Reklama

Výprodej v Edenu. Ze Slavie zřejmě prchne Stanciu, přidá se i Sima

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Pražská Slavia se připravuje na krušné léto. Klub zřejmě po úspěších v loňské sezoně opustí řada hráčů, včetně několika opor, o které je v zahraničí velký zájem. Český klub tak zřejmě doplatí na vynikající výkony v Evropě a ohlásí výprodej, hráči by ale měli putovat i opačným směrem.

Vršovický výběr prožil báječný ročník. Zářil na domácí scéně, ovládl ligu a skvělé jméno si udělal i na evropské scéně. Pod kopačkami fotbalistů Slavie skončila řada předních klubů Evropy jako Leicester City nebo Glasgow Rangers.

Povedená sezona přinesla klubu velký přísun peněz, ten se navíc po otevření přestupového okna ještě znásobí. Klub se chystá na odchod několika důležitých členů kádru. V dlouhé řadě stojí zástupci z Anglie, Francie, Itálie i Turecka.

Odejít má Stanciu i Sima

Když je řeč o dlouhém seznamu zájemců, velkou pozornost poutají hlavně dvě jména. Rumun Stanciu prožil famózní ročník a byl to právě on, kdo svými výkony táhl Slavii za úspěchem. 28letý špílmachr by se přesunu za hranice České republiky nebránil.

Zájem o něj projevuje turecký Galatasaray, ve hře je ale i návrat na Arabský poloostrov, odkud Stanciu do Slavie přišel. Řečí čísel vede právě nejmenovaný klub ze Saudské Arábie, o všem by se mělo rozhodnout v následujících týdnech.

Do Turecka by se mohl vydat i Abdallah Sima. Objev loňské sezony, střelec a neskutečný talent sledují kromě Turků také Francouzi, Italové či Ostrované. Tam sonduje situaci West Ham, kde působí Souček s Coufalem, ale také Crystal Palace i Leicester, kteří jsou ochotný za Senegalce náležitě zaplatit.

Britská média už dokonce hru Simy podrobila analýze.

Je jasné, že mu Slavia nebude chtít stát v cestě. I s ohledem na to, že by si mohla Slavia vydělat až 20 milionů eur. Řeč je ale i o dalších. Masopusta s Holešem láká Anglie, kde by mohli obléknout dres West Hamu, nabídky navíc přicházejí i na útočníka Kuchtu. Výměna špice české ligy za druhou anglickou ale reálná příliš není.

V Edenu se mluví o příchodu Krmenčíka

Slavia je velice aktivní i v nákupech. Do týmu už přivedla několik hráčů z české soutěže v čele s gólmanem Mandousem, slovenským reprezentantem Schranzem, Plavšičem ze Sparty a k týmu už se připojil i Emil Mads Madsen z Lince.

„Když jsem uslyšel o zájmu Slavie a že je možnost sem přestoupit, hned jsem byl rozhodnutý, že to chci udělat. Neměl jsem žádné pochybnosti. V neděli jsem mluvil s trenérem, vyprávěl mi, jak nahlíží na fotbal, jak vidí mě osobně. Myslím si, že to bude fungovat,“ prozradil 23letý Dán pro klubový web.

Do Edenu má přijít i obránce z Norska a útočník „repre“ Michael Krmenčík. Ten působil na české scéně v Plzni, která by ho za přesun k Pražanům ještě dlouho proklínala. 28letý kanonýr se vrátil zpět do Brugg, jaro strávil na hostování v Řecku.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Kristiina Mäki
Velice povedené vystoupení na olympijský hrách v Tokiu má za sebou česká běžkyně Kristiina Mäki. Nejen, že ze sedmého místa postoupila do finále, k tomu ale navíc zpřelámala i 35 let starý národní rekord v běhu na 1500 metrů. Před 7 měsíci porodila, rozhodla se ale, že boty ještě na hřebík věšet nechce.
Odznáčky s Maem
Skandál je to o něco menší, i tak ale nadzvedl část sportovní veřejnosti. Čínské dráhové cyklistky ovládly v Tokiu týmový sprint a na slavnostní ceremoniál, kdy se předávali medaile, přišly v kombinézách s odznáčky vyobrazujícími Maa Ce-tunga. MOV žádá vysvětlení.

10 KOMENTÁŘE

  1. Že Slavie nikdo neprchá, finanční možnosti a zíisky z nákupů a prodeje hráčů se samozřejmě zahrnují i do rozpočtu klubu, 6 až 7 mil. Euro za Stancia v pořádku, hráč uspěl, hrál výborně i povahově zapadl do kabiny NICO držíme ti palce i v budoucí kariéře…

  2. Zdravím všechny sportovní fanoušky a jedna připomínka pouze.Trpišovský se musel zbláznit angažováním Krmenčíka.Většího dřeváka jsem neviděl. K.

  3. Krmenčík je dřevo a divím se, ze ho Trpišovský chce. Plavčič no comment, Mandous je náhrada za Koláře. Simi se zbavte, dal pár gólů a hned byl z formy. Ten dán, to se uvidí, ale Sparta je nějaká mrtvá na příchody. Chce to tvůrce hry, dva obránce a goloveho útočníka, tak jsem zvědavý, co s tím Rosa provede. Sparta forever😉

  4. Odchod výborných hráčů do lepších klubů je běžná věc. Lze podat ale různým způsobem. U Slávie se jedná o výprodej, u Sparty jde o nabídky k přestupu. Asi je to podle toho, komu fandí a jakou IQ má píšící novinář.

  5. Lestr a Rangers rozhodně nejsou přední Evropské kluby. To jsou United, Chelsea, Barcelona, Real, Juventus, PSG, rozhodně ne nějaký Rangers, jejichž největšího rivala rozmetala i Sparta 5:0 (cca)

    • No,Sparta rozmetala Celtic 2x 4:1,ale ten zůstal za Rangers o 25 bodů-to je (cca) dvojnásobek ,co zůstala Sparta za Slavií. Takže asi tak.

  6. Ať žije pan Tvrdík jeden z největších manažerů u nás,kde všude byl všechno dokurvil a to samé čeká Slavii v brzké době.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama