Reklama

Hrůzné násilí, které islamisté páchají v Mozambiku! Neušetří ani malé děti, uřezávají jim hlavy

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Americká humanitární nezisková organizace Save The Children upozorňuje na hrůzné násilí, které islamisté páchají v Mozambiku. Teroristé neušetří ani malé děti, kterým uřezávají hlavy, píše BBC.

Militantní skupiny, které se hlásí k Islámskému státu, už čtyři roky okupují provincii Cabo Delgado na severu Mozambiku. Zde se nachází bohatá ložiska zemního plynu, což je hlavní důvod islámské okupace. Teroristé tu zabili už přibližně 2500 lidí a zhruba 700 tisíc lidí muselo uprchnout.

Organizace Save The Children citovala jednu z matek, která musela bezmocně přihlížet tomu, jak islamisté uřízli hlavu jejímu dvanáctiletému synovi. Ten nestačil před radikály utéct a schovat se za zbytkem rodiny.

Zaútočili na naši vesnici a začali vypalovat domy,“ řekla matka, kterou organizace uvádí pod jménem Elsa. „Když to začalo, byla jsem doma se čtyřmi dětmi. Snažili jsme se utéct do lesa, ale mého nejstaršího syna chytli a uřízli mu hlavu. Nic jsme nemohli dělat, protože by nás zabili také.“

Jiná matka jménem Amelia také vypověděla, že jejího jedenáctiletého syna militanti zavraždili. „Já a moje další tři děti jsme museli uprchnout do jiné vesnice do domu mého otce, ale za pár dní i tam začali útočit,“ řekla.

Chance Briggs, ředitelka Save The Children pro Mozambik, řekla, že některé příběhy patří k tomu nejhoršímu, co kdy slyšela. „Naši členové plakali, když naslouchali matkám v utečeneckých táborech,“ řekla. „Tohle násilí musí přestat, a členové rozdělených rodin potřebují podporu, aby se z těchto traumat zotavili,“ řekla.

Pomůže americká armáda

Jeden z militantních vůdců loni zveřejnil video, ve kterém řekl, že islamisté provincii okupují z nesouhlasu se současnou vládou. „Ta ponižuje chudé lidi a dává zisk jen bossům. Země potřebuje islámskou vládu, ne vládu nevěřících,“ sdělil ve videu.

Zvěsti o tom, že islamisté popravují v Cabo Delgado lidi, se šířily už dříve. Loni v listopadu uřezali hlavy více než padesáti lidem na fotbalovém hřišti ve vesnici Muatide, některým po smrti rozřezali těla. Při jiných útocích džihádisté stříleli lidi do hlavy. Vláda Mozambiku volá už delší dobu po mezinárodní pomoci, aby okupaci islamisty ukončila.

Ambasáda USA v Mozambiku v pondělí oznámila, že americká armáda bude dva měsíce trénovat mozambické vojáky. Poskytne jim také zdravotnický materiál. „Ochrana civilního obyvatelstva a lidských práv je pro americkou spolupráci důležitá a klíčová k efektivnímu boji s Islámským státem v Mozambiku,“ uvedla ambasáda. Mozambik patří mezi osm nejchudších zemí světa.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Jistá uživatelka sociální sítě TikTok zveřejnila video, ve kterém upozorňuje ženy, aby si pravidelně kontrolovali obsah svých kabelek. Nepříjemně ji totiž překvapilo zjištění, že v té své našla nenápadný lokalizátor. Vůbec netuší, jak a kdy se jí tam dostal.
Aducanumab je název nové účinné látky proti Alzheimerově demenci. Přípravek společnosti Biogen schválily Spojené státy, následovat bude zřejmě Velká Británie. Jde o první nový lék proti této zákeřné chorobě po dvaceti letech, informuje BBC.

17 KOMENTÁŘE

  1. Chtěli nezávislost , mají nezávislost. Ovšem pochybuji, že kdyby zůstali Britskou koloní, že by tam někomu islamisté uřezávali hlavy. Černoši si prostě vládnout nedokáží. Od té doby co padly kolonie je v Africe chaos, chudoba, neuvěřitelná korupce a války. Afriku může zachránit pouze obnova kolonií

  2. Zkur… Islám ❗❗❗odporný zvěrstvo nic víc. Vůbec nepochopím jak někdo může přijmout takovou „rakovinu“ světa kterou islám je 👊🏽

  3. Alláh má určitě radost z malých uřezaných hlaviček……asi s nima hraje kulečník. Svět se morálně vrací do středověku.

  4. Smutné, ale o důvod víc nepřijímat v EU Afričany ani Asiaty. V Africe se mají narodit miliardy dětí. Jednotlivé africké státy budou mít přes 100 milionů obyvatel. To nejsou minority, které by měla ČR chránit.
    Světovou minoritou jsou Češi a nikoliv x miliard Afričanů a Asiatů. Jen Nigérie bude mít skoro miliardu obyvatel…

  5. Jinak si myslím,že IS v Africe,bude horší můra pro EU,než IS v Sýrii a Iráku.Hlavně ta již Vámi zmiňovaná korupce!Ty armády všeobecně vzato v těch zemích stojí za ho* takže Amíci tam toho moc neudělají…..

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama