Více
  20.5 C
  Czech
  Úterý, 9 srpna, 2022

  Aukční dům dal dohromady „ztracenou“ sbírku šperků Elvise Presleyho

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O sbírce šperků, které Elvis Presley věnoval svému manažerovi, plukovníku Tomu Parkerovi, historici a odborníci na zpěváka věděli již dlouho. Nyní se aukčnímu domu podařilo shromáždit dvě stě předmětů, které půjdou do dražby. V pondělí o tom informovala agentura Reuters a další servery.

  Sběratelé i fanoušci legendárního umělce strávili desítky let hledáním předmětů, které byly považovány za ztracené. Cennosti vypátrala zakladatelka a generální ředitelka GWS Auctions Brigitte Kruse, díky níž nyní zájemci mohou cennosti poprvé vidět pohromadě.

  Dvě stě předmětů, včetně zlatých prstenů posetých drahokamy, manžetových knoflíčků, hodinek a řetízků, půjde do aukce 27. srpna. Součástí dražby bude také kytara s vyvolávací cenou tři čtvrtě milionu dolarů (zhruba 18 milionů korun), s níž Presley vystoupil během své slavné „comebackové“ televizní show v roce 1968. Americký zpěvák a herec zemřel v roce 1977 ve věku 42 let.

  Zapojila se i Priscilla Presley. Chce bojovat proti podvrhům

  Na sbírce s ředitelkou aukčního domu spolupracovala Presleyho bývalá manželka Priscilla, ačkoli sama žádný z předmětů nevlastní. „No, určitě to vyvolává vzpomínky,“ sdělila Priscilla Presley (77) agentuře Reuters.

  Presley podle jejích slov pro Parkera neustále kupoval nebo objednával šperky, až se z toho stal vtip pro zasvěcené. Manažer krále rock’n’rollu už měl totiž vše, co potřeboval, a Presleyovi nevěděli, co jiného mu koupit.

  Priscilla Presley také uvedla, že s některými cennostmi ji váže silnější pouto, neboť je sama navrhla. Aukci podpořila částečně také proto, že ji unavovalo vidět velké množství podvrhů na prodej.

  „Existuje tolik věcí, které nejsou vůbec autentické, a to mi vážně dělá starosti,“ prohlásila. „Chci s jistotou vědět, že se to dostane k někomu, kdo se o (předměty) bude starat a bude je milovat,“ uzavřela Presley.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS