Reklama

Několik střeleckých útoků během tří hodin v Kansas City. Zemřeli čtyři lidé, z toho dva teenageři

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

V okolí Kansas City proběhly během tří hodin čtyři střelecké útoky. Vyžádaly si čtyři oběti, včetně dvou teenagerů. Policie zatím střelce nedopadla a není jisté, zdali jde o jednoho pachatele, nebo víc. Informuje o tom CNN.

Zatímco pandemie covidu jde v USA i ve většině světa dolů, jiná epidemie ve Spojených státech je naopak stále na vzestupu. Jde o „epidemii“ střeleckých útoků. Kulkou vraha zemřelo od začátku roku 2021 v USA 8500 lidí. Jen poslední víkend jich bylo šestnáct, více než čtyřicet lidí bylo střelou zraněno.

Nyní se k nim počítají i čtyři útoky palnou zbraní v okolí Kansas City v úterý, které za sebou zanechaly čtyři mrtvé. Začalo to kolem poledne, kdy policisté, kteří vyjeli k ohlášené střelbě, našli zraněného patnáctiletého chlapce před budovou základní školy Hazel Grove. Ten později na následky zranění zemřel v nemocnici. Neznámý pachatel z místa činu odjel v autě. Policisté evakuovali a uzavřeli budovu základní školy, která ale, jak se později ukázala, neměla se střelbou nic společného.

Zhruba o devadesát minut později se střílelo na druhé straně řeky Missouri. I zde oběť zemřela. Netrvalo ani půl hodiny, a policisté vyjížděli k další střelbě. Muže se zraněním, které nebylo životu nebezpečné, odvezli do nemocnice, kam v tu chvíli mířila jiná oběť té samé střelby. Podle policie ji přivezl „soukromý dopravce“, člověk v nemocnici zemřel.

66 vražd za 6 měsíců

O půl hodiny později se střílelo nedaleko parku Sycamore. Podle policisty, kapitána Leslie Foremana, zde hlídka našla dalšího mladistvého, který později podlehl následkům střelného zranění, ačkoliv se mu v nemocnici snažili zachránit život.

Starosta Kansas City Quinton Lucas vyzval k ukončení násilí, které metropoli doslova zamořuje. „Myslím na všechny oběti. Nemůžeme pořád dělat to samé,“ řekl starosta. Myslel tím nepochybně zabíjení. V Kansas City se od začátku roku událo už 66 vražd, loni touto dobou jich bylo už 84. V roce 2020 zde policisté vyšetřovali rekordní počet vražd. „Příliš mnoho lidí se tu zabíjí,“ řekl kapitán Foreman.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic
Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá.
Rudé náměstí po protestu Pavla Kriseviče
Ruský soud v neděli nařídil, aby byl opoziční aktivista Pavel Krisevič poslán na dva měsíce do vazby pro podezření z výtržnictví. Krisevič byl zatčen na Rudém náměstí, kde předstíral protestní sebevraždu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama