Více
  -1.7 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Fotbalová bizarnost v Surinamu. Do sestavy se nominoval majitel klubu, kterému je 60 let

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Příběh, který proletěl médii v posledních hodinách, je opravdu pozoruhodný. Vypráví o majiteli fotbalového klubu ze Surinamu, který sám sebe nominoval do základní sestavy v zápase ligy CONCACAF. Nejde navíc ani o žádný „prales“, ale soutěž podobnou Evropské lize na našem kontinentu.

  Majitelé fotbalových klubů? To je občas téma samo pro sebe. Zejména v Anglii se spojení mezi klubem a funkcionáři hodně řeší a fanoušci čas od času demonstrují nebo dokonce zpívají popěvky proti vedení svých oblíbených celků. Řeč je v tomto případě o United nebo Arsenalu.

  Najdou se ale i tací šéfové, kteří jsou zkrátka „cool“. Třeba David Beckham, který vlastní Inter Miami, si s prvním týmem občas chodí na tréninky i zakopat. Do zápasu si sice netroufne, v tom ho ale jasně předčil Ronnie Brunswijk, majitel Interu ze Surinamu.

  Inter Moengotapoe není jinak zářivým týmem, což bylo jasně k vidění i ve včerejším utkání ligy CONCACAF. Hrálo se první kolo, surinamský výběr čekala Olimpia z Hondurase. Na nějaké gala představení to nevypadalo už před zápasem, majitel si tak řekl, že se pustí do akce.

  Jdi na to, řekl sám sobě

  Fotbalový funkcionář se stal nejstarším fotbalistou, který kdy v zemi nastoupil k zápasu. Jeho 60 let a 198 dní však stále nemá na 75letého gólmana z Egypta, který hrál třetí ligu. Ale to teď příliš nerozebírejme. Kdo Ronnie Brunswijk vlastně je?

  Koupil si klub, prohlásil se předsedou, k tomu je navíc i bývalým vůdcem povstalců v občanské válce a nynějším viceprezidentem Surinamu. Pokud si ale myslíte, že tohle je vše, jste na omylu. Brunswijk v minulosti obchodoval s drogami a je na něj vydán zatykač.

  A to přesně ve Francii, kde mu hrozí 10 let, a Holandsku, kde by měl jít do vězení na 8 let. Má štěstí, Surinam své občany nevydává, takže může být v klidu. Mrzí ho ale fakt, že v odvetě v Hondurasu kvůli těmto faktům nastoupit nemůže.

  Brunswijk hrál 54 minut, gól nedal, příliš toho nepředvedl a jeho tým prohrál 0:6. Ideální premiéra tak vypadá určitě jinak.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama