Více
  18.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Většina boháčů investuje do kryptoměn. Zjistila to zpráva Capgemimi

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  71 procent z 2 973 dotázaných high net worth individuals (HNWI – vysoce majetné osoby) na celém světě investovalo do digitálních aktiv. Vyplývá to ze zprávy, kterou 15. června zveřejnila francouzská nadnárodní společnost Capgemini poskytující IT služby a poradenství. O výsledcích zprávy informoval zpravodajský server Decrypt.

  Pro účely své zprávy „World Wealth Report“ společnost Capgemini definovala HNWI jako dolarové milionáře. Z těchto dotázaných mělo 54 % čisté jmění nižší než 30 milionů dolarů a zbývajících 46 % více. O výsledcích zprávy informoval zpravodajský server Decrypt.

  Kromě toho 91 % respondentů mladších 40 let investovalo do digitálních aktiv. Zpráva uvádí, že za nejoblíbenější digitální aktivum mezi investory jsou považovány kryptoměny, mezi další „vyhledávaná“ digitální aktiva patří burzovně obchodované fondy (ETF) a investice do metaverse.

  Velikost investic do kryptoaktiv ze strany HNWI však zůstávala spekulativní. V lednu letošního roku bylo pouze 14 % portfolií alokováno do „alternativních investic“, které kromě digitálních aktiv zahrnují také komodity, zahraniční měny, soukromé kapitálové fondy a hedgeové fondy.

  Přesto se toto číslo oproti roku 2018, kdy „alternativní investice“ tvořily pouze 9 % portfolií HNWI, neustále zvyšuje.

  Za pozornost stojí také načasování zprávy. Když byla 15. června zveřejněna, zpráva popisovala tržní kapitalizaci kryptoměn jako vyšší než 2 biliony dolarů; dnes se toto číslo ve skutečnosti blíží 900 miliardám dolarů.

  Podle CoinMarketCap byla tržní kapitalizace kryptoměn naposledy vyšší než 2 biliony dolarů 5. dubna letošního roku.

  Family offices a kryptoměny

  V létě 2021 zveřejnil nadnárodní gigant investičního bankovnictví Goldman Sachs zprávu, podle níž 18 % family offices, které oslovil, považuje kryptoměny za zajištění proti inflaci.

  Family office (rodinná kancelář) je soukromá společnost, která se stará o správu investic a majetku bohaté rodiny, zpravidla s investovatelným majetkem přesahujícím 100 milionů dolarů, a jejímž cílem je efektivní růst a převod majetku mezi generacemi.

  Ze 150 respondentů zprávy Goldman Sachs již 15 % drží kryptoměny (mezi americkými respondenty to bylo 25 %), a 40 % dotázaných se obává znehodnocení fiat měny.

  Ne všichni však byli přesvědčeni: 47 % amerických family offices odpovědělo, že se domnívají, že kryptoměny nejsou dobrým uchovatelem hodnoty. Jen 24 % asijských respondentů mělo stejný názor.

  Oblíbenost kryptoměn mezi bohatými je očividně ještě větší než mezi zbytkem populace. Nedávný průzkum amerického Federálního rezervního systému zjistil, že 12 % Američanů vlastní kryptoměny.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS