Více
  28.8 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Google má ostudu. Drahá pouzdra na Pixel 6 vydrží sotva pár měsíců

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Google si ušil z ostudy kabát. Drahá ochranná pouzdra na jeho nejnovější chytré telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro mají extrémně nízkou životnost. Podle stížností uživatelů na Redditu vydrží měsíce, v extrémních případech dokonce týdny. Nejedná se přitom pouze o špatnou várku obalů na smartphony. Podobné případy s tímto produktem známe již z nedávné minulosti. Informoval o tom The Verge. 

  Uživatele chytrých telefonů Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro si na sociální síti Reddit a v recenzích na Amazonu stěžují na extrémně nízkou životnost ochranných pouzder technologického giganta, která jsou k dostání za 30 dolarů (asi 694 korun). 

  Jejich kvalita ceně ovšem neodpovídá. Desítky lidí si stěžují na to, že průhledný plast žloutne, deformuje se, případně ani nesedí na tělo smartphonu. The Verge, který o tom informoval, se proto obrátil na Google, ale bez reakce. 

  Existuje sice početná řada pozitivních recenzí, zaznamenaný počet stížností je ale podle serveru těžké ignorovat a nelze to přisuzovat jedné špatné várce z továrny. Na Redditu si totiž uživatelé stěžovali na to samé v případě těchto pouzder již letos v lednu. 

  Sotva pár měsíců životnosti 

  Podle stížností pouzdra na Pixel 6 vydrží sotva pár měsíců, v některých případech pouze několik týdnů. Kromě výše zmíněných problémů se také objevily případy deformací obalu v oblasti tlačítek či ve spodní části telefonu, díky čemuž pouzdro ztrácí schopnost přístroj chránit. 

  Nižší životnost a rychlé zašpinění je u průhledných ochranných pouzder běžnou záležitostí, zvláště pak u těch levnějších. Recenzenti i uživatelé většinou předem uvádějí, že očekávají, že k tomu dojde. Většinou ale nečekají, že se tak stane během několika měsíců nebo týdnů. 

  Ochranná pouzdra od Googlu dříve patřila mezi ty nejlepší, připomíná server English Times. Nyní je však možná čas sáhnout po pouzdrech na Pixel 6 vyrobených třetími stranami. 

  Google se nachází před vydáním svého Pixelu 6a, který vstoupí do předprodeje 21. července.  S koupí ochranných pouzder bude možná v případě chystaného telefonu lepší počkat, dokud problém společnost nevyřeší. 

  Průsvitná ochranná pouzdra s podobných materiálů přitom dodávají také značky jako Xiaomi, ViVo či OnePlus. Jsou sice jednoduchá, ale nedochází v jejich případě tak rychle ke změně barvy či deformacím. 

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS