Více
  25.5 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  5 nejlepších alternativ pro jógové rekvizity

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bez popruhu? Žádný blok? Žádná podpěra? Žádný problém. Použijte rekvizity, které máte dávno doma.

  Pandemie nás naučila mnoho věcí a jednou z nich je důležitost udržení domácí jógové praxe. To vyžaduje více než sled pozic. Vyžaduje to disciplínu, obětavost, kreativitu a odevzdání se přítomnému okamžiku. A někdy naše těla vyžadují podporu.

  Většina našich domovů není vybavena jógovými rekvizitami, které poskytuje studio, přesto můžeme věci každodenní potřeby přizpůsobit tak, aby se staly naším podpůrným systémem. To nám umožňuje cvičit způsobem, který respektuje naše měnící se energetické úrovně a potřeby těla.

  Někdy je domácí cvičení jógy několik Surya Namaskar A (Pozdrav slunci A) a hluboké dýchání. Někdy jsou to různé polohy, které máme v našem slovníku ásan, jako jsou předklony, zkroucení, záklony a inverze, s použitím čehokoli, k čemu máme přístup, jako rekvizity. Jindy si možná potřebujeme odpočinout, zregenerovat se a dát našemu tělu příležitost nechat jít, spíš než pracovat tvrději.

  Musíme být upřímní sami k sobě, jak se cítíme každý den, okamžik za okamžikem a cvičit v přítomnosti. Ať už má vaše praxe jakoukoli formu, přísnou nebo jemnou, energizující nebo posilující, doma můžete najít podporu, kterou potřebujete.

  6 nejlepších triků pro cvičení jógy doma

  Následuje několik triků, které můžete zkusit, aby byla vaše domácí praxe přístupnější. Bez toho, že byste si museli cokoliv kupovat. Nebojte se improvizovat!

  Místo popruhu… zkuste šátek

  Kdykoli byste při cvičení ásan běžně používali popruh, sáhněte po pěkném bavlněném šátku. Ve skutečnosti se může stát, že až to vyzkoušíte, budete už napořád upřednostňovat používání šátků před popruhy pro většinu pozic. Bavlněné šátky jsou i estetičtější než popruhy a představují snadný způsob, jak do vaší praxe vnést trochu fyzické krásy.

  Místo bloků… zkuste knihy

  Pokud nemáte doma pěnové nebo korkové bloky, použijte hromádku tlustých knih v pevné vazbě. Tento hack funguje nejlépe pro pozice, ve kterých musí být „blok“ umístěn na zem, jako například pod ruku pro Trikonasanu (pozici trianglu). Na knihy můžete dokonce položit ručník, aby byly okraje příjemnější na dotek.

  Místo podhlavníku… zkuste přikrývky

  Většina z nás nemá doma podhlavník. Místo něj doporučujeme složenou či srolovanou tlustou deku (přikrývku). Chcete něco, co je těžké a není příliš polštářové. To zajišťuje, že dostanete adekvátní podporu, například když si ji položíte pod kolena v Savasaně.

  Místo meditačního polštáře… zkuste polštář na pohovku

  Možná zjistíte, že chcete cvičit pránájámu nebo meditaci doma, ale bez správného meditačního polštáře se cítíte nepohodlně. Polštáře z ložnice jsou obvykle moc měkké a neposkytují dostatečnou oporu. Místo toho zkuste použít polštář na pohovku, složenou přikrývku nebo dvě. Případně cokoli, co vám poskytne pevné, ale pohodlné sedadlo.

  Místo ticha… zkuste bílý šum

  Cvičení doma, zvláště pokud máte děti, často znamená spoustu hluku. Zkuste zaměnit ticho ve studiu za stálost bílého šumu. Existuje spousta zařízení s bílým šumem a můžete také najít zvuky deště nebo oceánu prostřednictvím aplikací v telefonu. Jsou skvělé, protože poskytují náznak variability tím, že napodobují přírodu. Jsou ideální pro předstírání, že vaše batole nekřičí ve druhé místnosti.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS