PROTEXT) – • Významný pokrok ve vztahu k věřitelům, včetně stažení návrhů na vyhlášení konkurzu ze strany daňového úřadu HMRC ve Velké Británii

  • Do LIBERTY Steel UK byly vloženy další finanční prostředky pro pokračování výroby

  • Další pokroky v restrukturalizaci skupiny s cílem zaměřovat se na klíčové podniky

  • Výborné výsledky, kterým napomáhá velmi dobrá situace na mezinárodních trzích s ocelí a hliníkem

  Výbor pro restrukturalizaci a transformaci skupiny LIBERTY Steel Group (RTC) dnes prezentuje zprávu o aktuální situaci v celé skupině a o setrvalém pokroku, kterého bylo doposud dosaženo. „Jsme rádi, že můžeme informovat o dalším úspěšném posunu v našich jednáních s věřiteli, včetně britského HMRC. Jsme odhodláni uhradit závazky všem věřitelům, což je důležitý krok, který nám umožní dosáhnout restrukturalizace a dlouhodobého refinancování. Naše klíčové mezinárodní podniky nadále dosahují dobrých hospodářských výsledků a rekordní úrovně výroby, a to navzdory závratně vysokým nákladům na energie, kterým tato energeticky náročná průmyslová odvětví ve Velké Británii a Evropě čelí. Budeme pokračovat v našem úsilí reorganizovat a refinancovat naše provozy z dlouhodobého hlediska,“ uvedl Jeffrey Kabel, ředitel pro transformaci.

  Přijatá opatření

  VB

  • Po úspěšných jednáních s daňovým úřadem HMRC byly staženy návrhy na vyhlášení konkurzu. Souběžně s tím pokračují konstruktivní jednání se stávajícími věřiteli o splacení závazků a s novými věřiteli o dlouhodobějším refinancování podniků.

  • Po vložení prostředků akcionáře ve výši 50 milionů liber do obnovení výroby ve společnosti LIBERTY Steel UK (LSUK) loni v říjnu následovala další významná podpora akcionářem, která umožnila výrobu oceli v provozech LSUK zaměřených na výrobky s vysokou přidanou hodnotou, úzké pásy, strojírenské a tvarové tyče. Výroba v průběhu března a dubna umožní společnosti LSUK plnit požadavky zákazníků a udržet si pozici na trhu.

  • Poté, co bylo v květnu 2021 oznámeno, že skupina GFG Alliance prodá společnost LIBERTY Pressing Solutions Coventry (LPSC), skupina aktivně hledala potenciální kupce pro tento podnik. Během tohoto období, kdy provozy byly financovány prostřednictvím kapitálu akcionáře, LPSC i nadále plnila objednávky zákazníků. Dlouhodobý pokles na britském automobilovém trhu způsobil, že nebylo možné najít pro LPSC kupce, v důsledku čehož byla 7. března zahájen proces formální konzultace.

  Austrálie

  • Vláda Jižní Austrálie oznámila pokyny pro spolufinancování projektů na zlepšení provozní efektivity v integrované huti Whyalla, patřící do společnosti LIBERTY Primary Metals Australia (LPMA). Je to první krok k uvolnění dotace ve výši 50 milionů australských dolarů, z něhož budou financovány schválené projekty na zlepšení produktivity a efektivity ve Whyalla a na které LPMA přispěje stejnou částkou. LPMA se snaží urychlovat návrhy projektů strategické modernizace, které splňují podmínky pro vládní financování. Navržená podpora doplňuje významné investice, které LPMA již vložila do zařízení v závodě ve Whyalla, kde se díky práci na zlepšování provozní efektivity, iniciativám trvalého zlepšování a příznivým tržním podmínkám zlepšily výsledky.

  Regionální aktuality

  Austrálie

  • Od oznámení restrukturalizace dluhu společnosti LPMA v říjnu 2021 dosahují integrované provozy nadále velmi dobrých výsledků, a to i přes prudký nárůst cen energií. Mezi ně patřil trojnásobný nárůst produkce praného uhlí a 82% nárůst prodeje v Tahmooru; 12% nárůst prodeje železné rudy na 2079 kt; 17% nárůst výroby oceli ve Whyalla a 18% nárůst prodeje slitin v LIBERTY Bell Bay. Tento týden australská vláda zadala společnosti Whyalla Steelworks zakázku v hodnotě 292 milionů australských dolarů na dodávku 147 000 tun kolejnic na dokončení projektu Inland Rail. Společnost InfraBuild zaznamenala za první pololetí fiskálního roku 2022 další zlepšení výsledků napříč všemi finančními ukazateli a nejlepší půlroční výsledky v oblasti bezpečnosti v historii. Ve srovnání s první polovinou fiskálního roku 2021 se čisté příjmy InfraBuildu zvýšily o 41 % na 2,94 miliardy dolarů, přičemž EBITDA vzrostla o 109 % na 314 milionů australských dolarů. Společnost InfraBuild dosáhla zlepšení v celkové úrazové četnosti (TRIFR), délce nemocenské, omezené práci nebo náhradní práci (DART) za období od července do prosince. V posledním čtvrtletí byl TRIFR o 32 % lepší a DART o 51 % lepší než v předchozím období.

  Evropa

  • LIBERTY Ostrava v České republice zahájila rozsáhlý dvouletý program modernizace Steckelovy válcovny pásů za přibližně 40 milionů eur. Zlepší spolehlivost a kvalitu výrobků a zároveň zvýší využití kapacity na více než 1 milion tun plochých výrobků ročně. Rourovna ostravské huti letos plánuje přijmout více než sto nových kvalifikovaných pracovníků kvůli navýšení výroby bezešvých trubek pro těžbu a dopravu ropy směřujících na americké trhy.

  • LIBERTY Galati v Rumunsku investovala 5,5 milionu eur do posílení linky na výrobu za tepla válcovaných svitků, aby zvýšila produktivitu válcovny a zlepšila její ekologické výsledky.

  • Společnost LIBERTY Częstochowa, jediný polský výrobce nízkouhlíkových plechů ze zelené oceli, zahájila renovaci svých dvou dělicích linek, které jsou klíčové pro úspěšnou realizaci její nové výrobní strategie „55-65-85“, jejímž počátečním cílem je dosáhnout expedice ve výši 55 000 tun ocelového plechu měsíčně.

  • LIBERTY Magona, italský lídr ve výrobě galvanizovaných a předlakovaných plochých válcovaných svitků, plánuje letos dosáhnout zvýšení kapacity o více než 20 %. Očekává se, že navýšení umožní instalace nového zařízení pro lakování a nový sortiment galvanizovaných a předlakovaných výrobků spolu s lepším zákaznickým servisem a širší mezinárodní obchodní sítí. LIBERTY Skopje v Severní Makedonii také plánuje zvýšit svou produkci na přibližně 20 000 tun měsíčně, což je nárůst o 65 % díky provozní a plánovací efektivitě.

  Velká Británie

  • Výroba oceli v Rotherhamu a Stocksbridge během prvního čtvrtletí pokračovala, což umožnily vložené prostředky akcionáře. Únorová výroba oceli dosáhla plánovaných výrobních cílů a další výrobní kampaň probíhala na počátku března. Probíhá úspěšné plánování dalších kampaní.

  • Organizace Aluminium Stewardship Initiative udělila podniku ALVANCE British Aluminium Lochaber certifikát ASI Performance Standard, který je považován za zlatý standard pro udržitelnou výrobu v tomto odvětví.

  USA

  • Společnost LIBERTY Steel USA úspěšně obnovila výrobu ve své válcovně tyčí v Georgetownu v Jižní Karolíně, která byla uzavřena během pandemie Covid-19. 65 zaměstnanců se nyní mohlo vrátit zpět do práce. LIBERTY Steel USA také zavedla opatření na zvýšení efektivity, jako je úspora nákladů za energie, navrácení zapůjčených zařízení a snížení počtu dodavatelů, aby zlepšila svou ziskovost a vytvořila udržitelný dlouhodobý plán závodu.

  • Společnost LIBERTY Steel & Wire obnovila výrobu ve válcovně drátu v Peoria ve státě Illinois, čemuž předcházela instalace a testování nového transformátoru pro elektrickou obloukovou pec. Podnik v Peoria je největším výrobcem tyčí situovaným v jedné lokalitě v USA.

  Výhled

  „Vzhledem k tomu, že v oblasti refinancování jsme dosáhli významného pokroku a naše podniky mají dobré výsledky, bude letošní rok ve znamení zahájení realizace našeho transformačního plánu. Naše programy na restrukturalizaci a refinancování úspěšně pokračují a realizujeme také provozní zlepšení, abychom dále zvýšili výkonnost našich klíčových podniků s ohledem na silnou poptávku po našich výrobcích,“ uvedl v reakci na dosažené výsledky ze strany RTC Sanjeev Gupta, výkonný předseda GFG Alliance.

  GFG Alliance je globální uskupení podniků a investic, které patří Sanjeevu Guptovi a jeho rodině. Aliance se skládá ze tří hlavních průmyslových divizí; LIBERTY Steel Group, ALVANCE Aluminium Group a SIMEC Energy Group, které jsou na sobě nezávislé, ale sdílejí stejné hodnoty a cíl, kterým je vytvářet udržitelnou budoucnost pro průmysl a společnost. GFG Alliance zaměstnává 35 000 lidí v 10 zemích a její obrat dosahuje 20 miliard USD. GFG Alliance je lídrem v udržitelném průmyslu s cílem stát se uhlíkově neutrální do roku 2030 (CN30).

  www.gfgalliance.com

  .

  Sledujte nás na sítích

  ISW: Putinovi se zřejmě nepodařilo dojednat neomezené partnerství s Čínou

  Ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi se pravděpodobně nepodařilo dojednat neomezené dvoustranné partnerství s Čínou, ve které doufal, uvedl v noci na dnešek ve své pravidelné zprávě k válce na Ukrajině americký Institut pro studium války (ISW). Závazky, které obě země přijaly při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskvě, jsou podle něj nevyvážené.

  Ukrajina obdrží od MMF první půjčku ve výši 15 miliard dolarů

  Ukrajina obdrží vůbec první půjčku od Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve výši 15 miliard dolarů (zhruba 330 miliard korun). Tento balíček pomůže s financováním kritických výdajů a upevní stabilitu ekonomiky země, v níž už více než rok zuří válka.

  Čínský prezident Si Ťin-pching odletěl z Moskvy, ukončil třídenní návštěvu

  Čínský prezident Si Ťin-pching dnes ráno odletěl z Moskvy. S odvoláním na čínskou státní televizi CCTV o tom informovala agentura Reuters. Si tak ukončil třídenní státní návštěvu země, která už déle než rok vede ozbrojenou agresi vůči sousední Ukrajině a čelí kvůli tomu sankcím ze strany západních zemí. Peking uvádí, že je ohledně konfliktu nestranný a zasazuje se o "mír a dialog".

  Rusko tvrdí, že odrazilo dronový útok na krymský Sevastopol

  Ruské námořnictvo tvrdí, že sestřelilo ukrajinské bezpilotní letouny nad přístavem Sevastopol na Krymu. S odkazem na tamního gubernátora Michaila Razvožajeva o tom informovala agentura AFP. Tři "objekty" byly podle něj zničeny a útok si nevyžádal oběti ani zraněné. Kyjev se k útoku na poloostrově, který Rusko protiprávně anektovalo v roce 2014, zatím nepřihlásil. Tři lidé naopak přišli o život při útocích dronů dnes v noci v Kyjevské oblasti, oznámily tamní úřady.

  Candida auris. Amerikou se šíří smrtelná houbová infekce

  Americkými zdravotnickými zařízeními a domovy pro seniory se alarmující rychlostí šíří smrtelná kvasinková infekce rezistentní vůči léčbě. Zemře přitom jeden ze tří nakažených. Houba vyvolává závažná onemocnění u lidí s oslabenou imunitou.

  NEJNOVĚJŠÍ

  ISW: Putinovi se zřejmě nepodařilo dojednat neomezené partnerství s Čínou

  Ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi se pravděpodobně nepodařilo dojednat neomezené dvoustranné partnerství s Čínou, ve které doufal, uvedl v noci na dnešek ve své pravidelné zprávě k válce na Ukrajině americký Institut pro studium války (ISW). Závazky, které obě země přijaly při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskvě, jsou podle něj nevyvážené.

  Ukrajina obdrží od MMF první půjčku ve výši 15 miliard dolarů

  Ukrajina obdrží vůbec první půjčku od Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve výši 15 miliard dolarů (zhruba 330 miliard korun). Tento balíček pomůže s financováním kritických výdajů a upevní stabilitu ekonomiky země, v níž už více než rok zuří válka.

  Čínský prezident Si Ťin-pching odletěl z Moskvy, ukončil třídenní návštěvu

  Čínský prezident Si Ťin-pching dnes ráno odletěl z Moskvy. S odvoláním na čínskou státní televizi CCTV o tom informovala agentura Reuters. Si tak ukončil třídenní státní návštěvu země, která už déle než rok vede ozbrojenou agresi vůči sousední Ukrajině a čelí kvůli tomu sankcím ze strany západních zemí. Peking uvádí, že je ohledně konfliktu nestranný a zasazuje se o "mír a dialog".

  Rusko tvrdí, že odrazilo dronový útok na krymský Sevastopol

  Ruské námořnictvo tvrdí, že sestřelilo ukrajinské bezpilotní letouny nad přístavem Sevastopol na Krymu. S odkazem na tamního gubernátora Michaila Razvožajeva o tom informovala agentura AFP. Tři "objekty" byly podle něj zničeny a útok si nevyžádal oběti ani zraněné. Kyjev se k útoku na poloostrově, který Rusko protiprávně anektovalo v roce 2014, zatím nepřihlásil. Tři lidé naopak přišli o život při útocích dronů dnes v noci v Kyjevské oblasti, oznámily tamní úřady.

  Candida auris. Amerikou se šíří smrtelná houbová infekce

  Americkými zdravotnickými zařízeními a domovy pro seniory se alarmující rychlostí šíří smrtelná kvasinková infekce rezistentní vůči léčbě. Zemře přitom jeden ze tří nakažených. Houba vyvolává závažná onemocnění u lidí s oslabenou imunitou.