Více
  18.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  USA: Matka nechala syna (5) v autě, vzpomněla si po třech hodinách. Dítě zemřelo

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pětiletý chlapec zemřel poté, co ho matka nechala několik hodin zamčeného v autě před rodinným domem v Houstonu, zatímco se připravovala na pondělní narozeninovou oslavu své dcery. Informuje o tom CNN, ABC News a další servery.

  Matka se synem a osmiletou dcerou spěchala domů a malého chlapce nechala v autě. Dovnitř vešla jen s dcerou, řekl novinářům šerif okresu Harris Ed Gonzalez. Cituje jej CNN.

  Až o dvě nebo tři hodiny později si matka uvědomila, že její syn je stále připoutaný v autosedačce, řekl Gonzalez.

  Dítě se nemohlo dostat ven. Matka byla velmi natěšená na dceřinu oslavu a obě byly zaneprázdněné. Nějaký čas trvalo, než si všimly, že dítě není v domě,“ uvedl šerif. Ke smůle malého chlapce bylo venku opravdu velké vedro. Teploty dosáhly rekordních hodnot, podle CNN Weather hlásilo hostounské letiště Hobby zhruba 38 stupňů Celsia.

  Podle šerifa první záchranáři prohlásili dítě na místě za mrtvé. Není jasné, zda bude matka čelit obvinění, píše CNN.

  Chlapec se sice uměl sám odepnout, ale vyšetřovatelé se domnívají, že se ve vozidle nevyznal, protože šlo o auto z půjčovny. „Dveře neměly dětskou pojistku ani nic podobného,“ řekl Gonzales.

  Letos už pátý případ v USA

  Podle Národní bezpečnostní rady (NSC) zemře každý rok v průměru 38 dětí mladších 15 let na přehřátí poté, co byly ponechány v autě. Dětská tělesná teplota stoupá mnohem rychleji než u dospělých, a když teplota dosáhne čtyřiceti stupňů, mohou začít trpět přehřátím. Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) upozorňuje, že tělesná teplota 41 stupňů může být smrtelná.

  Podle údajů, které shromáždil Jan Null, přednášející na katedře meteorologie a klimatologie Státní univerzity v San Jose, k většině úmrtí dětí v horkém autě dochází proto, že na dítě zapomene pečovatel. Podle ABC News se jedná jen v USA o pátý případ dítěte, co zemřelo zapomenuté v zamčeném autě.

  Ačkoli v nejteplejších měsících dochází k největšímu počtu úmrtí, úmrtí dětí v horkém autě je trvalým problémem ve všech měsících. Podle údajů téměř každý stát USA od roku 1998 zaznamenal alespoň jeden případ.

  NHTSA doporučuje, aby pečovatelé nikdy nenechávali děti v autě bez dozoru. Ani v případě, že je auto v provozu se zapnutou klimatizací nebo s otevřenými okny. Agentura také doporučuje, aby si lidé zvykli kontrolovat přední a zadní sedadla auta předtím, než od něj odejdou. Na zadní sedadlo by měli položit osobní věc, jako je kabelka nebo kufřík, aby ho vždy před odchodem zkontrolovali.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS