Reklama

Otázky, které byste si měli položit, než vynecháte cvičení – část 1

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Rozhodnout se cvičit někdy v budoucnosti je snadné. Ve skutečnosti se často rozhodujete, když jste odpočatí, energičtí a motivovaní. Co se stane, když přijde čas to skutečně dodržet?

V hlavě můžete slyšet slabý hlas: „Jsem tak unavený. Raději bych spal, než cvičil. Hm, možná bych to mohl odložit na později. “

Vynechání tréninku může být správným rozhodnutím, zvláště pokud jste nemocní nebo zraněni. Jindy k tomu není dobrý důvod, ale ten hlas ve vaší hlavě prostě nepřestane. Než cvičení vynecháte, položte si několik otázek, které vám mohou pomoci při správném rozhodování.

1. Budete litovat svého rozhodnutí?

Možná by bylo dobré zůstat v posteli a spát, nebo jít z práce domů, aniž byste museli chodit do posilovny. Jak se ale budete cítit později? Okamžité uspokojení může být prospěšné, ale tento dobrý pocit často rychle vyprchá, takže se cítíte provinile a přejete si, abyste se rozhodli jinak.

Přemýšlení o důsledcích vás může přimět ke správnému rozhodnutí. Připomeňte si, že:

  • Cvičení je volba, nikoliv povinnost. Vědomí, že se sami rozhodujete o tom, co děláte, vás může postrčit správným směrem.
  • Každý den je jiný. Někdy se budete muset více snažit, abyste udrželi motivaci.
  • Cvičení je závazek na každý den. Některé dny jste méně zodpovědní, takže se snažte připomenout si disciplínu.

2. Kolik jste tento týden cvičili?

Vzpomeňte si. Pokud je konec týdne a cvičíte každý den, možná budete potřebovat den volna, aby se vaše tělo zotavilo a znovu nabralo energii. Pokud je to již několik dní, co jste cvičili naposledy, zeptejte se sami sebe, zda se vynechávání cvičení nezačíná stávat zvykem. Nebude náhodou po přeskočení dalšího tréninku ještě těžší se vrátit?

Nyní je vhodný čas na zahájení cvičebního kalendáře, který vám pomůže sledovat vaše tréninky. Vytiskněte si měsíční kalendář a napište cvičení, která jste absolvovali. Také cvičení, která plánujete. Mějte ho poblíž, abyste se na něj mohli podívat, kdykoliv máte nutkání vynechávat.

3. Jak nahradíte zmeškané cvičení?

Budete cvičit později, třeba po práci, nebo před spaním? Či budete zítra brzy vstávat a cvičit extra dlouho? Vizualizujte si to a zeptejte se sami sebe, jestli to opravdu uděláte, nebo se připravujete na selhání.

Pokud změníte svůj rozvrh, rozhodněte se, že můžete cvičit později, pouze pokud se na to předem připravíte. Na cvičení po práci si před odjezdem zabalte tašku do posilovny, nebo si vyzvedněte vybavení a oblečení, abyste se mohli převléknout, jakmile se dostanete domů.

Pokud cvičíte druhý den ráno, dejte si cvičební oblečení k posteli a napište si cvičební plán. Položte poznámku na oblečení, abyste trénink zítra nepřeskočili.

4. Máte legitimní důvod toto cvičení přeskočit?

Někdy je nejlepší vynechat cvičení. Pokud jste nemocní, unavení nebo zranění, možná budete muset odpočívat. Pokud se jedná o motivaci, přemýšlejte, nebo si sepište, co by vás mohlo motivovat:

  • Připomeňte si všechny výhody cvičení.
  • Představte si všechny lidi, kteří teď cvičí. Když to zvládnou oni, zvládnete to i vy.
  • Přemýšlejte o tom, jak dobře se budete cítit, když dokončíte cvičení.
  • Pamatujte, že začít je nejtěžší. Udělejte si rozcvičku.

Hledejte, dokud nenajdete něco, co vám pomůže zůstat motivovaní. Pak si svůj seznam uschovejte na příště.

5. Jak vynechání tohoto cvičení ovlivní vaše cíle?

Pokud se snažíte zhubnout, jak důležité je toto cvičení? Cvičení spaluje kalorie, buduje vytrvalost a zlepšuje sílu. Pokud ho přeskočíte, vzdáváte se těchto benefitů. Zkuste následující:

  • Pamatujte si své cíle. Zapište si je.
  • Získejte podporu. Požádejte přítele, aby vám zaslal email s připomenutím cvičení, nebo někomu řekněte o svých cílech, abyste byli zodpovědní.
  • Stanovte si nové cíle. Pokud vaše cíle nyní nejsou motivující, stanovte si nový cíl, abyste ten den dokončili cvičení. Zmenšení vašich cílů vám může pomoci jich dosáhnout.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

cvičení

Otázky, které byste si měli položit, než vynecháte cvičení – část...

Znáte ty dny, kdy máte spoustu důvodů, proč zrovna dnes vynechat pravidelný trénink? Jsou to legitimní důvody, nebo jen výmluvy? Na co byste se měli zeptat sami sebe si přečtěte v článku.
esenciální oleje

Využití esenciálních olejů mimo aromaterapii

Aromaterapie není jediným způsobem použití éterických olejů. Mnoho lidí používá esenciální oleje k provonění svých domovů nebo osvěžení prádla. Používají se také jako přírodní vůně v domácí kosmetice a vysoce kvalitních přírodních produktech.
Běh

Kdy a jak odpočívat při běžeckém tréninku

Pokud se rozhodnete, že zařadíte do běžeckého plánu dny odpočinku, je dalším krokem jejich strategické naplánování. Nejlepší dny pro odpočinek budou záviset na tom, jaký jste typ běžce, kdy obvykle běháte (a jak dlouho) a jestli trénujete na konkrétní událost.
Esenciální oleje

Co jsou esenciální oleje a jak fungují?

Esenciální oleje se často používají v aromaterapii. To je forma alternativní medicíny, která využívá výtažky z rostlin k podpoře zdraví a pohody.
Běh

Měli byste běhat každý den?

I když víte, že běh je skvělé cvičení, možná si říkáte, jestli je každodenní běhání chytrý nápad. Zvažte všechny přínosy i rizika, než si slíbíte běhat každý den.

Oblíbené cross-trainingové aktivity pro běžce

Křížový trénink je skvělým doplňkem vašeho běžeckého programu. Existuje mnoho možností, co cvičit. Vyberte si podle dostupnosti či preferencí.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama