Více
  8.3 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Dívce ve škole ostříhali vlasy bez svolení rodičů. Otec dnes žaluje školu o milion dolarů

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Otec sedmileté dívky zažaloval školu a dva její zaměstnance v Michiganu za to, že jeho dceři ostříhali bez vědomí rodičů vlasy. Po škole chce milion dolarů. Informuje o tom BBC.

  Žaloba, kterou Jimmy Hoffmeyer podal, tvrdí, že ústavní práva jeho dcery Jurnee, která je smíšené rasy, byly porušeny. Incident se stal už v dubnu, Hoffmeyerova dcera od té doby do školy nechodí.

  Agentuře Associated Press Hoffmeyer řekl, že se jeho dcera jednoho dne vrátila ze školy a měla ostříhanou většinu vlasů na jedné straně hlavy. Řekla, že ji ostříhala nůžkami spolužačka ve školním autobuse bez jejího svolení. Rodiče ji proto vzali ke kadeřníkovi, aby asymetrický střih trochu srovnal. Jurnee měla předtím dlouhé, kudrnaté vlasy.

  Dopustila se škola násilí?

  Jenže další den se Jurnee vrátila ze školy a byla ostříhaná téměř dohola. Rodiče si nejprve mysleli, že ji ostříhala znovu spolužačka, ale Jurnee řekla, že jí to udělala učitelka Kelly Mogg a její asistenka Kristen Jacobs, aby jí sestřih srovnaly.

  V žalobě nyní viní učitelku nejen z porušení ústavních práv, ale také z „rasové diskriminace, etnického ponižování, záměrného způsobení újmy a emočního stresu a také z násilí„. Hoffmeyer, který je černošský míšenec, uvedl, že matka Jurnee je bílá a učitelka a spolužačka, které na její dceru vzaly nůžky, jsou rovněž bílé.

  Incident už v červnu vyšetřovala školní komise. Zjistila, že učitelka překročila mantinely dané školním řádem, ale že nejednala z rasových předsudků. Obdržela napomenutí, ale na škole v Mount Pleasant může zůstat. „Třetí strana provedla nezávislé vyšetřování a vyslechla personál, rodiče i studenty. K dispozici měla i video a příspěvky ze sociálních sítí,“ konstatovala školská rada.

  Škola podle žaloby „pochybila v tom, že řádně neproškolila a nemonitorovala své zaměstnance. Mohla vědět, že zaměstnanci se bez řádného vyškolení a při nedostatku disciplíny mohou dopustit jednání, na něž stížnost odkazuje.“ Škola v Michiganu se doposud podle BBC veřejně nevyjádřila.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ukrajina hlásí rekordní počet obětí covidu-19

  Ukrajina hlásí rekordní počet obětí covidu za den. Plně očkováno je 17 procent obyvatel

  Ukrajinský ministr zdravotnictví na občany znovu apeloval, aby se nechali naočkovat proti covidu-19. V úterý země zaznamenala rekordních 734 úmrtí v souvislosti s onemocněním za den, přičemž počet hospitalizací vzrostl ve srovnání s předchozím týdnem o více než pětinu.
  Demonstrant v Chartúmu mává vlajkou

  Při protestech proti vojenskému převratu v Súdánu přišlo o život nejméně sedm lidí

  Súdánská armáda v pondělí převzala moc od přechodné vlády, přičemž premiéra Abdalláha Hamduka vojáci odvezli na neznámé místo. Podle tamního ministerstva zdravotnictví během následných protestů bylo při střetech mezi vojáky a demonstranty zastřeleno sedm lidí a 140 dalších utrpělo zranění.
  německá teroristka odsouzena jennifer wenisch

  Německá islamistka dostala deset let za usmrcení dítěte

  Německá muslimská konvertitka, která se v Iráku přidala k ISIS, byla v Mnichově uvězněna na 10 let za vraždu jezídské dívky, kterou si s manželem koupili jako otrokyni.
  povinné očkování zdravotníků

  Velká Británie zvažuje povinné očkování pro všechny zdravotníky

  Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid se kloní k zavedení povinného očkování proti covidu pro všechny zdravotníky. Covidová čísla se v Británii zvyšují i přes osmdesátiprocentní proočkovanost, opatření by se tak mělo podle ministra týkat všech zaměstnanců Národní zdravotní služby (NHS).
  Richard Ratcliffe

  Podruhé drží hladovku. Snaží se osvobodit manželku z íránského vězení

  Britsko-íránská humanitární pracovnice Nazanin Zaghari-Ratcliffe byla podruhé za sebou uvězněna v Íránu. Před více než týdnem ji íránský odvolací soud potvrdil roční trest odnětí svobody. Její manžel tak na protest drží druhou hladovku.
  Puč v Súdánu

  Puč v Súdánu: Vojáci zadrželi premiéra a několik členů kabinetu, dochází k výpadkům internetu

  Armádní síly v Súdánu v pondělí zadržely premiéra Abdalláha Hamduka, kterého převezly na neznámé místo, dále většinu členů vlády a řadu dalších vysoce postavených politiků a úředníků. Tamní ministerstvo informací tyto kroky označilo za vojenský převrat.
  Reklama

  5 KOMENTÁŘE

  1. Doporučuji potrestat jak vedení školy, tak samotnou učitelku! Někdy si naši představitelé domnívají, že běžní lidé jsou jen nějaké ovce a oni si mohou dovolit cokoliv. Potrestání bych volil jako odstrašující přiklad a učitelé by si nikdy nic podobného nedovolili a proto ať učtelka zaplatí polovinu požadované částky a škola druhou polovinu! Jenom ať si laskavě uvědomí, že i děti mají svá práva a že učitelé je musí respektovat!!!

   • Skoda, že si vás vaše máma s tátou neušoustali tak, abyste měl i mozek

  2. Nechápu jak vůbec může něco takového učitelku napadnout. Je snad vyučená kadeřnice? Přijde jí normální, že si jen tak ve třídě ostříhá cizí dítě bez vědomí a souhlasu rodičů? Tu by měli vyrazit už kvůli jejímu zjevně dvoucifernému IQ.

  3. Mě přijít domů dcera s tím, že jí učitelka její dlouhé vlasy opižlala(z jakéhokoliv důvodu), tak ještě ten den učitelku zmaluju víc jak omalovánky!

   Snad by to mělo fungovat tak, že pokud něco učitelce nevyhovuje, tak informuje rodiče a řekne, zjednejte nápravu toho a toho/proto a proto – a ne tak, že když jí něco nevyhovuje, začne mi sahat na dítě a přetvařovat si ho k obrazu svému, aniž by to rodiče věděli/k tomu svolili, nebo se dítě mohlo samo nějak bránit?!

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama