Více
  11.3 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Hrdina filmu ‚Hotel Rwanda‘ Rusesabagina bude propuštěn z rwandského vězení

  Paul Rusesabagina, který byl zobrazen jako hrdina v hollywoodském filmu "Hotel Rwanda" o rwandské genocidě a odpykává si 25letý trest za obvinění z terorismu, bude v sobotu propuštěn, oznámila rwandská vláda.

  FA Cup vyhlíží klíčové bitvy. Do semifinále se probili Citizens i United

  Začínalo se u stovky, postupnými kroky se došlo až k závěrečné čtyřce. Nejstarší a jedna z nejslavnějších fotbalových soutěží planety míří do své finální fáze. V osudí už zbyly pouze čtyři týmy, které si to rozdají ve dvou semifinále o postup do finále. V neděli si zajistili postup Manchester United, Sheffield United a Brighton a už o den dříve Manchester City.

  Accor otevře Swissôtel v srdci lázeňské oblasti v České republice

  Mariánské Lázně 9. března 2023 (PROTEXT) – Accor, přední světová skupina v oblasti hotelnictví, rozšiřuje své portfolio prémiových značek ve střední Evropě. Skupina podepsala smlouvu o správě nového pětihvězdičkového resortu Swissôtel Mariánské Lázně Resort & SPA. Resort se stane dokonalou destinací pro odpočinek od každodenní rutiny a nabídne množství volnočasových i wellness aktivit. Očekává se, že 130pokojový hotel přivítá své první hosty v roce 2024.

  Prémiový pětihvězdičkový Swissôtel najdete v České republice v Mariánských Lázních, které již dlouho jsou známou lázeňskou a volnočasovou destinací. Nové místo vznikne sloučením pěti monumentálních objektů. Impozantní Swissôtel Mariánské Lázně Resort & SPA vynikne moderním designem fasády a proskleným atriem s přirozeným světlem velkoryse prosvětlujícím celý areál.

  Hostům, kteří nový hotel navštíví, se dostane příjemného času plného relaxace, klidu a pohody ve 130 krásně navržených, moderních a pohodlných pokojích. Nezapomenutelný zážitek umocní zalesněné kopce v kombinaci s historickými ulicemi a monumentálními budovami města. V okolí lázní Swissôtelu Mariánské Lázně Resort & SPA, zpívající fontány a hlavní kolonády, je spousta známých míst a sportovního vyžití jako je sjezdovka, známý motocyklový závodní okruh a jediný královský golfový klub mimo země Commonwealthu a zároveň nejstarší golfový klub v České republice.

  Investorem a majitelem hotelu je společnost Grathon Business a.s, která dodává projekty v širším evropském měřítku.

  Česká republika je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších turistických destinací ve střední Evropě známou svým kulturním bohatstvím, monumentálními stavbami a přírodními léčivými minerálními prameny, které přitahují návštěvníky z celé Evropy. Jsme rádi, že můžeme naši značku Swissôtel přinést do Mariánských Lázní, druhého největšího lázeňského města v České republice. Tímto projektem si klademe za cíl poskytnout chvíle relaxace tělu i duchu i ne hned patrné vizuální dojmy prostřednictvím jedinečného designu budovy. Věříme, že naše místo, atraktivní svou architekturou, přispěje ke zvýšení počtu hostů Mariánských Lázní, které jsou bezpochyby kulturním dědictvím, které je třeba zažít na vlastní kůži. – říká, Frank Reul, viceprezident společnosti Accor pro rozvoj Severní Evropa – Východní Evropa a Balkán.

  Výběr společnosti Accor jako našeho partnera byl založen na dlouholetých zkušenostech a diverzifikovaném portfoliu mezinárodně uznávaných značek. Accor je pro nás symbolem výjimečného designu, nejvyšších standardů a nezapomenutelných zážitků. Spolupráce s tímto světovým lídrem v hotelnictví nám dává neuvěřitelné možnosti rozvoje prémiových hotelových služeb ve známém regionu České republiky. Věříme, že Mariánské Lázně v rámci České republiky i celého regionu díky Accoru dále posílí svůj status oblíbené volnočasové destinace s jedinečnými zážitky a luxusem – dodává společnost Grathon Business a.s.

  Mariánské Lázně byly spolu s Karlovými Vary a Františkovými Lázněmi nedávno zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

  Město se nachází 50 minut jízdy od Mezinárodního letiště Karlovy Vary, 2 hodiny jízdy autem od Letiště Václava Havla Praha a o něco více než 2 hodiny jízdy z centra Prahy. Návštěvu si tak mohou hosté spojit cestou do Norimberku (177 km), Drážďan (216 km) a Lipska (236 km).

  Swissôtel Hotels & Resorts, jedna ze světově nejznámějších švýcarských značek, nabízí moderní hotely plné svěžesti a vitality alpské energie, kořenící v tradici švýcarské pohostinnosti. Swissôtel, respektovaný pro svůj inteligentní design, kvalitní řemeslné zpracování a ohleduplný přístup k udržitelnosti, poskytuje svým hostům klid na objevování světa, skutečných odměn, které přináší život a využití příležitostí, jak ho „dobře žít“.

  O Accor

  Accor je přední světová skupina v oblasti hotelnictví skládající se z 5 400 objektů, 10 000 restaurací a barů, wellness středisek nebo flexibilních pracovních prostor ve 110 zemích. Skupina má jeden z nejrozmanitějších a plně integrovaných ekosystémů v tomto odvětví, který zahrnuje více než 40 značek hotelů, luxusních i ekonomických, stejně tak i lifestylových značek vedených Ennismore. Accor je také zavázán k hodnotám jako jsou podnikatelská etika a intergrita, odpovědný cestovní ruch, udržitelnost, zapojení komunity, a také diverzita a inkluzivita. Společnost Accor SA byla založena v roce 1967, sídlí ve Francii a je veřejně kótována na pařížské burze Euronext (kód ISIN: FR0000120404) a na OTC trhu (ticker: ACCYY) ve Spojených státech. Pro více informací navštivte group.accor.com nebo sledujte Accor dále na Twitteru, Facebooku, LinkedInu, a Instagramu.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  Binance postihl dvouhodinový výpadek kvůli softwarové chybě

  Kryptoměnová burza Binance v pátek na dvě hodiny pozastavila obchodování na svých spotových trzích kvůli softwarové chybě související s funkcí trailing stop loss. Vklady a výběry byly kvůli chybě rovněž pozastaveny.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  Binance postihl dvouhodinový výpadek kvůli softwarové chybě

  Kryptoměnová burza Binance v pátek na dvě hodiny pozastavila obchodování na svých spotových trzích kvůli softwarové chybě související s funkcí trailing stop loss. Vklady a výběry byly kvůli chybě rovněž pozastaveny.