Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Od roku 1968 je Toyota Hilux nezničitelná. Platí to i o novém modelu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Od ostatních matadorů, jako jsou Tundra nebo Tacoma, se Hilux liší převážně svým vzhledem. Nejde ani tolik o monstrózní karoserii, přestože se nemá Hilux za co stydět, ale na rozdíl od svých kolegů je sportovnější. Exteriér je atletičtější, což může někomu připadat jako překážka. Pravdou však je, že Hilux patří mezi kvalitní pick-upy a je ideálním kompromisem.

  Přestože se nezná být tolik masivní jako ostatní trucky, dá se z celkové nabídky sestavit docela solidní Hulk. Sice si připlatíme, ale z co se dneska nepřiplácí? Důležité je, že se nám před očima povedla skloubit dravost a schopnost vyrazit do terénu, s ucházejícím pohodlím, se kterým rádi vyrazíme i do města. Toyota si svůj stroj nemůže vynachválit, ale to je vcelku pochopitelné. Oproti ostatním automobilkám to ale vypadá, že se nechlubí marně.

  Co tedy před námi vlastně stojí? Hodně sebevědomý pick-up, který se snaží vymanit z davu. Od pradávna trpí tento model komplexy, že není tak obří jako Tacoma a Tundra. Všechno ovšem vyvažuje svou šikovností, bezpečností, dostupností a jízdními vlastnostmi. Oproti jiným modelům tady máme na výběr z mnoha výbav. Všechny mají něco do sebe.

  Výbav je více než dost

  Vynechejme varianty Single Cab a Extra Cab. Přestože jsou nejdostupnější, moc pohodlí nám nedopřejí. Vrhněme se rovnou na Double Cab, která je to pravé. Výbava Life je naprostý základ. 150 koní a krouticí moment 400 Nm. Stejné specifikace najdeme i ve výbavách Active a Executive. Všechny 3 disponují čtyřválcem, DOHC 16V.

  Motor? Kdykoli!

  Legrace začíná u výbavy Invincible. 4 válce, 2,8 litrů, 4×4. 204 koní a 420 Nm krouticího momentu. U varianty Invincible Sport dokonce 500 Nm.

  Hilux váží 3,2 tuny a měří 5,3 m. Vysoká je tahle Toyota 1,8 m. Rozvor 3,08 m. Hlavní osobitost přichází v kabině. Jednoduchost všude, kam se podíváme. Krásný, masivní volant, velká dotyková obrazovka, pár tlačítek a to je všechno. Pohodlné sedačky a výhled hodně daleko. Sice zvenku Hilux nepůsobí až tak obrovsky, ale za volantem máme pocit, že nám patří svět.

  Na kolik nás tenhle pick-up vyjde? Od 930 000 Kč za výbavu Life až po 1,47 milionů za výbavu Invincible Sport. Možná je to dost, ale zároveň nám tahle Toyota nabídne skvělou podporu do života.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS