Více
  25.5 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Děsivé záběry dítěte visícího z osmého patra obletěly svět, o záchraně rozhodly vteřiny

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V hlavním městě Kazachstánu se odehrála mrazivá scéna, když tříletá holčička vylezla z okna v osmém patře a visela na fasádě budovy. 36letý Sabit Shontakbayev se pustil do záchrany dítěte bez ohledu na svou bezpečnost. Dívenku se mu podařilo zachránit a videozáznam jeho počinu dobyl celosvětový internet.

  Dechberoucí scéna se odehrála 11. května ráno v hlavním městě Kazachstánu, městě Nur-Sultan. Kolemjdoucí si s hrůzou všimli, že z okna jedné z budov visí malé dítě.

  Dítě viselo v osmém patře

  Nedaleko naštěstí procházel dělník ze stavby Sabita Shontakbajev. Muž, který viděl nebezpečnou situaci, neváhal ani chvíli. Utíkal do bytu v patře pod ním, kde dítě viselo a šel ho zachránit.

  S přítelem jsme zaklepali na dveře sousedům, kteří bydlí v sedmém patře. Vylezl jsem na okno přímo pod dívkou. Neměl jsem bezpečnostní pás, tak mě kamarád držel za nohy. V tu chvíli jsem na nic nemyslel, chtěl jsem jen pomoci dítěti, informoval Shontakbajev v rozhovoru pro agenturu Kazinform.

  Hrdinu ocenil stát

  O mužově hrdinském činu začala psát média v Kazachstánu i na celém světě. Za svůj postoj byl Shontakbajev vyznamenán kazašským náměstkem ministra pro mimořádné situace odznakem „Hrdinství v nouzových situacích“.

  36-letého muže přijal i primátor hlavního města Altaj Kulginov, který mu poděkoval za obětavost a odvahu. Městský správce sehnal muži lepší práci.

  S přihlédnutím k Sabitově vzdělání a zkušenosti jsme se s ředitelem závodu na výrobu lokomotiv dohodli na jeho budoucím zaměstnání. Dříve Shontakbajev pracoval v kazašské železniční a logistické společnosti, takže má zkušenosti v této oblasti, řekl Kulginov. Muž tak bude moci ukončit dosavadní práci na stavbě.

  Nový hrdina Kazachstánu dostal od primátora hlavního města i ujištění, že se může spolehnout na pomoc při přivezení manželky a čtyř dětí do Nur-Sultanu a při splácení rodinných dluhů.

  V kazašských médiích se také píše, že Shontakbajevovi pojedou v létě na dovolenou do letoviska Burabaj. Šestičlenná rodina brzy dostane od místního developera i třípokojový byt.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS