Reklama

Další ztráta pro Tokio. Na OH nepojede ani Federer, trápí ho koleno

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Olympijské hry v Japonsku se blíží nezadržitelným tempem. Pro některé představují vrchol sezony, pro jiné něco, co mohou klidně vzdát. Druhý postoj zaujímají zejména tenisté, několik jich už start na hrách odpískalo a přidávají se další. Do Tokia nepojede ani Švýcar Roger Federer.

Čtyřnásobný olympijský šampion se do dějiště her těšil, zároveň už ale v minulosti smutnil nad faktem, že by ho v Japonsku nemohla doplnit rodina. Protokoly letošních OH jsou striktní, do Tokia mohou odletět pouze sportovci a členové týmů.

To ale nakonec pro Švýcara nepředstavovalo ten největší problém. Ve chvíli, kdy už si měl shánět letenku, se ozvalo koleno. To měl Federer v loňském roce 2020 dvakrát operované a zdá se, že stále není ani náhodou stoprocentní.

Tenista oznámil své plány během úterý. „Jsem z toho velmi zklamaný. Pokaždé, když jsem reprezentoval Švýcarsko, jsem se cítil být poctěn,“ prohlásil Federer. Místo olympiády tak bude muset zahájit proces rehabilitace.

„Už v něm chvíli jsem. Chci se vrátit ještě koncem léta,“ doplnil. V tuhle chvíli ale nad jeho dalšími kroky visí řada otazníků. 20násobný vítěz grand slamu se účastnil všech her od roku 2000 do roku 2012. Před 5 lety nestartoval na hrách ze stejného důvodu jako letos.

Omluvenky se hromadí!

Do Tokia nepojede hned několik tenisových hvězd. Už dříve se z prestižního turnaje omluvil Rafael Nadal, Serena Williamsová, Sofia Keninová, Dominic Thiem, Simona Halepová nebo Nick Kyrgios. Důvody jsou různé – zranění i nesouhlas.

Třeba takový Nadal poslouchá své tělo. „French Open a Wimbledon dělí pouze dva týdny, což je pro mé tělo moc krátké časové období, aby se dokázalo zotavit z náročné antukové sezony,“ myslí si Španěl.

„Mým cílem je si co nejvíce prodloužit kariéru a dělat dál to, co mě činí šťastným, a to je hrát nejlepší tenis a plnit si profesionální i osobní cíle,“ dodává. Kdo ale zbrojí na OH, je domácí Naomi Ósakaová.

Ta odpískala French Open i Wimbledon z osobních důvodů, na Tokio se ale podle svých slov velice těší. „Bude se maximálně připravovat na olympiádu a nesmírně se těší, až se představí před domácími fanoušky,“ řekla před časem.

Uvidíme, jestli jí tenhle krok vyjde. Hry startují za 9 dní.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Kristiina Mäki
Velice povedené vystoupení na olympijský hrách v Tokiu má za sebou česká běžkyně Kristiina Mäki. Nejen, že ze sedmého místa postoupila do finále, k tomu ale navíc zpřelámala i 35 let starý národní rekord v běhu na 1500 metrů. Před 7 měsíci porodila, rozhodla se ale, že boty ještě na hřebík věšet nechce.
Odznáčky s Maem
Skandál je to o něco menší, i tak ale nadzvedl část sportovní veřejnosti. Čínské dráhové cyklistky ovládly v Tokiu týmový sprint a na slavnostní ceremoniál, kdy se předávali medaile, přišly v kombinézách s odznáčky vyobrazujícími Maa Ce-tunga. MOV žádá vysvětlení.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama