Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Favority půlmaratonu ve Varech jsou Vrabcová-Nývltová a Pavlišta, běží i letec Kopfstein

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už zítra odstartuje jeden z nejkrásnějších českých běžeckých závodů Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary. K domácím favoritům na vítězství budou patřit Vít Pavlišta a Eva Vrabcová-Nývltová, na start se ale také postaví jeden z nejlepších leteckých akrobatů Petr Kopfstein či manažer týmu Karlovarsko Ondřej Hudeček, který nedávno vyhrál volejbalovou extraligu. „Rád bych zmínil, že Karlovy Vary jsou nejmenším městem na světě, které má pětihvězdičkový certifikát, což je největší možné ocenění od Evropské atletiky. A to vlastně vypovídá o standardu, který RunCzech dlouhodobě plánuje a buduje. Doufám, že si to všichni běžci užijí naplno,“ řekl manažer regionálních závodů RunCzech Igor Murko.

  Neopakovatelná atmosféra lázeňského města znovu okouzlí tisíce vytrvalců z Česka i ze zahraničí. 9. ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary odstartuje z nábřeží Osvobození v sobotu v 18:00. Malebná trasa tradičně povede podél řeky Teplá, lázeňskou kolonádou nebo kolem světoznámých hotelů Thermal a Pupp.

  Na trať dlouhou 21,0975 km se vydá téměř čtyři tisíce závodníků. Mezi nimi i domácí favorité Eva Vrabcová-Nývltová a Vít Pavlišta. „Byl bych spokojený s časem kole jedné hodiny a sedmi minut. Měl jsem tréninkový výpadek kvůli zranění, takže si nedávám nějaký super velký cíl,“ prohlásil Pavlišta.

  Ze známých tváří se na startu objeví akrobatický letec Petr Kopfstein. „Svoje rodné město miluji a běžet kolem těch nejhezčích míst, byť jsem je viděl již tisíckrát, je při této příležitosti nezapomenutelný zážitek. Těším se na tu jedinečnou atmosféru,“ nastínil karlovarský rodák. Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary si také nenechá ujít manažer Karlovarska Ondřej Hudeček, čerstvých mistrů volejbalové extraligy. „Chtěl bych běžet někde kolem hodiny a 45 minut. Hlavně si užít neopakovatelnou atmosféru závodu napříč lázeňským městem,“ řekl bývalý reprezentant.

  Volná místa pro registrace stále zbývají. Běžci se mohou hlásit také do štafety, 2Runu nebo do dm rodinného běhu. Krom závodu se fanoušci mohou těšit na bohatý doprovodný program před Hotelem Thermal. „Závod městem patřícím na seznam světového dědictví UNESCO je naprosto unikátní. Jsem nesmírně rád, že se zde poběží již podeváté,“ uvedl prezident organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS