Reklama

Trable v táboře Itálie. Znovu jde o covid, finále EURA je v ohrožení

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Už tuto neděli bude fotbalový svět znát odpověď na otázku, kdo se stane letošním šampionem Evropy. Jak Anglie, tak Itálie, jsou před finále v intenzivním tréninkovém procesu, druzí jmenovaní ale řeší problémy. V blízkosti hráčů se pohybovali tři nakažení.

Fotbalové mistrovství Evropy už míjí pomyslnou poslední začátku. Na začátku bylo v osudí 24 týmů, v turnaji už ale zůstaly jen dva. Do finále v Londýně se probojovali Italové a domácí Angličané, kteří si zahrají o titul na mezinárodní scéně po 55 letech.

O průběhu obou semifinále už asi není třeba mluvit. Napovídalo se totiž o nich až, až. Řešila se hlavně situace v duelu mezi Albionem a Dánskem, kterou zapříčinila kontroverzní penalta, bučení při hymně Dánů a oslňování gólmana laserem.

Ať tak či onak, finále si Anglie zahraje s Itálií. Tedy alespoň podle plánu. Poslední zprávy ale naznačují, že poslední zápas EURA je v ohrožení. Italští hráči totiž přišli v tréninkovém centru do kontaktu se třemi nakaženými novináři.

Zpravodajci ze stanice RAI si prý přivezli nemoc covid-19 z Ostrovů, kde celé mistrovství Evropy finišuje. S hráči se potkali ve Florencii, kde probíhají poslední tréninky před odletem. Centrum bylo uzavřeno, hráči netrénují a místo toho se neustále testují.

Není to ideální, zní z Itálie

Italové nechtějí ponechat nic náhodě, i proto se rozhodli přerušit tréninkový proces a testovat. „Pro přípravu týmu to není ideální, ale chceme mít jistotu, že není nikdo nakažený. Hráče testujeme,“ potvrdilo vedení italské „repre“.

Zároveň ale dodává, že není čeho se obávat. „Šance, že by se někdo z nich nakazil, je malá. Chceme mít ale jistotu, přítomnost médií na tréninku byla zrušena,“ dodali Italové. Ti teď mohou doufat v jediné – nikdo nebude nakažený.

I tak ale pojede výběr z Apeninského poloostrova do Anglie v ne zrovna ideálním rozpoložení. Půjde o dost možná největší zápas od finále mistrovství světa v roce 2006, kdy Itálie porazila Francii. Poslední úspěch na EURU se datuje do roku 2012.

Tehdy Itálie prohrála ve finále mistrovství Evropy se Španělskem, letos se ale pyšní parádní formou. Fotbalisty bude hnát za úspěchem fakt, že neprohráli už 33 zápasů, na druhé straně Anglie bude chtít konečně uspět. Naposledy se ze zisku trofeje radovala v roce 1966.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Kristiina Mäki
Velice povedené vystoupení na olympijský hrách v Tokiu má za sebou česká běžkyně Kristiina Mäki. Nejen, že ze sedmého místa postoupila do finále, k tomu ale navíc zpřelámala i 35 let starý národní rekord v běhu na 1500 metrů. Před 7 měsíci porodila, rozhodla se ale, že boty ještě na hřebík věšet nechce.
Odznáčky s Maem
Skandál je to o něco menší, i tak ale nadzvedl část sportovní veřejnosti. Čínské dráhové cyklistky ovládly v Tokiu týmový sprint a na slavnostní ceremoniál, kdy se předávali medaile, přišly v kombinézách s odznáčky vyobrazujícími Maa Ce-tunga. MOV žádá vysvětlení.

7 KOMENTÁŘE

  1. A nemohli by ty sportovce naočkovat? Ať mají pokoj a nemusí se furt testovat? Nebo nejsou vakcíny?
    Nebo jsou dlouhé fronty v centrech?

    • dle mého názoru, mohli být naočkovány všechny týmy před mistrovstvím a byl by pokoj ! To právě ono : novináři a další co se kolem týmů motají. Do bubliny to úplně zavřít nejde. Zápasy každou chvíli někde jinde / přelety atd . / Hezký de. A propo : ať vyhraje Italie !

  2. Itálie musí Albion smáznout. Těch sviňáren od Anglie bylo trochu moc. Fanoušci Anglie jsou největší hovada. Bojím se rozhodčích jsou opět z Holandska a jsou z Anglie připosraný. UEFA je banda zločinců🤑

  3. dúfam že bude 7 : 0 pre Italii !! Za tie všetky svinstvá albionu. To bude spravodlivosť .
    FORZA ITALIA ! ! !

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama