Více
  15.5 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  The Rolling Stones odložili koncert v Amsterdamu, Mick Jagger má covid-19

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mick Jagger měl pozitivní výsledek testu na covid-19, což The Rolling Stones přinutilo zrušit pondělní vystoupení v Amsterdamu. O prohlášení kapely informovala agentura Reuters a stanice BBC.

  „The Rolling Stones se hluboce omlouvají za odložení dnešního koncertu, ale prioritou musí být bezpečnost publika, kolegů hudebníků a členů týmu,“ oznámila britská rocková skupina na Twitteru.

  Jagger (78) zaznamenal příznaky nemoci po příjezdu na amsterdamský stadion Johan Cruijff ArenA, uvedla hudební skupina.

  Frontman kapely ve zprávě fanouškům napsal: „Je mi líto, že jsme dnes večer museli s tak krátkým předstihem odložit show v Amsterdamu. Bohužel jsem byl právě testován na covid s pozitivním výsledkem. Naším cílem je najít nový termín co nejdříve a vrátit se, jakmile to bude možné. Děkujeme všem za trpělivost a pochopení.“

  The Rolling Stones jsou v současné době na turné Sixty, které se koná u příležitosti šedesátého výročí založení kapely. V plánu je 14 koncertů v 10 evropských zemích, připomněl server BBC, přičemž Amsterdam byl čtvrtou zastávkou.

  Zástupci Mojo Concerts, kteří zorganizovali vystoupení kapely v Nizozemsku, přišli na pódium informovat publikum na fotbalovém stadionu hodinu a půl před začátkem koncertu.

  „Nemůže zpívat, nemůže hrát,“ vzkázal fanouškům dle Reuters nejmenovaný hlasatel. „Dnes večer žádná show nebude… Je to tak, jak to je,“ dodal. Vstupenky na původní představení budou platné na nový termín.

  Vystoupení ve Švýcarsku se přesouvá

  Stouni již odehráli koncerty v Madridu a Mnichově, naposledy zahráli v Liverpoolu 9. června. Během příštích deseti dnů jsou naplánována dvě vystoupení v Bernu a Miláně.

  Podle úterního prohlášení The Rolling Stones na Twitteru bude koncert ve Švýcarsku plánovaný na 17. června odložen. Show v Itálii 21. června by se naopak už měla uskutečnit.

  Později jsou v plánu také show v Londýně, Vídni nebo Paříži, přičemž turné by kapela měla zakončit 31. července ve Stockholmu.

  Loni v srpnu hudební skupina přišla o bubeníka Charlieho Wattse, který zemřel ve věku 80 let.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS