Více
  0.5 C
  Czech
  Pátek, 3 prosince, 2021

  Očkujte se, apeluje šampionka z Tokia. Sama má dvě dávky, i tak skončila v nemocnici

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Velkou nepříjemnost řeší v současné době plavkyně z Austrálie. Nadšení z olympijského zlata střídá bezmoc spojená s nemocí covid-19. Šampionka má za sebou dvě dávky, i tak se ale nakazila a s bolestmi na plicích a hrudi musela do nemocnice. Z té teď posílá světu jasný vzkaz. „Očkujte se,“ říká.

  Kdekdo by si mohl říct, že nemoc covid-19 už se sportu vymizela. Tak tomu ale v žádném případě není. Sportovci musejí procházet sériemi náročných testování, podrobovat se karanténě a přijímat fakt, že i v této době se často musejí potýkat se zápasovými podmínkami jako při tréninku.

  Fanoušci už se sice do ochozů pomalu vrací, většinou ale pouze za podmínky očkování. Třeba ve Spojených státech nepustí nikoho, kdo nemá minimálně jednu dávku. U sportovců se tohle ale zatím příliš neřeší. I ti s vakcínou se ale občas mohou dostat do svízelné situace.

  Své by mohla vyprávět australská plavkyně Madison Wilsonová. V Tokiu vyhrála zlatou medaile ve štafetě na 4×100 metrů volným způsobem a oslavy byly velkolepé. Vystřízlivění z nich už ale zase tolik ne, šampionka je totiž s covidem v nemocnici.

  Bolest na hrudi a plicích

  Wilsonová objíždí spolu se svými plaveckými kolegyněmi z týmu LA Current závody International Swimming League napříč celým světem. Na zastávku v Itálii ale nebude vzpomínat hezky. Před závodem jí vyšel pozitivní test, který skončil až pobytem na lůžku.

  Tam se musela plavkyně přesunou po bolesti v oblasti hrudníku a plic. Očkování už má sice úspěšně za sebou, i tak se ale virem nakazila. „I přes to, že mám za sebou dvě dávky vakcíny a dbala jsem na bezpečností předpisy, tak mě ten virus dostal,“ napsala na svůj Instagram.

  Ve vzkazu také zdůraznila, že by měli být lidé obezřetní. “Věřím, že je to impuls k obezřetnosti. Covid je vážná věc a když udeří, tak udeří tvrdě. Byla bych hloupá, kdybych řekla, že jsem se nebála,“ pokračovala 27letá sportovkyně z Austrálie.

  Podle ní prý vakcína alespoň trochu zmírnila průběh nemoci i příznaky, k tomu navíc ochránil i rodinu a tým. Sama Wilsonová ale covid-19 odnesla těžce.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama