Reklama

Robotický pes vám nepřinese jen pantofle, umí sebrat špinavé prádlo i zasadit květiny

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Vycvičit psa je někdy pořádný oříšek. Americká robotická společnost Boston Dynamics proto v úterý představila novou verzi čtyřnohého robotického mazlíčka jménem Spot. Ten vám může nejen donést bačkory a otevřít dveře, ale dokonce zasadit květiny.

Americká robotická společnost Boston Dynamics, která je světovým lídrem v oblasti mobilních robotů, v úterý představila novou verzi psího robota jménem Spot. Nová verze je obohacena o rameno a schopnost se nabíjet. To tak umožňuje čtyřnohému robotickému parťákovi pracovat neustále.

Psí robot Spot se začal prodávat již v loňském červnu, jeho cena se pohybuje na 74 500 dolarů (1,6 milionu korun). V současné chvíli již po celém světě pomáhá svým majitelům více než 400 psích robotů. Roboti pomáhají například i v továrnách automobilky Ford Motor Corp či s kontrolou ropných plošin společnosti British Petroleum (BP).

Aby měl robot rameno bylo požadavkem mnoha klientů. Uvedl to viceprezident pro rozvoj podnikání společnosti Boston Dynamics Michael Perry. Dle něj je však stále několik stupňů vzdáleno jemným motorickým schopnostem, které bychom očekávali od lidské ruky. Psí robot ovšem nyní dokáže donést bačkory, otevřít dveře i uklidit špinavé prádlo.

„V okamžiku, kdy dokáže vnímat svět a spolupracovat s ním na základě toho, co cítí, začne se pro Spota otevírat široká škála nových aplikací,“ dodal Perry pro agenturu Reuters.

Spot si získal popularitu také díky Youtube, kam společnost umístila na konci loňského roku video, jak Spot tančí spolu s dalšími roboty Boston Dynamics do rytmů písně „Do You Love Me?“, kterou si tak nyní nespojíte jen s filmem Hříšný tanec. Video již překročilo 28 milionů shlédnutí.

Perry věří, že veřejnost brzy přijme roboty jako nástroje, které usnadní život. Nedávná studie, kterou provedli vědci z University of Portsmouth, navíc ukazuje, že robotická zvířata by mohla být i skvělou alternativou terapeutických psů. Roboti totiž mohou pracovat déle a jsou již na takové úrovni, že dokáží odrážet chování živého zvířete.

Společnost Hyundai Motor Group souhlasila na konci loňského roku s odkoupením kontrolního podílu ve společnosti Boston Dynamics, a to od firmy SoftBank Group. Dohoda výrobce robotů ohodnocuje na 1,1 miliardy dolarů.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Xavier Novell se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických erotických fikcí

Nejmladší španělský biskup se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických...

Dvaapadesátiletý Xavier Novell se stal v roce 2010 nejmladším španělským biskupem. Teprve nedávno se však vzdal slibu celibátu. Za tímto rozhodnutím má stát jeho vztah se spisovatelkou Silvií Caballolovou, která se dosud prezentovala zejména jako autorka satanistických erotických fikcí. Jeho bývalí kolegové vyjádřili podezření, že je ovlivněn démony.

Žena (62) potřetí otěhotněla s manželem (72), který je po vasektomii....

Jenny, na sociální síti Instagram známá jako The Good Wifey, s tím, že by k jejím dvěma dospělým dětem přibylo v pokročilém věku další, nepočítala ani ve snu. Vždyť už 16 let nemenstruovala a její 72-letý muž je po vasektomii.
influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji

Influencerku vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli tomu, že byla...

Známá německá influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli jejímu vzhledu. Prý vypadala až moc sexy.
Matteo Messina Denaro

Turista obětí policejního omylu! Policie si ho spletla s nejhledanějším bossem...

Italská prokuratura nechala minulý týden v Nizozemsku zatknout muže, o němž se domnívala, že je nejhledanějším bossem sicilské mafie. Britský turista se však zločinci pouze podobal a po několika dnech strávených ve věznici s nejvyšším stupněm ostrahy byl propuštěn na svobodu.
Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin, známý jako lék proti bolestem i horečce, vědci testují jako potenciální léčbu agresivní formy rakoviny prsu. Tento levný a běžně dostupný lék by mohl dobře fungovat v kombinaci s imunoterapií.
Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů

Absolutní šílenost! Pilot při průletu tunelem překonal hned několik světových rekordů

Pro drtivou většinu populace nemožné a asi i nepochopitelné. Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů. Čeho se nejvíce bál a jaké vlastně byly jeho pocity po tomto parádním činu?
Reklama
Reklama
Reklama