Více
  -0.9 C
  Czech
  Sobota 4. února 2023

  ČR si na žebříčku korupce polepšila o dva body, za průměrem EU ale zaostává

  Česko se na dnes zveřejněném žebříčku organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, umístilo na 41. příčce, získalo 56 bodů ze sta možných. Meziročně se sice jedná o dvoubodové zlepšení, stále ale Česká republika zaostává o osm bodů za průměrem Evropské unie.

  Ruská raketa zničila v Kramatorsku obytný dům. Nejméně tři mrtví

  Ruská raketa zničila obytný dům ve východoukrajinském Kramatorsku a podle policie připravila o život nejméně tři lidi. Mezitím vrcholní představitelé Evropské unie včetně předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen dorazili do Kyjeva na jednání o budoucnosti Ukrajiny.

  Meditace uzemnění o 5 živlech přírody

  Mysl je jako krajina. Postupem času se učíme zdolávat terén: zvlněné kopce a stinná zákoutí. Učíme se, jak najít místa, kde se mezi stromy prolíná světlo, nebo rozpoznat, kde je noha nejistá a kde bychom mohli potřebovat pomocnou ruku nebo pevnější boty.

  League of Legends Worlds: Devět neporažených šampionů

  Do konce mistrovství světa League of Legends 2022 zbývá už jen jedna série a před finále mezi týmy T1 a DRX pro vás máme překvapivé statistiky šampionů.

  V turnaji je stále devět šampionů, kteří mají stoprocentní úspěšnost bereme v úvahu pouze hlavní část turnaje. Podle statistik webu Games of Legends jsou Yuumi, Sivir, Yone, Jayce, Braum, Kindred, Karthus, Nocturne a Rakan na mistrovství světa neporaženi.

  Kde byli šampioni picknuti?

  V průběhu celého turnaje se Karthus, Nocturne a Rakan prosadili pouze jednou. Všichni si jistě pamatují Karthuse, kterého odehrál jungler Levi, když uštědřil týmu Top Esports rozhodující porážku, která ho poslala domů ve skupinové fázi. Co se týče dalších dvou, Nocturna hrál Oner z T1 v semifinále proti JD Gaming, zatímco Rakana hrál Trymbi, support Rogue, proti TES.

  Projdeme-li pořadím, máme Brauma se dvěma výhrami. Toho hrál v obou případech support DRX BeryL, jednou ve skupinách a jednou v semifinále proti Gen.G. Jayce a Yone jsou jedinými dvěma top lanery v tomto seznamu, kteří mají na kontě tři, respektive čtyři výhry. Všechny tyto šampiony hráli pouze korejští hráči a Zeus byl jediný, kdo vyhrál s oběma.

  Kindred má také čtyři vítězství a kromě Pyosika ho během turnaje nikdo nehrál. Korejský jungler je známý tím, že rád hraje svůj komfortní pick. Zatím s ním měl velké úspěchy, v současné době má podle Games of Legends KDA celkem 6,8. Je velká šance, že se tento pick objeví i během finále -uvidíme, zda si Pyosik dokáže udržet perfektní win rate.

  V neposlední řadě tu máme Sivir a Yuumi se sedmi, respektive osmi výhrami. Tito dva šampioni spolu často hrají na botu – šest výher pochází výhradně od tohoto dua. Mezi těmito dvěma je však Yuumi skutečným rozdílovým hráčem.

  Tato magická kočka je jediným šampionem se stoprocentní úspěšností výher. Má zároveň vysoké zastoupení pick-or-banů – celkem 95 %, a v tomto ohledu je druhá za Aatroxem. Díky takovým šokujícím číslům bude Yuumi během finále Worlds, které se uskuteční tuto sobotu v 17:00 CT, kontestovaným šampionem. Nejspíše se v alespoň jedné z her objeví buď přímo na mapě, nebo alespoň mezi zabanovanými šampiony.

  Sledujte nás na sítích

  Jihoafrický prodejce Pick n Pay nyní přijímá Bitcoin ve všech svých obchodech

  Pick n Pay, jeden z předních jihoafrických maloobchodníků, nyní přijímá bitcoiny jako platidlo ve všech svých obchodech po celé zemi. Pomocí sítě Bitcoin Lightning mohou zákazníci Pick n Pay nyní nakupovat zboží, jako jsou potraviny, mobilní data a elektřina.

  Macron řekl Netanjahuovi, že soudní reformou riskuje odklon od demokracie

  Francouzský prezident Emmanuel Macron upozornil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, že soudní reforma navrhovaná jeho vládou může vzdálit Izrael od společného pojetí demokracie. Informují o tom dnes izraelská média s odkazem na nejmenovaný zdroj. Elysejský palác se o tomto tématu jejich čtvrteční schůzky v Paříži nezmínil a Netanjahuův úřad věc odmítl komentovat.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jihoafrický prodejce Pick n Pay nyní přijímá Bitcoin ve všech svých obchodech

  Pick n Pay, jeden z předních jihoafrických maloobchodníků, nyní přijímá bitcoiny jako platidlo ve všech svých obchodech po celé zemi. Pomocí sítě Bitcoin Lightning mohou zákazníci Pick n Pay nyní nakupovat zboží, jako jsou potraviny, mobilní data a elektřina.

  Větrné turbíny ohrožují velryby, kritizují Bidena aktivisté i opozice

  Americký prezident Joe Biden se ocitl pod křížovou palbou kritiky od politiků, aktivistů a ochránců životního prostředí za výstavbu nových pobřežních větrných turbín. Ty totiž ohrožují velryby.