Reklama

V Číně využívají technologii na rozpoznávání obličeje, aby dětem bránili hrát po nocích

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Společnost Tencent s vládní podporou Čínské lidové republiky začíná ověřovat věk hráčů s cílem, aby nezletilí byli pod kontrolou a jejich herní návyky odpovídaly tomu, co se po nich požaduje. 

V Číně mají spoustu problémů. Od diktátorského režimu až po závislost mladých na videohrách. Pochopitelně se tamější experti rozhodli nejprve řešit otázku her.

Herní společnost Tencent tak nyní začala využívat speciálního softwaru na rozpoznávání obličeje, pomocí něhož následně zamezuje přístup nezletilým ke hrám mezi desátou hodinou večer a osmou hodinou ranní.

Nová funkce s názvem Midnight Patrol v rámci první vlny byla implementována i do některých z nejpopulárnějších mobilních her, jako je například Honor of Kings a jejich počet se bude dále rozšiřovat. 

Regule na herní průmysl v Číně jsou vůbec zajímavé. Kromě povinné večerky tak například děti nesmí hrát více než 90 minut denně, současně také nemůžou utratit za mikrotransakce více než 57 dolarů měsíčně.

Mladiství nicméně našli chytrý způsob, jak se doposud kontrolám vyhýbat. Zaregistrovali se do národní databáze skrze občanku nějakého dospělého příbuzného.

A právě s tím nyní má být konec. Každý, kdo teď totiž bude hrát za den déle, než je vymezený čas, musí následně pomocí softwaru potvrdit, že je skutečně dospělý.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Panther_Tank
Německá prokuratura a obhajoba se dohodly na udělení podmíněného trestu maximálně do jednoho roku a pěti měsíců pro nepovolené držení zbraní, munice a výbušnin 84-letému muži, který v suterénu svého domu skladoval tank z dob druhé světové války, protiletadlové dělo, torpédo a další zbraně .
Lamborghini Huracán EVO
Další krok kupředu. Tak by se dalo mluvit o výměně, která se stala na letišti v italské Boloni. Tam jako vozidlo, které navádí letadla po dráze, používali Lamborghini Huracán. Jenže tomu teď odzvonilo a místo něj je tu jiná super kára. Lamborghini Huracán EVO. Čtyřkolka má ještě o 60 koní více než původní verze a pracovníci letiště se mají na co těšit.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama