Reklama

Řidič v Kanadě schválně najel dodávkou do muslimské rodiny, zabil čtyři lidi

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Dvacetiletý Nathaniel Veltman úmyslně najel autem na chodník do pětičlenné muslimské rodiny, čtyři z nich zabil. Podle policie vražedný útok plánoval a cíl si vybral kvůli muslimské víře, informuje BBC a další servery.

Ontarijský premiér Doug Ford uctil oběti ve svém tweetu. „Nenávist a islamobofie nemají ŽÁDNÉ místo v Ontariu. Tento příšerný zločin z nenávisti musí být spravedlivě potrestán,“ napsal. Předseda kanadské vlády Justin Trudeau napsal, že ho událost šokovala. „Jsme tu s vámi,“ vzkázal pozůstalým.

Národní rada kanadských muslimů (NCCM) v prohlášení uvedla, že útočník by měl být obviněn z terorismu. „Muž zřejmě nasedl do auta, uviděl na chodníku muslimskou rodinu a rozhodl se, že si nezaslouží žít, aniž by je znal. Je to teroristický útok na kanadské půdě, a podle toho by se s ním mělo jednat,“ napsal ředitel NCCM Mustafa Farooq.

Byli to nevinní lidé, kteří zemřeli jen proto, že to byli muslimové,“ řekl na policejní tiskové konferenci Nawaz Tahir, právník a představitel místní muslimské komunity.

Nathaniel Veltman byl podle svých sousedů tichý, introvertní mladík, který se s nikým moc nebavil. Podle London Free Press často hrál dlouho až do noci videohry, což bylo slyšet na celý dům. Někteří sousedé s ním proto měli konflikty.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic
Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá.
Rudé náměstí po protestu Pavla Kriseviče
Ruský soud v neděli nařídil, aby byl opoziční aktivista Pavel Krisevič poslán na dva měsíce do vazby pro podezření z výtržnictví. Krisevič byl zatčen na Rudém náměstí, kde předstíral protestní sebevraždu.

5 KOMENTÁŘE

  1. nedivim se pokud měl měl takovy info jako já pokud nebyli rozeni kanadane tak to same bych udělal i ze zasranima emigrantama v eu !

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama