Více
  18.8 C
  Czech
  Úterý, 9 srpna, 2022

  Zápas v Overwatch League byl kuriózně odložen kvůli stávce hráčů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Finále Overwatch Contenders EU Upper Bracket turnaje A-Sides Summer Series bylo krátce odloženo po stávce hráčů. Stalo se tak kvůli chybě turnaje, která se točila kolem délky série.

  Původně první zápas pátého dne podle pravidel náhle skončil. Poté se týmy v soutěži odmítly utkat. Nakonec se štáb dohodl, že nejspravedlivějším řešením bude pokračovat v zápase tam, kde skončil, následující den.

  Mírně řečeno, scéna druhé úrovně Overwatch League je pro talenty nejvyšší ligy klíčová. Nejlepší hráči ze scén Contenders po celém světě dostávají každou sezónu díky svým vynikajícím výkonům šanci dostat se do Overwatch League. Scénu Contenders však provází řada problémů. Naposledy vyšel najevo tento problém z finále vyššího bracketu.

  Kde se stal problém?

  Finále upper bracket letní série A-Sides se odehrálo mezi týmy EU Contenders 01 Esports a Munich Esports a původně bylo stanoveno jako série na sedm zápasů. Tato série, známá také jako zápas prvního se čtvrtým, začala tím, že se tým Munich Esports dostal do vedení 3:0 na zápasy. To však ještě dalo týmu 01 Esports šanci vrátit se zpět a vyhrát dvě mapy v řadě, čímž se série dostala do stavu 3:2. To vše bylo zatím v pořádku, ale v tu chvíli si štáb uvědomil chybu. Podle úředníků, původních pravidel rozdaných na začátku turnaje, byla série ve skutečnosti nejlepší z pěti. Kvůli této chybě měla pravidla zápas přerušit, a pokud některý tým trefil tři mapy, považovat ho za vítěze.

  Za většiny okolností je tento problém špatný sám o sobě. Nicméně skutečnost, že Mnichov vedl 3:0 a 01 Esports si vybudoval naději na comeback tím, že vyhrál dvě mapy za sebou, nechala poražený tým naštvaným.

  Rozhořčení, odmítnutí a odložení zápasu

  Když tedy organizátoři vypsali další sérii, rozhodly se hrající týmy, že se trochu pobaví. Ex Oblivione, který čekal na poraženého z tohoto finále horní skupiny, s nimi souhlasil, že jejich prohra byla nespravedlivá. Na oplátku se rozhodli, že jejich hráči Torbjorn budou bojovat na život a na smrt pouze kladivy. Ani jeden z týmů nezískal bod, záměrně ztrácel čas a zápas se stal neurčitým. Organizátoři týmům v chatu pohrozili, že pokračování v tomto jednání povede k vyřazení obou týmů z turnaje spolu s tím, že nedostanou žádné finanční odměny.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS