Reklama

Hrůzné detaily čtyřnásobné vraždy na Floridě. Vrah chtěl prý pomoci dívce Amber, ta ale existovala jen v jeho hlavě

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Případ otřesné čtyřnásobné vraždy v Lakelandu na Floridě, kterou má na svědomí válečný veterán z Iráku a Afghánistánu Brian Riley (33), policisté pomalu rozplétají. Šerif okresu Polka County Grady Judd řekl v pátek novinářům, že vrah, který neušetřil ani tříměsíčního kojence, chtěl podle výslechu z domu zachránit unesenou dívku jménem Amber. Žádná taková dívka tam ovšem nebyla. Informuje o tom CNN.

Brian Riley se minulý týden v noci ze soboty na neděli vloupal do domu zhruba třicet kilometrů od svého bydliště. Zde zastřelil čtyři členy rodiny, kterou ani neznal, a to i přes to, že ho prosili o život. Jeho rukou zemřel Justice Gleason (40), jeho snoubenka Theresa (33), jejich tříměsíční dítě a matka jednoho z rodičů (62). Po přestřelce s policií se voják, který na místo činu přijel v taktické výstroji, vzdal. Jedna z policejních kulek ho lehce zranila.

Při prvním výslechu řekl, že mu „Bůh a další hlasy v hlavě řekly, aby to udělal.“ V domě hledal dívku jménem Amber, která byla podle něj unesena a sexuálně zneužívána. Také měla sebevražedné myšlenky. S tímto záměrem se doma Riley svěřil i své přítelkyni. Šerif Judd na tiskové konferenci novinářům řekl, že jeho domněnky byly falešné. „V tomto domě se žádná oběť únosu a sexuálního násilí nenacházela,“ řekl.

Soud sdělil Rileymu v pondělí obvinění ze čtyřech vražd a poslal jej do vazby bez možnosti propuštění na kauci. Vrah teď sedí v okresním žaláři a bude mít k ruce veřejného obhájce. CNN kontaktovala jeho úřad, ale zatím se nevyjádřil.

Bizarní večerní potyčka

Hrůzný příběh začal v sobotu večer, kdy se Riley stavil u kamaráda a požádal ho o lékárničku. Řekl mu, že chce jet pomáhat obětem hurikánu Ida. Z domu svého přítele Riley odjel přibližně ve čtvrt na osm. Poté, jak Riley sám vypověděl vyšetřovatelům, zastavil u domu Justiceho Gleasona, kde muž právě sekal trávník. Vyšel z auta a řekl mu: „Ahoj, Bůh mi řekl, že musím mluvit s Amber, protože chce spáchat sebevraždu.“

Poté, co mu Gleason řekl, že u nich žádná Amber není, objevila se i babička, která Rileymu vyhrožovala, že zavolá policii (tu posléze skutečně zavolala). U incidentu byla přítomná i jedenáctiletá Gleasonova dcera, která později útok šíleného střelce přežila. Riley podle svých slov odjel velmi naštvaný.

Podezřelý nám řekl, že byl velmi rozzuřený. Měl za to, že Gleason před ním skrýval Amber, která chtěla spáchat sebevraždu,“ řekl šerif Judd.

Riley v tuto chvíli vyšetřovatelům řekl: Bůh mi přikázal, že je musím všechny zabít a zachránit Amber, která byla obětí únosu a sexuálního zneužívání.“ Následně ale odjel domů a tam se pohádal se svou přítelkyní, která mu chtěla vymluvit, že by s ním Bůh napřímo mluvil. Podle jeho partnerky se Riley ani slovem nezmínil o násilí.

Z domu odešel kolem jedné ranní hodiny, což dokazují kamerové záznamy. Na nich je vidět, jak bývalý voják odchází s velkým batohem přes rameno a odjíždí. „Chtěl jsem udělat noční průzkum terénu,“ řekl vyšetřovatelům. Jel rovnou ke Gleasonovu domu. Tam nejdřív skutečně nějakou chvíli prozkoumával okolí jeho domu.

Poté přeřezal pneumatiky na dvou vozech, které u domu stály, a jeden z nich zapálil. Pak si udělal ze svítících rozlomitelných tyčinek cestičku až k domu. Vysvětlil, že to proto, aby mohl s Amber rychle utéci do bezpečí, až ji zachrání. „To byly všechno výmysly. V domě žádná oběť sexuálních zločinů nebyla,“ řekl šerif.

Riley se nejprve vloupal do babiččina pokoje: prostřelil okenní tabulku a ženu v pokoji zavraždil. Poté se prolomil i do hlavní budovy, kde našel Gleasona s rodinou. Nejdříve dvěma ranami zastřelil v ložnici jejich psa. Gleason, jeho partnerka s tříměsíčním dítětem se utekli schovat do koupelny. Před po zuby ozbrojeným vojákem v taktické výstroji se ale schovat nemohli. Všechny je postřílel, jejich prosby ignoroval. Zastřelil i matku s kojencem v náručí.

„Mučil jsem ji a pak eliminoval“

Jako poslední našel Gleasonovu jedenáctiletou dceru, která se před ním ukryla na záchodě. Na tu začal křičet, kde je Amber. „Mučil jsem ji, abych zjistil, kde Amber je. Když mi to neřekla, eliminoval jsem ji,“ řekl vyšetřovatelům. Dívku ale nezabil, ačkoliv na celkem sedmkrát vystřelil. Hrála mrtvou a v duchu se modlila, což jí zachránilo život,“ řekl šerif. Jedenáctiletá dívka podstoupila čtyři operace a ze svých zranění – alespoň z těch na těle – by se měla zcela uzdravit.

V té chvíli už k domu dorazili policisté a začala přestřelka. Vrah se v domě zabarikádoval a ze zálohy střílel na policisty. Vypálil celkem přibližně stokrát, kdežto policisté podle šerifa vystřelili 59 nábojů. Přesto se Rileymu nepodařilo žádného z policistů zasáhnout, naopak sám chytil jednu kulku, která ho zranila jen lehce v oblasti podbřišku. Poté vyšel z domu s rukama nad hlavou. Sundal si neprůstřelnou vestu a odhodil tři zbraně, které měl v rukou. Drama skončilo.

Ještě během jízdy na policejní stanici se Riley ke čtyřnásobné vraždě přiznal a řekl také, že byl pod vlivem metamfetaminu. Judd řekl, že měl v krvi také stopy po ilegálních steroidech. Místo činu, které bylo podle Judda „to nejhorší, co kdy viděl“ se ještě v těchto dnech stále prohledává.

Bývalý ostřelovač z Iráku a Afghánistánu neměl za svůj život žádné oplétačky z policií a nikdy nevykazoval známky zvláštního chování. Teprve až posledních pár dní před vraždou se začal chovat divně. Riley, který pracoval jako člen bezpečnostní agentury, dělal jednoho dne ochranku v kostele. Když se z něj vrátil, začal náhle mluvit o tom, že s ním přímo komunikuje Bůh.

Šerif Judd řekl, že Riley zatím nejeví žádné známky toho, že by svého činu litoval.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Příliv migrantů v Texasu

Tisíce Haiťanů, Kubánců, Venezuelců a Nikaragujců bivakují pod mostem v Texasu

Prezident Joe Biden se potýká s rostoucí humanitární a politickou výzvou. Kolem 12 tisíc migrantů, převážně haitských občanů, v pátek bivakovalo pod mostem v jižním Texasu na hranicích s Mexikem. Další stovky mířily k hranici.
snydrom zvracení

V USA se plní ordinace lidmi, kteří nekontrolovaně zvrací z kouření...

Ve Spojených státech je na vzestupu zvláštní nemoc, a to zejména ve státech, které legalizovaly marihuanu. Její pravidelní konzumenti, obzvlášť teenageři, plní ordinace lékařských pohotovostí s vážnými žaludečními potížemi. Nejspíš jde o syndrom chronického zvracení z marihuany, který byl objevený teprve nedávno.
Pentagon: Při srpnovém útoku z dronu zahynulo 10 civilistů

Tragický omyl v Kábulu. Při srpnovém útoku z dronu zahynulo 10...

Útok bezpilotního letounu v Kábulu minulý měsíc zabil pracovníka humanitární organizace a devět členů jeho rodiny, včetně sedmi dětí. V pátek se americká armáda za tragickou chybu omluvila.
Ruské volby do parlamentu

Volby v Rusku začínají, Google a Apple smazaly aplikaci Navalného

Ruští občané se od pátku vydávají volit do parlamentu, ovšem bez hlavní opozice. Společnosti Google a Apple navíc odstranily ze svých obchodů aplikaci vězněného kritika Kremlu Alexeje Navalného. V pátek to uvedl jeho tým. Informuje o tom agentura Reuters.
Dívce ve škole ostříhali vlasy bez svolení rodičů

Dívce ve škole ostříhali vlasy bez svolení rodičů. Otec dnes žaluje...

Otec sedmileté dívky zažaloval školu a dva její zaměstnance v Michiganu za to, že jeho dceři ostříhali bez vědomí rodičů vlasy. Po škole chce milion dolarů.
OSN: Svět pravděpodobně nesplní klimatické cíle

OSN: Svět pravděpodobně nesplní klimatické cíle

OSN ve čtvrtek uvedla, že navzdory globální pandemii covidu-19 nebylo zpomaleno tempo změny klimatu. Svět zůstává pozadu v boji za snížení emisí uhlíku.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama