Policie ve čtvrtek zasahovala v Králově Dvoře na Berounsku u případu střelby. Sedmdesátiletý muž měl ohrožovat sousedy střelnou zbraní, poté vystřelil i směrem k policistům. Po zásahu v domě ho policisté našli bez známek života.
Oznámení přijala tísňová linka krátce po 18:30. Muž měl v Králově Dvoře vyhrožovat sousedům se zbraní a ohrožovat je. Ti se před ním ukryli, zamkli se a zavolali na linku 158.
Podezřelý měl následně v okolí několikrát vystřelit, zřejmě do vzduchu. Na místo okamžitě vyrazily dostupné policejní hlídky. První z nich dorazila do tří minut od přijetí oznámení.
Po příjezdu policistů měl sedmdesátiletý muž několikrát vystřelit jejich směrem a poté se ukrýt v domě. Policisté kvůli bezpečnosti uzavřeli okolí domu i přilehlé ulice, aby ochránili další obyvatele.
Do zásahu se zapojilo celkem třináct policejních hlídek, vrtulník, další složky integrovaného záchranného systému a středočeská zásahová jednotka. Ta později vstoupila do domu a muže našla bez známek života. Senior si podle policie před vstupem zásahové jednotky vzal život.
Dosavadní šetření ukázalo, že muž legálně držel krátkou střelnou zbraň. Právě z ní měl několikrát vystřelit a následně ji obrátit proti sobě.
Případ si převzali středočeští krajští kriminalisté. Prověřují všechny okolnosti události i motiv podezřelého. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu a přečinu nebezpečného vyhrožování.


