Více
  7.6 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Turista obětí policejního omylu! Policie si ho spletla s nejhledanějším bossem sicilské mafie

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Italská prokuratura nechala minulý týden v Nizozemsku zatknout muže, o němž se domnívala, že je nejhledanějším bossem sicilské mafie. Britský turista se však zločinci pouze podobal a po několika dnech strávených ve věznici s nejvyšším stupněm ostrahy byl propuštěn na svobodu. O případu informuje server BBC News

  Čtyřiapadesátiletého britského turistu, který ale trvale žije ve Španělsku, zadržely při zásahu v restauraci v Haagu speciální bezpečnostní síly. Nizozemská policie podnikla zásah na základě žádosti prokuratury v Trentu, podle níž šlo o Mattea Messina Denara, nejhledanějšího italského zločince. 

  Vyšetřovatelé ho považují za nejvýše postaveného muže v sicilské mafii Cosa Nostra. Turista byl držen ve vazbě ve věznici s nejvyšší ostrahou ve městě Vught. Tam vyšetřovatelé důkladně prověřili jeho totožnost a zjistili tak, že muž není hledaným zločincem. O víkendu byl proto propuštěn.

  Advokát zatčeného muže Leon van Kleef řekl deníku The Guardian, že zpočátku považoval zprávu o zatčení svého klienta za vtip. „Můj klient se narodil a vyrostl v Anglii a má neuvěřitelně silný liverpoolský přízvuk. Od začátku bylo jasné, že jde o nedorozumění,“ uvedl právník. Podle něj muž přijel do Haagu, protože je velkým fanouškem Formule 1 a zúčastnil se Velké ceny Nizozemska. Je možné, že za tento omyl bude žádat odškodnění.

  Případ vyvolal v Nizozemsku kritiku místních úřadů. Ty však poukázaly na to, že musely na žádost italských prokurátorů jednat. 

  „Když nám řeknou“ zadržte tuto osobu“, tak to musíme udělat. Máme vzájemné dohody, které musíme ctít,“ řekl představitel tamní policie. 

  Podle serveru La Repubblica chyba pravděpodobně vznikla tím, že prokuratura v Tridentu neoznámila své poznatky prokuratuře v Palermu. Ta podle listu dostává z celého světa každý měsíc desítky hlášení o pohybu Messiho Denara a mají zaběhnutý systém, jak informace ověřit. V drtivé většině případů se totiž ukáže, že informace není správná. 

  Matteo Messina Denaro je na útěku před italskou justicí od roku 1993. Byl odsouzen na doživotí za sérii zločinů, podle státních zástupců patřil mezi objednávající bombové atentáty na protimafiánské prokurátory Giovanniho Falconeho a Paola Borselliniho v roce 1992.

  Policie má jen jednu starší fotku zločince, na jejímž základě sestavila jeho pravděpodobnou současnou podobu. 

   

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže. Zasáhly ji i jeho dluhy

  V Japonsku je normou, v královské rodině striktně dodržovat řád urozenosti. Dosud nepřicházelo v úvahu, aby si některý člen vzal partnera bez vznešeného panovnického titulu. Až princezna Mako to porušila. A nemá to jednoduché.
  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe

  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe. To má způsobit nevratnou změnu zemského systému

  Často slyšíme o tání ledovců v polárních končinách, jako je Grónsko nebo Antarktida. Ještě kritičtější situace kvůli tajícímu ledu je však v Afrických horách. Velmi brzy hrozí záplavy a hladomor.
  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Tohle si běžný pozemšťan jen těžko dokáže představit. „Plyn o hmotnosti miliónů sluncí‘, stovky milionů let, takové veličiny a příměry se skloňují v nové studii, která pátrá po prvotním vzniku záhadných vesmírných černých děr.
  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  V Německu se rozjelo pátrání po jedenáctileté dívence. Naposledy si byla zaběhat v bavorském Holzheimu, pak už ji nikdo neviděl. Pikantní na celém je, že by podle zdrojů mohlo mít ztracení spojitost s nebezpečnou sektou.
  Matka, která za 10 let porodila 11 dětí

  Žena, která za 10 let porodila 11 dětí. Nyní čeká další a plánuje všechny učit sama doma

  Sedmatřicetiletá Courtney působí jako svěží mladá žena, rozhodně ne jako strhaná matka. Přesto přivedla na svět už jedenáct potomků a dvanácté je na cestě. S třiatřicetiletým manželem Chrisem si udělali doma menší ‚továrnu na děti‘.
  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky

  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky. Typickým holčičím růžovým přebalům odzvonilo

  Výjev dívek hrajících si s panenkami v růžových šatičkách a chlapců s autíčky je nejspíš minulostí. Instituce rozhodly, že se hračky musí sjednotit do podoby „uni sex“. Průzkumy totiž odhalily, že dosavadní rozlišování pohlaví by mohlo děti urážet.
  Reklama
  Reklama
  Reklama