Protext ČTKŠtěrkovna Open Music oslavil 20. narozeniny ve velkém stylu, za rok přijede...

Štěrkovna Open Music oslavil 20. narozeniny ve velkém stylu, za rok přijede Ben Christovao, Horkýže slíže i Mig 21

 

Hlučín (Opavsko) 1. srpna 2024 (PROTEXT) – Festival Štěrkovna Open Music oslavil 20. narozeniny ve velkém stylu. Během minulého víkendu byl areál na břehu malebného Hlučínského jezera beznadějně vyprodaný. Sotva ale jeden ročník skončil, pořadatelé už nyní připravují další. Uskuteční se 24. až 26. července 2025. Vystoupí na něm Mig 21, Ben Christovao či slovenská kapela Horkýže slíže. Předprodej vstupenek začne 5. srpna.

„Když jsme se s návštěvníky loučili, tradičně jsme zveřejnili první tři jména, na která se mohou těšit. Ben potěší především mladší část našeho publika. V případě skupiny Horkýže slíže je už víc jak patnáctiletou tradicí, že u nás hrají co dva roky. A protože jsme lehce pověrčiví, zavedené tradice nechceme měnit,“ řekl jeden z ředitelů festivalu David Moravec.

Dodal, že Mig 21 při poslední návštěvě na Štěrkovně Open Music uchvátili návštěvníky. „Předvedli obrovskou show. Lidé byli z jejich koncertu nadšeni. Domluvili jsme se proto, že při nejbližší příležitosti vystoupení zopakujeme a nabídneme fanouškům mnohem větší porci jejich hudby,“ dodal Moravec s tím, že další interprety začnou pořadatelé odtajňovat nejpozději v září. V říjnu pak plánují zveřejnit hlavní hvězdu chystaného ročníku.

První vstupenky si zájemci budou moci koupit už od 5. srpna. „On-line budou v prodeji od 16:00. Osobně si zájemci pro vstupenky mohou přijít i do Hospody 56 v Hlučíně, kde jim je s Davidem budeme osobně prodávat. Rádi se přitom vyslechneme jejich názory. Zpětnou vazbu k letošnímu ročníku oceníme,“ dodal druhý člen pořadatelského týmu Matěj Ostárek.

Letos festival nabídl vystoupení tří desítek interpretů a tři mimořádné projekty. Vrcholem letošního programu pak bylo uvedení projektu Symphonic Dance Music, který vznikl v produkci pořadatelů festivalu v roce 2019. Propojuje Janáčkovu filharmonii Ostrava se světem taneční hudby. Největší hity orchestr hraje společně s Dj Lowa. V sobotu projekt zazněl teprve potřetí, ale v nejlepší formě. Divákům se také představili Ewa Farna, Rybičky 48, Divokej Bill, Jiří Krhut, Olympic a řada dalších.

Generálním partnerem festivalu je stavební společnost Tomáš STRAUB, koná se za podpory Moravskoslezského kraje a města Hlučín. Hlavními partnery jsou Kofola, Lenzing Biocel Paskov, NFCtron/Mastercard a Stará Celnice Hlučín.

www.sterkovnamusic.com

www.symphonicdancemusic.cz

www.letnisapito.cz

www.newwind.cz

 

Zdroj: New Wind Production

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Indie chce během roku vyškolit deset milionů mladých lidí v umělé inteligenci

Indická vláda plánuje během příštího roku nabídnout školení v oblasti umělé inteligence deseti milionům mladých lidí. Současně chce zavést bezplatnou online přípravu na různé výběrové zkoušky.

Při izraelských útocích v Libanonu zemřelo devět lidí

Izraelské vzdušné útoky na jižní Libanon si dnes ráno vyžádaly nejméně devět obětí, mezi nimiž byly nejméně tři děti a dvě ženy. Dnes o tom podle agentur AFP a AP informovaly libanonské ministerstvo zdravotnictví a místní média. Dalších nejméně 11 lidí utrpělo zranění. Podle libanonského prezidenta Josepha Aúna tím Izrael vyslal jasný vzkaz pokud jde o budoucí mírová jednání.

Silné zemětřesení v Indonésii zabilo nejméně 38 lidí

Indonésii zasáhlo v sobotu ráno silné zemětřesení o síle 7,7 stupně. Nejméně 38 lidí zemřelo a další utrpěli zranění. Otřesy poškodily domy, zdravotnická zařízení i silnice a vyvolaly varování před tsunami. Záchranáři se stále nedostali do oblasti nejblíže epicentru.

Obnova rašelinišť v Indonésii snížila riziko požárů

Rozsáhlé požáry rašelinišť v Indonésii ohrožují lesy, volně žijící zvířata i lidi. Jejich riziko výrazně roste během období sucha spojených s jevem El Niño. Výzkum nyní ukázal, že obnova poškozených rašelinišť může počet požárních ohnisek výrazně snížit.

Disney ukázal první záběry z hraného filmu Na vlásku

Disney představil první oficiální záběry z hrané verze oblíbené pohádky Na vlásku. Ukázka odhalila podobu Lociky, Flynna Ridera i matky Gothel. Film vstoupí do kin na jaře 2028.

Američané omezili nákupy. Tržby klesly nejvíce za více než rok

Americké maloobchodní tržby se v červenci meziměsíčně snížily o 0,6 procenta. Zaznamenaly největší pokles od května 2025, přestože ekonomové očekávali jejich mírný růst.

Luigi Mangione se před soudem přiznal k vraždě ředitele UnitedHealthCare Briana Thompsona

Luigi Mangione se přiznal k vraždě generálního ředitele zdravotní pojišťovny UnitedHealthcare Briana Thompsona. Osmadvacetiletý muž v pátek před federálním soudem na Manhattanu uvedl, že Thompsona 4. prosince 2024 zastřelil. K činu se přiznal v rámci dohody týkající se federálních obvinění ze stalkingu, který vedl ke smrti druhé osoby.

Chorvatské pobřeží zasáhl rozsáhlý požár. Jeden člověk zemřel

Rozsáhlý požár zasáhl chorvatské pobřeží nedaleko oblíbeného letoviska Omiš. Jeden člověk zemřel, 42 dalších utrpělo zranění a přibližně 1200 obyvatel a turistů muselo opustit ohroženou oblast.

Boxer Prichard Colón zemřel ve věku 33 let

Někdejší vycházející hvězda světového boxu Prichard Colón zemřel ve věku 33 let. Portorický reprezentant žil více než deset let s těžkým poškozením mozku, které utrpěl po opakovaných úderech do zátylku během zápasu ve Virginii. Jeho úmrtí oznámil otec Richard Colón, přesnou příčinu však neuvedl.

Trump zavedl až stoprocentní cla na drony, ty z EU budou platit 15 procent

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal výnos zavádějící až stoprocentní cla na dovoz bezpilotních letounů, uvedl Bílý dům. Dovoz dronů z Evropské unie, stejně jako z některých dalších zemí, bude podléhat 15procentní celní přirážce.

První etapu Czech Tour ovládl Riley Sheehan

Američan Riley Sheehan vyhrál úvodní etapu Czech Tour z Prahy do Karlových Varů. V hromadném spurtu porazil Brita Bena Turnera, třetí skončil Estonec Romet Pajur. Nejlepší český výsledek zaznamenal šestý Dominik Neuman.

Rusko zesílí snahy o zničení všeho, co Ukrajině dodává Západ, řekl Lavrov

Rusko zesílí své snahy zničit všechno, co Ukrajině dodává Západ. Dnes to v rozhovoru s ruskou státní televizí řekl ministr zahraničí Sergej Lavrov. Vyloučil také možnost okamžitého zastavení bojů. Ukrajina se ruské agresi s pomocí Západu brání bezmála čtyři a půl roku.

Nigel Farage obhájil mandát. Jeho hlavním rivalem byla popelnice

Lídr britské strany Reform UK Nigel Farage vyhrál doplňovací volby v jihoanglickém přímořském letovisku Clacton, a vrátí se tak do britského parlamentu, informuje BBC. Politik v červenci po skandálu s nepřiznanými dary v hodnotě milionů liber oznámil, že se vzdává svého poslaneckého mandátu a bude se o něj znovu ucházet.

V Austrálii prudce ubývají obří sépie

V horní části Spencerova zálivu v Jižní Austrálii letos potápěči napočítali jen 44 obřích australských sépií. Ještě loni jich tam bylo více než 63 000 a v některých letech se jejich počet vyšplhal až ke stovkám tisíc. Za mimořádným propadem může stát rozsáhlý toxický vodní květ, který zasáhl tamní mořské prostředí.

Před požárem u chorvatského letoviska Omiš v noci uteklo 1000 lidí

Chorvatští hasiči od dnešní noci zasahují proti rozsáhlému požáru, který ohrožuje známé přímořské letovisko Omiš nedaleko Splitu. Před ohněm muselo utéct nejméně 1000 lidí, píší místní média. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že evakuováno bylo 300 českých turistů. Hasiči proti požáru stále zasahují, situace se ve srovnání s nocí zlepšila, uvedl šéf hasičů Slavko Tucaković. Podle médií se několik desítek lidí zranilo, oběti na životech hlášené nejsou. Velký požár je hlášen i jižněji, na poloostrově Pelješac.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama