Více
  -0.1 C
  Czech
  Středa 30. listopadu 2022

  Aktuální informace GFG Alliance k posunu v restrukturalizaci a refinancování

  Praha 10. března 2022 (PROTEXT) – • Významný pokrok ve vztahu k věřitelům, včetně stažení návrhů na vyhlášení konkurzu ze strany daňového úřadu HMRC ve Velké Británii

  • Do LIBERTY Steel UK byly vloženy další finanční prostředky pro pokračování výroby

  • Další pokroky v restrukturalizaci skupiny s cílem zaměřovat se na klíčové podniky

  • Výborné výsledky, kterým napomáhá velmi dobrá situace na mezinárodních trzích s ocelí a hliníkem

  Výbor pro restrukturalizaci a transformaci skupiny LIBERTY Steel Group (RTC) dnes prezentuje zprávu o aktuální situaci v celé skupině a o setrvalém pokroku, kterého bylo doposud dosaženo. „Jsme rádi, že můžeme informovat o dalším úspěšném posunu v našich jednáních s věřiteli, včetně britského HMRC. Jsme odhodláni uhradit závazky všem věřitelům, což je důležitý krok, který nám umožní dosáhnout restrukturalizace a dlouhodobého refinancování. Naše klíčové mezinárodní podniky nadále dosahují dobrých hospodářských výsledků a rekordní úrovně výroby, a to navzdory závratně vysokým nákladům na energie, kterým tato energeticky náročná průmyslová odvětví ve Velké Británii a Evropě čelí. Budeme pokračovat v našem úsilí reorganizovat a refinancovat naše provozy z dlouhodobého hlediska,“ uvedl Jeffrey Kabel, ředitel pro transformaci.

  Přijatá opatření

  VB

  • Po úspěšných jednáních s daňovým úřadem HMRC byly staženy návrhy na vyhlášení konkurzu. Souběžně s tím pokračují konstruktivní jednání se stávajícími věřiteli o splacení závazků a s novými věřiteli o dlouhodobějším refinancování podniků.

  • Po vložení prostředků akcionáře ve výši 50 milionů liber do obnovení výroby ve společnosti LIBERTY Steel UK (LSUK) loni v říjnu následovala další významná podpora akcionářem, která umožnila výrobu oceli v provozech LSUK zaměřených na výrobky s vysokou přidanou hodnotou, úzké pásy, strojírenské a tvarové tyče. Výroba v průběhu března a dubna umožní společnosti LSUK plnit požadavky zákazníků a udržet si pozici na trhu.

  • Poté, co bylo v květnu 2021 oznámeno, že skupina GFG Alliance prodá společnost LIBERTY Pressing Solutions Coventry (LPSC), skupina aktivně hledala potenciální kupce pro tento podnik. Během tohoto období, kdy provozy byly financovány prostřednictvím kapitálu akcionáře, LPSC i nadále plnila objednávky zákazníků. Dlouhodobý pokles na britském automobilovém trhu způsobil, že nebylo možné najít pro LPSC kupce, v důsledku čehož byla 7. března zahájen proces formální konzultace.

  Austrálie

  • Vláda Jižní Austrálie oznámila pokyny pro spolufinancování projektů na zlepšení provozní efektivity v integrované huti Whyalla, patřící do společnosti LIBERTY Primary Metals Australia (LPMA). Je to první krok k uvolnění dotace ve výši 50 milionů australských dolarů, z něhož budou financovány schválené projekty na zlepšení produktivity a efektivity ve Whyalla a na které LPMA přispěje stejnou částkou. LPMA se snaží urychlovat návrhy projektů strategické modernizace, které splňují podmínky pro vládní financování. Navržená podpora doplňuje významné investice, které LPMA již vložila do zařízení v závodě ve Whyalla, kde se díky práci na zlepšování provozní efektivity, iniciativám trvalého zlepšování a příznivým tržním podmínkám zlepšily výsledky.

  Regionální aktuality

  Austrálie

  • Od oznámení restrukturalizace dluhu společnosti LPMA v říjnu 2021 dosahují integrované provozy nadále velmi dobrých výsledků, a to i přes prudký nárůst cen energií. Mezi ně patřil trojnásobný nárůst produkce praného uhlí a 82% nárůst prodeje v Tahmooru; 12% nárůst prodeje železné rudy na 2079 kt; 17% nárůst výroby oceli ve Whyalla a 18% nárůst prodeje slitin v LIBERTY Bell Bay. Tento týden australská vláda zadala společnosti Whyalla Steelworks zakázku v hodnotě 292 milionů australských dolarů na dodávku 147 000 tun kolejnic na dokončení projektu Inland Rail. Společnost InfraBuild zaznamenala za první pololetí fiskálního roku 2022 další zlepšení výsledků napříč všemi finančními ukazateli a nejlepší půlroční výsledky v oblasti bezpečnosti v historii. Ve srovnání s první polovinou fiskálního roku 2021 se čisté příjmy InfraBuildu zvýšily o 41 % na 2,94 miliardy dolarů, přičemž EBITDA vzrostla o 109 % na 314 milionů australských dolarů. Společnost InfraBuild dosáhla zlepšení v celkové úrazové četnosti (TRIFR), délce nemocenské, omezené práci nebo náhradní práci (DART) za období od července do prosince. V posledním čtvrtletí byl TRIFR o 32 % lepší a DART o 51 % lepší než v předchozím období.

  Evropa

  • LIBERTY Ostrava v České republice zahájila rozsáhlý dvouletý program modernizace Steckelovy válcovny pásů za přibližně 40 milionů eur. Zlepší spolehlivost a kvalitu výrobků a zároveň zvýší využití kapacity na více než 1 milion tun plochých výrobků ročně. Rourovna ostravské huti letos plánuje přijmout více než sto nových kvalifikovaných pracovníků kvůli navýšení výroby bezešvých trubek pro těžbu a dopravu ropy směřujících na americké trhy.

  • LIBERTY Galati v Rumunsku investovala 5,5 milionu eur do posílení linky na výrobu za tepla válcovaných svitků, aby zvýšila produktivitu válcovny a zlepšila její ekologické výsledky.

  • Společnost LIBERTY Częstochowa, jediný polský výrobce nízkouhlíkových plechů ze zelené oceli, zahájila renovaci svých dvou dělicích linek, které jsou klíčové pro úspěšnou realizaci její nové výrobní strategie „55-65-85“, jejímž počátečním cílem je dosáhnout expedice ve výši 55 000 tun ocelového plechu měsíčně.

  • LIBERTY Magona, italský lídr ve výrobě galvanizovaných a předlakovaných plochých válcovaných svitků, plánuje letos dosáhnout zvýšení kapacity o více než 20 %. Očekává se, že navýšení umožní instalace nového zařízení pro lakování a nový sortiment galvanizovaných a předlakovaných výrobků spolu s lepším zákaznickým servisem a širší mezinárodní obchodní sítí. LIBERTY Skopje v Severní Makedonii také plánuje zvýšit svou produkci na přibližně 20 000 tun měsíčně, což je nárůst o 65 % díky provozní a plánovací efektivitě.

  Velká Británie

  • Výroba oceli v Rotherhamu a Stocksbridge během prvního čtvrtletí pokračovala, což umožnily vložené prostředky akcionáře. Únorová výroba oceli dosáhla plánovaných výrobních cílů a další výrobní kampaň probíhala na počátku března. Probíhá úspěšné plánování dalších kampaní.

  • Organizace Aluminium Stewardship Initiative udělila podniku ALVANCE British Aluminium Lochaber certifikát ASI Performance Standard, který je považován za zlatý standard pro udržitelnou výrobu v tomto odvětví.

  USA

  • Společnost LIBERTY Steel USA úspěšně obnovila výrobu ve své válcovně tyčí v Georgetownu v Jižní Karolíně, která byla uzavřena během pandemie Covid-19. 65 zaměstnanců se nyní mohlo vrátit zpět do práce. LIBERTY Steel USA také zavedla opatření na zvýšení efektivity, jako je úspora nákladů za energie, navrácení zapůjčených zařízení a snížení počtu dodavatelů, aby zlepšila svou ziskovost a vytvořila udržitelný dlouhodobý plán závodu.

  • Společnost LIBERTY Steel & Wire obnovila výrobu ve válcovně drátu v Peoria ve státě Illinois, čemuž předcházela instalace a testování nového transformátoru pro elektrickou obloukovou pec. Podnik v Peoria je největším výrobcem tyčí situovaným v jedné lokalitě v USA.

  Výhled

  „Vzhledem k tomu, že v oblasti refinancování jsme dosáhli významného pokroku a naše podniky mají dobré výsledky, bude letošní rok ve znamení zahájení realizace našeho transformačního plánu. Naše programy na restrukturalizaci a refinancování úspěšně pokračují a realizujeme také provozní zlepšení, abychom dále zvýšili výkonnost našich klíčových podniků s ohledem na silnou poptávku po našich výrobcích,“ uvedl v reakci na dosažené výsledky ze strany RTC Sanjeev Gupta, výkonný předseda GFG Alliance.

  GFG Alliance je globální uskupení podniků a investic, které patří Sanjeevu Guptovi a jeho rodině. Aliance se skládá ze tří hlavních průmyslových divizí; LIBERTY Steel Group, ALVANCE Aluminium Group a SIMEC Energy Group, které jsou na sobě nezávislé, ale sdílejí stejné hodnoty a cíl, kterým je vytvářet udržitelnou budoucnost pro průmysl a společnost. GFG Alliance zaměstnává 35 000 lidí v 10 zemích a její obrat dosahuje 20 miliard USD. GFG Alliance je lídrem v udržitelném průmyslu s cílem stát se uhlíkově neutrální do roku 2030 (CN30).

  www.gfgalliance.com

  .

  Sledujte nás na sítích

  Stoltenberg: NATO bude podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak bude potřeba

  Severoatlantická aliance bude podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak bude potřeba, ubezpečil dnes v Bukurešti šéf této organizace Jens Stoltenberg. Je důležité, aby ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině nezvítězil, řekl také po prvním dni jednání ministrů zahraničí NATO. Byla by to podle něj tragédie nejen pro Ukrajinu. Její ministr zahraničí Dmytro Kuleba dnes požádal o rychlejší dodávky zbraní a generátorů.

  Krypto půjčovací platforma BlockFi vyhlásila bankrot

  Společnost BlockFi 28. listopadu oznámila, že požádala o vyhlášení bankrotu podle kapitoly 11. Žádost podaná u bankrotového soudu Spojených států pro oblast New Jersey se týká jak společnosti, tak jejích osmi dceřiných společností. Tento krok přichází po několika dnech spekulací o finančním zdraví společnosti po krachu FTX.

  Republikáni v jednom okrese Arizony odmítají potvrdit výsledky voleb

  Republikánští úředníci v pondělí odmítli potvrdit výsledky voleb v jednom z arizonských okresů, čímž nedodrželi zákonnou lhůtu. Úřad státní tajemnice Arizony Katie Hobbs proto jejich rozhodnutí napadl u soudu.

  Šílenství v ruském poháru. Po rvačce hvězd rozdal sudí šest červených karet

  Kdekdo by si mohl říct, že se v zápase šestého kola ruského poháru mezi Zenitem Petrohrad a Spartakem Moskva nemůže nic zvláštního stát. Opak je však v tomto případě pravdou. Oba týmy se v závěru souboje porvaly, do potyčky se zapojili kromě hráčů také členové realizačního týmu. Výsledek? Šest červených karet.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Stoltenberg: NATO bude podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak bude potřeba

  Severoatlantická aliance bude podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak bude potřeba, ubezpečil dnes v Bukurešti šéf této organizace Jens Stoltenberg. Je důležité, aby ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině nezvítězil, řekl také po prvním dni jednání ministrů zahraničí NATO. Byla by to podle něj tragédie nejen pro Ukrajinu. Její ministr zahraničí Dmytro Kuleba dnes požádal o rychlejší dodávky zbraní a generátorů.

  Krypto půjčovací platforma BlockFi vyhlásila bankrot

  Společnost BlockFi 28. listopadu oznámila, že požádala o vyhlášení bankrotu podle kapitoly 11. Žádost podaná u bankrotového soudu Spojených států pro oblast New Jersey se týká jak společnosti, tak jejích osmi dceřiných společností. Tento krok přichází po několika dnech spekulací o finančním zdraví společnosti po krachu FTX.

  Republikáni v jednom okrese Arizony odmítají potvrdit výsledky voleb

  Republikánští úředníci v pondělí odmítli potvrdit výsledky voleb v jednom z arizonských okresů, čímž nedodrželi zákonnou lhůtu. Úřad státní tajemnice Arizony Katie Hobbs proto jejich rozhodnutí napadl u soudu.

  Šílenství v ruském poháru. Po rvačce hvězd rozdal sudí šest červených karet

  Kdekdo by si mohl říct, že se v zápase šestého kola ruského poháru mezi Zenitem Petrohrad a Spartakem Moskva nemůže nic zvláštního stát. Opak je však v tomto případě pravdou. Oba týmy se v závěru souboje porvaly, do potyčky se zapojili kromě hráčů také členové realizačního týmu. Výsledek? Šest červených karet.