Více
  -0.4 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Proč se někdy house sitting pokazí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Potřeby a očekávání při dlouhodobé správě něčího domova jsou velice osobní a subjektivní záležitost. To, co je pro jednoho člověka nereálné, může být druhým považováno za naprosto normální. Navíc je opravdu velký rozdíl, jestli hlídáte jen dům, nebo i domácí mazlíčky.

  „Profesionální“ správci domů mají obvykle kontrolní seznam položek, o kterých budou diskutovat na pohovoru s majitelem, než se odhodlají přijmout závazek. Při předání mohou jít do dalších podrobností. To vše opravdu pomáhá vyjasnit očekávání a ujistit se, že oba plně chápete požadavky toho druhého.

  Pamatujte, že toto je obousměrná výměna, proto by se komfortně měli cítit obě strany. Ani jeden by neměl mít pocit „nároku“. Pokud jste majitel nemovitosti a očekávání od hlídající osoby jsou příliš vysoká, vnímáte ji jako „zaměstnance“, možná bude lepší najít někoho, kdo vám nemovitost pohlídá za úplatu. Zrovna tak platí, že pokud chcete hlídat dům a domácí mazlíčky a představujete si nějaký luxus, něco ve stylu pronájmu přes Airbnb, nebude pro vás house sitting nejspíše nejlepší volba.

  Nereálná očekávání majitelů domů

  • Občas se stane, že některý majitel domu „zapomene“ správci předem říct, že bude hlídat i domácí zvířata.
  • Nezajištění plateb účtů za elektřinu, vodu atd. v době, kdy je majitel pryč. Pokud jste se tak nedohodli předem, za spotřebu správce domu by měl platit majitel.
  • Očekávání, že správce domu bude spát na znečištěných matracích, či ve starém a zapraném povlečení. Povlečení je dnes záležitost pár korun, proto pokud vám někdo má hlídat delší dobu dům, je vhodné mu zajistit nové ložní prádlo.
  • Nedodržení termínů. Může nastat nouzová situace a majitel domu se musí vrátit dřív. Nicméně měl by k tomu mít opravdu vážný důvod. Pokud je správce zároveň digitálním nomádem a pracuje z domu, může požadavek na dřívější odjezd ovlivnit jeho příjem, závazky a termíny. A společné soužití většinou není pohodlné ani pro jednu stranu.
  • Očekávání nepřiměřené péče o domácí mazlíčky, nebo tolerance špatného chování domácích mazlíčků. Ne, správce domu tu opravdu není od toho, aby si hrál s vaším psem 24 hodin denně či s ním spal v posteli. Váš pejsek by také měl mít správný výcvik, nedělat po domě loužičky, neustále štěkat, či být agresivní.
  • Hlídání dětí. To sem nepatří. Zároveň je nepřijatelné, aby do domu běžně chodili jiní rodinní příslušníci, například dospělé děti, přespávaly tam, vodily si tam kamarády a pořádaly večírky. Pokud to samozřejmě není předem dohodnuto.
  • Požádat o zálohu, když správce domu dorazí. To by mělo být předmětem dohody předem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  trhy v Indii

  Je libo tržiště plné knih, nebo raději blešák? Navštivte trhy v Indii

  Cesta do jakékoliv země na světě by měla zahrnovat i návštěvu tržiště. Tam se potkáte s místními, ochutnáte lokální jídlo a nasajete tu pravou atmosféru. V Indii to platí dvojnásob. Které trhy nevynechat?
  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama