Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Apple na silnicích. Za chvíli zřejmě realita, zbývá už se jen dohodnout

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mnozí ho používáme každý den. Neuklízíme ho ani na romantické večeři, když jdeme spát, nechybí na nočním stolku. Smartphony od společnosti Apple dobyly svět už dávno. Tento gigant a zároveň jedna z nejslavnějších značek na světě se však chystá dobýt další svět, kde ještě nepůsobí. Svět silnic, svět motorů, svět automobilů.

  Už zbývá jen jediné. Najít vhodného partnera pro jeden z klíčových byznys plánů. Podaří se najít výrobce, který by byl schopen dostát všem náročným požadavkům? Termín se blíží, takže je třeba přichvátnout.

  Kolem vozidla společnosti Apple koluje plno fám, pověstí a predikací. Nově se ale objevila zvěst v médiu DigiTimes. Tvrdí se, že delegace kalifornské společnosti je momentálně v Asii. Měla by se tam údajně setkat s protějškem a dojednat dlouhodobou spolupráci, která by měla podle jiných zvěstí vygradovat v roce 2024, kdy se Jobsův kolos chystá s prodejem modelu Apple car.

  Detaily schůzky obou delegací jsou nejasné, ale je vcelku pravděpodobné, že je na stole převážně dojednání baterie, která bude vozidlo pohánět. Nové auto by mělo být samozřejmě plně elektrické, s čímž většina lidí počítala.

  Padni komu padni

  Dohoda se společností Apple je asi stejně riskantní, jako když se snažil její zakladatel najít investory ještě v době, kdy sídlili v garáži otcova domu. Dnes je samozřejmě tato společnost všude jinde, jen ne v plenkách a její značka neboli „brand“ je jedním z nejsilnějších, jaké na trhu můžeme najít. I tak je ovšem veliký risk si zahrávat s něčím, kde počítačová společnost staví na zelené louce. V automobilovém průmyslu nikdy nepodnikala a tak není divu, že zájemců o spolupráci mnoho není.

  Firmy jako Nissan, Hyundai a další mají o dohodu jen minimální, nebo žádný zájem. Přesto se na asijském hřišti snad podařilo „jablku“ najít partnera, se kterým by to mohlo vyjít. Plán by mohl vyjít se společností Toyota, která má se stavbou elektromobilů bohaté zkušenosti. Další na řadě jsou firmy Jižní Korea SK Group a LG Elektronics, se kterými se zástupci Apple sešli v srpnu. Podle Reuters se budou partneři snažit vyvinout baterii, která bude stejně originální, jako telefony iPhone v době, kdy byly představena veřejnost.

  Vejdeme se do termínu?

  Rok 2024 je možná vcelku optimistické datum ve chvíli, kdy nemáte ani partnera, který bude finální produkt vyrábět. Jedno je ale jisté. Elektrických vozidel už máme celou řadu a jsou tu firmy, které na nich už teď vydělávají miliony dolarů. Auto, se kterým přijde Apple, bude ovšem znovu věc, na kterou budou znovu stát fronty lidí. Lidé z této americké společnosti prostě ví, jak se vyrábí krása.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS