Více
  -1.2 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  „Fans“ na Ostrovech slaví. Vláda ruší zákaz pití na tribunách, který trval od 80. let

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Fanoušci na Britských ostrovech už ani nedoufali. Aby si mohli dát na tribuně pivo? To od roku 1985 nesměli. Vláda ale opatření mírní a slibuje, že se zákazem skoncuje. Vše bude řešeno postupně, nejprve se začne v 4. a 5. nejvyšší lize, postupně by se mohlo jít až do Premier League.

  K fotbalu neodmyslitelně patří několik věcí, mezi kterými vyčnívá jedna jediná – pivo. Ať už jde o zápasy v „pralese“ či souboje těch nejlepších týmů světa, fanoušci si tímto nápojem už dlouhá léta zpříjemňují fotbalovou podívanou. V Anglii však nikoliv.

  Tedy minimálně co se týče míst přímo na tribuně. Anglie zavedla zákaz pití alkoholických nápojů kvůli chuligánům a výtržníkům už v roce 1985. Vláda tehdy nechtěla, aby se stalo, že by na nějakého z hráčů přilétl kelímek s pivem.

  To by se ale mohlo změnit. Fanoušci se mohou těšit na pivo při fotbalovém zápase v League Two a National League, tedy nižších anglických soutěžích. Nebudou už tak muset postávat v průchodu na stadionu a o přestávce pít pivo k prasknutí.

  „Náš pohled na alkohol a fotbal je zastaralý,“ řekla deníku The Times členka britského parlamentu Tracey Crouchová. „To, co jsme nedávno viděli ve Wembley, nijak nepomůže. Proto to chceme nejdříve vyzkoušet v pilotním projektu. Sesbírejme data a uvidíme,“ pokračovala.

  Rugby a kriket smí, fotbal až doteď ne

  Je celkem zajímavé, že při dalších v Anglii oblíbených sportech se pít mohlo. Ten nejoblíbenější však podléhal zákazu. Podle Crouchové nemá současná podoba nařízení pozitivní dopad ani na zdraví samotných fanoušků. Když pijí rychle, mohou si uškodit.

  „V poločase lidem říkáme, aby rychle pili. A to je nezdravý aspekt vztahu fotbalového fanouška k alkoholu. Za krátkou dobu toho vypijí hodně. Pokud na tom zapracujeme, nebudou muset v poločase tolik pít,“ myslí si.

  Jak už bylo řečeno, projekt se spustí v nižších ligách – League Two a National League. Pokud bude vše fungovat tak, jak si autoři změny nařízení představují, bude se přecházet i do vyšších pater. Konečným schodem by pak mohlo být pití alkoholu v ochozech při zápasech Premier League.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama