-3.1 C
Czech
Pátek 30. ledna 2026
Protext ČTKShanghai Electric hlásí za první pololetí 2024 tržby ve výši 49,869 miliardy...

Shanghai Electric hlásí za první pololetí 2024 tržby ve výši 49,869 miliardy jüanů s 22,6% meziročním nárůstem čistého zisku

Šanghaj 9. září 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Shanghai Electric (dále jen „společnost“) (SEHK:2727, SSE:601727) oznamuje své finanční výsledky za první pololetí roku 2024 a uvádí tržby ve výši 49,869 miliardy jüanů. Čistý zisk připadající na akcionáře přitom dosáhl 602 milionů jüanů, což představuje 2,0% nárůst oproti předchozímu roku. V prvním pololetí společnost rovněž dosáhla hrubé ziskové marže ve výši 19,2 %, zatímco hotovost a peněžní ekvivalenty činily 34,102 miliardy jüanů.

Během sledovaného období pokračovala společnost Shanghai Electric v realizaci své strategie udržitelného růstu, přičemž prodejní náklady se snížily na 1,362 miliardy jüanů a finanční náklady klesly o 30,58 % na 202 milionů jüanů. Investice společnosti do výzkumu a vývoje (R&D) si zachovaly stabilní výši s celkovou částkou 2,327 miliardy jüanů, což odpovídá stejnému období loňského roku.

Intenzivní zaměření společnosti Shanghai Electric na výrobu špičkových zařízení přineslo pozitivní výsledky ve všech klíčových oblastech jejího podnikání. V oblasti energetických zařízení dosáhla společnost tržeb ve výši 24,654 miliardy jüanů, přičemž hrubá zisková marže činila 20,10 %. Divize průmyslových zařízení vykázala tržby ve výši 18,959 miliardy jüanů a dosáhla hrubé ziskové marže 17,40 %, zatímco divize integrovaných služeb vykázala tržby ve výši 7,961 miliardy jüanů s hrubou ziskovou marží 16,60 %. Celkově společnost Shanghai Electric získala v prvním pololetí nové zakázky v hodnotě 83,66 miliardy jüanů, což je více než ve stejném období loňského roku.

Soustavné inovace a růst díky rozmanitému energetickému portfoliu

  • V segmentu tepelné energetiky získala společnost nové zakázky na zařízení pro spalování uhlí v celkové hodnotě 21,99 miliardy jüanů, včetně projektu vývoje integrované výrobní platformy s montáží první plynové turbíny o výkonu 300 MW ve spolupráci s China United Gas Turbine Technology.
  • Společnost rozšířila své portfolio skladování energie o nová špičková řešení, včetně vanadových průtočných baterií, systémů akumulace do stlačeného vzduchu a technologie ukládání energie do roztavených solí pro systémy koncentrované solární energie. Zařízení na ukládání energie do stlačeného vzduchu o výkonu 300 MW v Číně dosáhla po svém připojení k síti tří světových rekordů – ve výkonu jedné jednotky, rozsahu projektu a účinnosti přeměny.
  • Na trhu vodíkových technologií se společnost Shanghai Electric etablovala jako poskytovatel komplexních řešení zahrnujících výrobu, skladování, doplňování a využití vodíku. Její nejnovější alkalický elektrolyzér řady Z se vyznačuje špičkovým výkonem ve svém odvětví – jediná jednotka dokáže vyrobit až 3000 Nm³/h vodíku.

Inovativní síla za globální energetickou transformací

  • Blízký východ: V Dubaji stojí společnost za největším samostatným projektem využití koncentrované solární energie (Concentrated Solar Power, CSP) a fotovoltaiky (PV) na světě, přičemž tento 950MW projekt využívání obnovitelné energie má snížit emise uhlíku o 1,6 milionu tun ročně.
  • Evropa: 5MW projekt výroby vodíku pomocí solárních panelů Wunberg ve Francii představuje první zahraniční počin společnosti Shanghai Electric v oblasti prodeje vodíkových zařízení po exportu vybavení pro skladování energie pomocí vanadových průtočných baterií do Španělska.
  • Jihovýchodní a východní Asie: Společnost dále upevnila své zastoupení na asijském trhu získáním zakázek v Jižní Koreji, Vietnamu a Indonésii.

Další informace o společnosti Shanghai Electric najdete na adrese https://www.shanghai-electric.com/group_en/ .

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2346204/Shanghai_Electric_logo.jpg 

 

KONTAKT: Jin Shen, +86(21)33261246, Email: shenjin@shanghai-electric.com

 

 

Reklama

Doporučujeme

USA uvolnily většinu sankcí dříve uvalených na venezuelský ropný průmysl

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek večer (v noci na dnešek SEČ) uvolnila velkou část sankcí dříve uvalených na venezuelský ropný průmysl. Děje se tak souběžně s tím, jak Venezuela schválila reformu místního ropného sektoru. Informovala o tom agentura Reuters, která připomíná, že Trumpova administrativa hodlá v této jihoamerické zemi rozšířit těžbu poté, co americké síly před necelým měsícem unesli ze země prezidenta Nicoláse Madura. Nynější krok má usnadnit americkým společnostem prodej venezuelské surové ropy a washingtonská administrativa uvedla, že brzy budou zrušeny další restrikce vůči Venezuele. V platnosti zatím zůstávají stávající americké sankce na samotnou produkci venezuelské ropy.

Trump pohrozil uvalením nových cel na zboží ze zemí, které dodávají ropu na Kubu

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek večer (v noci na dnešek SEČ) pohrozil uvalením nových cel na zboží ze zemí, které dodávají ropu na Kubu. Informovaly o tom tiskové agentury, podle nichž tak Washington stupňuje svou kampaň proti této komunistické zemi a vyvíjí v tomto směru tlak zejména na Mexiko. Vedení ostrova tento krok označilo za snahu o genocidu kubánského lidu.

Trump v pátek ráno oznámí, kdo bude novým předsedou Fedu

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že v pátek ráno zveřejní jméno nového předsedy Federálního rezervního systému (Fed). Zatím není jasné, o koho se jedná, trhy však sázejí na bývalého člena Rady guvernérů Kevina Warshe.

Z Buči do Bruselu cesta nevede. EU zvažuje zákaz vstupu ruským vojákům

Konec války na Ukrajině je spojován hlavně s hrozbou další ruské agrese. Existuje ale nebezpečí, o němž se dosud příliš nemluvilo –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ záplava Evropy ruskými veterány. Evropská unie (EU) na výzvu Estonska zvažuje zákaz jejich vstup do bloku. Ruští veteráni mají doma na svědomí smrt nebo zranění stovek lidí.

Spogomi mění sbírání odpadků na mezinárodní sport

Sbírání odpadků se proměnilo v soutěž, která spojuje pohyb, taktiku a péči o okolí. Sport jménem spogomi vznikl v Japonsku a dnes se hraje po celém světě. Týmy závodí v tom, kdo nasbírá víc odpadu a správně ho roztřídí. Hráči říkají, že skutečným vítězem je planeta.

Hlavním bodem jednání o konci války na Ukrajině je otázka území, řekl Ušakov

Hlavním bodem jednání o možném ukončení války na Ukrajině je otázka území, řekl poradce ruského prezidenta Vladimira Putina pro zahraniční politiku Jurij Ušakov. Podle agentur on i šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov podotkli, že s Moskvou nikdo nekoordinoval bezpečnostní záruky pro Ukrajinu.

Fico a Macron jednali v Paříži o jaderné energetice a zbrojařském průmyslu

Slovenský premiér Robert Fico dnes v Paříži s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem jednal o spolupráci obou zemí v jaderné energetice a zbrojařském průmyslu, uvedl premiér na svém profilu na síti Facebook. Dalšími tématy byla také konkurenceschopnost Evropské unie a konflikt na Ukrajině. Podle Fica se při téměř dvouhodinovém rozhovoru v Elysejském paláci prokázala blízkost mezi oběma státy vyplývající z dohody o strategickém partnerství. Macron na síti X popsal jednání jako strategické probuzení.

Ministr obrany USA Pete Hegseth asi nepojede na schůzku ministrů NATO

Americký ministr obrany Pete Hegseth se pravděpodobně nezúčastní únorové schůzky ministrů obrany NATO v Bruselu. Agentuře Reuters to dnes řekli nejmenovaný americký představitel a diplomat z NATO. Jestliže se Hegseth pravidelného zasedání ministrů nezúčastní, bude již druhým ministrem USA v řadě, který tak učiní. Na schůzku se svými aliančními kolegy v prosinci do sídla NATO nepřijel ani ministr zahraničí Marco Rubio.

Senátorka Klobuchar oznámila, že se bude ucházet o post guvernérky Minnesoty

Americká senátorka Amy Klobuchar dnes oznámila, že se bude ucházet o post guvernérky státu Minnesota. Přislíbila, že se nenechá zastrašit administrativou prezidenta Donalda Trumpa a že bude usilovat o sjednocení státu, který čelil řadě výzev i předtím, než tam tento měsíc federální imigrační agenti v Minneapolisu zastřelili dva americké občany. Informuje o tom agentura AP.

Jako v seriálu Narcos: Brutalitu gangů v Ekvádoru dokládá nález pěti lidských hlav na pláži

Ne, tohle není díl ze série Narcos. Návštěvníci pláže v Ekvádoru našli pět useknutých lidských hlav s děsivým vzkazem. „Město je naše." Podle předběžného vyšetřování patří hlavy obětem vyřizování sporů drogových kartelů, jejich těla se zatím nenašla.

Starmer při setkání se Sim vyzval k prohloubení vztahů mezi Británií a Čínou

Britský premiér Keir Starmer dnes při setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v Pekingu vyzval k prohloubení vztahů mezi oběma zeměmi a uvedl, že svět zažívá náročné časy. Informovala o tom agentura AP. Podobně se vyjádřil Si, který podle agentury AFP hovořil o potřebě posílit vazby. Starmer je na čtyřdenní návštěvě Číny jako první britský premiér od roku 2018.

Ruský dronový útok zabil v Záporožské oblasti tři lidi, uvedl šéf správy

Ruský dronový útok na obec Vilňansk v ukrajinské Záporožské oblasti zabil tři lidi - dvě ženy a jednoho muže. Další muž utrpěl zranění. Na platformě Telegram to v noci na dnešek uvedl šéf regionální správy Ivan Fedorov. O dvou raněných mužích v sousední Dněpropetrovské oblasti informoval po náletu ruských dronů náčelník správy tohoto regionu na jihovýchodě Ukrajiny Oleksandr Hanža. Rusové opět zaútočili na Oděsu, kde drony poškodily blíže neupřesněný objekt infrastruktury, a na Kryvyj Rih.

Operovali jsme a plakali. Účastníci protestů v Íránu promluvili

Íránský režim násilně potlačil masivní protesty a přestože svědkové a zúčastnění mají strach z odhalení, promluvili o otřesných praktikách bezpečnostních složek. V uličkách, domech a na soukromých klinikách –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ tak museli být ošetřováni zranění demonstranti či náhodní kolemjdoucí. Každý, kdo jim pomohl, každý lékař a sestra, riskoval život.

Macinka: Dokud Rusko útočí na Ukrajinu, není důvod mírnit sankce

Dokud válka trvá a dokud Rusko útočí na Ukrajinu, tak není důvod změkčovat sankce proti Moskvě. Řekl to dnes šéf české diplomacie Petr Macinka před příchodem na jednání unijních ministrů zahraničí v Bruselu. Jedním z hlavním témat dnešní schůzky je právě pokračující ruská invaze na Ukrajině. Od jejího zahájení uplynou na konci února již čtyři roky a EU při této příležitosti chystá nový, již dvacátý balíček sankcí proti Moskvě.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama