Více
  15.5 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  Katie Price se vyhnula vězení, soud jí však napařil prospěšné práce za vulgární SMSku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hvězda reality show a bývalá modelka Katie Price se vyhnula vězení poté, co přiznala porušení zákazu přiblížení se ke snoubence svého bývalého manžela. Informuje o tom BBC, The Guardian a další servery.

  Price v lednu posílala bývalému manželovi Kieranu Haylerovi urážlivé zprávy o jeho snoubence Michelle Penticost, uvedl soud. Napsala mu doslova: „Řekni té své zas…é, zk…ené ku..ě, ať si na mě nevyskakuje“. Plné znění SMS zprávy cituje The Guardian.

  Soud ji varoval, že jí po přiznání viny hrozí vězení, nakonec ale 44letá žena dostala jen prospěšné práce, píše BBC.

  Price měla podle podmínek příkazu zakázáno Penticost přímo či nepřímo kontaktovat.

  Soud jí uložil 18měsíční komunitní příkaz k vykonání 170 hodin neplacených prací a dalších 20 hodin za porušení podmíněného trestu za řízení motorových vozidel.

  Soudce Stephen Mooney jí řekl: „Podle mého soudu byl tento trestný čin spáchán ze vzteku. Slova, která jste použila, byla velmi urážlivá a pobuřující.“ Uvedl, že odpovídajícím trestem jsou prospěšné práce středního stupně.

  Price již dříve obvinění popřela a během dubnového slyšení u magistrátního soudu v Crawley požádala o soudní proces u korunního soudu. Ale když se minulý měsíc objevila u korunního soudu v Lewes, přiznala porušení pětiletého příkazu, který byl uložen v roce 2019.

  Soud vyslechl, že její vulgární zpráva Haylerovi mohla být vyvolána příspěvkem na Instagramu Michelle Penticost. Ta ale popírá, že by o bývalce svého snoubence cokoliv psala.

  Soud dospěl k názoru, že k trestnému činu došlo kvůli tomu, že Price použila slova „řekni té své…“, což byl nepřímý pokus o komunikaci s Penticost.

  Dvě údajné osobnosti

  V prohlášení o dopadu na oběť Penticost uvedla, že jednání Katie Price mělo „zničující“ dopad na její duševní pohodu.

  Uvedla, že ji to rozrušilo a že se cítila ohrožená, zastrašená a zranitelná. „Použitá slova ve mně vyvolala pocit strachu. Měla jsem pocit, že je to útok na mě,“ uvedla. „Bála jsem se, že na mě zaútočí.“

  Obhájce Nicholas Hamblin uvedl, že se ze strany Katie Price jednalo o nedorozumění. Jeho mandantka podle jeho slov vyhledala pomoc kvůli svým emocionálním problémům a trpěla „depresivní poruchou a úzkostí“.

  Hamblin uvedl: „Má dvě různé osobnosti, tu veřejnou a tu zranitelnou.“ Řekl, že její zranitelná stránka pramení z toho, že „je každý den na očích veřejnosti“.

  V červnu 2019 dostala Price pokutu 415 liber poté, co v září 2018 na školním hřišti v Shipley urážela Penticost a další ženu. Právě tehdy pro ni začal platit zákaz přiblížení.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS