Více
  7.6 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Apple na silnicích. Za chvíli zřejmě realita, zbývá už se jen dohodnout

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mnozí ho používáme každý den. Neuklízíme ho ani na romantické večeři, když jdeme spát, nechybí na nočním stolku. Smartphony od společnosti Apple dobyly svět už dávno. Tento gigant a zároveň jedna z nejslavnějších značek na světě se však chystá dobýt další svět, kde ještě nepůsobí. Svět silnic, svět motorů, svět automobilů.

  Už zbývá jen jediné. Najít vhodného partnera pro jeden z klíčových byznys plánů. Podaří se najít výrobce, který by byl schopen dostát všem náročným požadavkům? Termín se blíží, takže je třeba přichvátnout.

  Kolem vozidla společnosti Apple koluje plno fám, pověstí a predikací. Nově se ale objevila zvěst v médiu DigiTimes. Tvrdí se, že delegace kalifornské společnosti je momentálně v Asii. Měla by se tam údajně setkat s protějškem a dojednat dlouhodobou spolupráci, která by měla podle jiných zvěstí vygradovat v roce 2024, kdy se Jobsův kolos chystá s prodejem modelu Apple car.

  Detaily schůzky obou delegací jsou nejasné, ale je vcelku pravděpodobné, že je na stole převážně dojednání baterie, která bude vozidlo pohánět. Nové auto by mělo být samozřejmě plně elektrické, s čímž většina lidí počítala.

  Padni komu padni

  Dohoda se společností Apple je asi stejně riskantní, jako když se snažil její zakladatel najít investory ještě v době, kdy sídlili v garáži otcova domu. Dnes je samozřejmě tato společnost všude jinde, jen ne v plenkách a její značka neboli „brand“ je jedním z nejsilnějších, jaké na trhu můžeme najít. I tak je ovšem veliký risk si zahrávat s něčím, kde počítačová společnost staví na zelené louce. V automobilovém průmyslu nikdy nepodnikala a tak není divu, že zájemců o spolupráci mnoho není.

  Firmy jako Nissan, Hyundai a další mají o dohodu jen minimální, nebo žádný zájem. Přesto se na asijském hřišti snad podařilo „jablku“ najít partnera, se kterým by to mohlo vyjít. Plán by mohl vyjít se společností Toyota, která má se stavbou elektromobilů bohaté zkušenosti. Další na řadě jsou firmy Jižní Korea SK Group a LG Elektronics, se kterými se zástupci Apple sešli v srpnu. Podle Reuters se budou partneři snažit vyvinout baterii, která bude stejně originální, jako telefony iPhone v době, kdy byly představena veřejnost.

  Vejdeme se do termínu?

  Rok 2024 je možná vcelku optimistické datum ve chvíli, kdy nemáte ani partnera, který bude finální produkt vyrábět. Jedno je ale jisté. Elektrických vozidel už máme celou řadu a jsou tu firmy, které na nich už teď vydělávají miliony dolarů. Auto, se kterým přijde Apple, bude ovšem znovu věc, na kterou budou znovu stát fronty lidí. Lidé z této americké společnosti prostě ví, jak se vyrábí krása.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Savic Motorcycles

  Newton metry nejsou problém. Elektrická motorka Savic jich má na rozdávání

  Kdybychom se zeptali pana Clarksona, co by nám řekl o Austrálii, asi bychom slyšeli: „Austrálie je slavná jen pro málo věcí. Pláže, nekončící léto a strach z toho, že se potkáte s klokanem.“ Z tohoto kontinentu však vyrazila do světa motorka, která svým výkonem rozdrtí všechny předsudky. Nový Savic je elektrické monstrum.
  Škoda Kodiaq

  Medvěd na silnicích. Pro koupi Kodiaqu se vždycky důvod najde

  Když v roce 2016 přišla česká automobilka Škoda se svou vlastní verzí SUV, měli z toho lidé radost, ale i strach. Padaly otázky typu: „Povedlo se Čechům vyrobit konkurenta věhlasných značek?“. Po téměř 6 letech si můžeme odpovědět každý sám. Nejnovější Kodiaq 2021 je patřičnou chloubou a u lidí sbírá převážně plusové body.
  BMW X3 M40i

  Těchto 5 aut vnese do jízdy adrenalin. Navíc z nich nikdy nevyrostete

  Pokud jste někdy slyšeli věty jako „Už bys měl/a vyrůst!“ nebo „Nebuď dítě!“, rozhodně to nebude platit o našem následujícím seznamu aut, ze kterých nejde vyrůst. Radost z jízdy přinesou jak mladým nadšencům, tak dospělým lidem. Navíc nezničí naši peněženku jako třeba Lamborghini. Budete s naším listem souhlasit?
  BMW M135i xDrive

  BMW se vytasilo s novým modelem. M135i xDrive je opravdu vydařený kousek

  BMW je známé pro své tvrdé německé stroje, které nás mnohdy přežijí. Opravy bývají dražší, ale jak praví staré dobré přísloví: „Kdo si koupí opici, musí mít na banány.“ Nově se světu předvedla verze xDrive, které patří ke skutečným špičkám. Obrovská akcelerace, skvělý design a naprostá spolehlivost. Pojďme se na M135i podívat zblízka.
  Audi A3 2022

  Audi si na rok 2022 připravilo lahůdku. Na silnice zamíří nový model A3

  Čtyři kruhy, většinou černá, nebezpečná barva, originální design, síla. Takhle a ještě mnohými jinými způsoby jde popsat Audi A3, které Němci představili světu a na které se můžeme v nadcházejícím roce těšit. Na první pohled zaujme tvarem, který spíše připomíná český Superb. Interiér je ovšem zcela v režii značky Audi a jejích zvyklostí.
  Mitsubishi Outlander

  Nové Mitsubishi Outlander nadchne každého milovníka SUV

  Japonci vyslali do světa novou třídu SUV značky Outlander, která už brázdí světové silnice a rozhodně nedělá Tokiu ostudu. Precizní zpracování, silný motor, pohodlí jako doma, to všechno je nové Mitsubishi. Našla by se i větší SUV, ale poměr sil, výkonu a komfortu by dal leckomu zabrat. Takže benzín nebo diesel?
  Reklama
  Reklama
  Reklama