Více
  29.3 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Vlašské ořechy mohou zpomalit stárnutí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vlašský ořech je nabitý více živinami, než si dokážete představit! Přečtěte si, jak příznivě působí na naše zdraví a bojuje se stárnutím.

  Vaše tělo prochází s přibývajícím věkem mnoha změnami. I když neexistuje žádný skutečný způsob, jak to obejít, stále je možné jíst zdravé potraviny, které mohou pomoci zpomalit nevyhnutelný proces stárnutí.

  Podle Courtney D’Angelo, MS, RD, autorky z Go Wellness, jsou vlašské ořechy jedny z nejlepších ořechů, které mohou zpomalit stárnutí. „Jsou skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, bílkovin, polyfenolů a vitamínu E,“ říká D’Angelo.

  Zjistěte více o tom, jak tyto živiny obsažené ve vlašských ořechách mohou ovlivnit proces stárnutí.

  Vlašské ořechy obsahují omega-3 mastné kyseliny

  Podle D’Angelo „omega-3 mastné kyseliny jsou skvěle protizánětlivé, mohou pomoci snížit zánět v obličeji, posílit kožní membránu a poskytnout záři vaší pokožce.“

  Nejen to, Cleveland Clinic uvádí, že tyto mastné kyseliny mohou také snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění, snížit hladinu triglyceridů a pomoci zpomalit tuhnutí tepen, ke kterému dochází v důsledku stárnutí.

  Vlašské ořechy obsahují bílkoviny

  Vlašské ořechy jsou svačinkou s vysokým obsahem bílkovin – až 15 gramů na šálek!

  D’Angelo říká, že dostatek bílkovin ve vaší stravě může „pomoci podporovat produkci kolagenu v kůži“. Bylo také zjištěno, že konzumace dostatečného množství bílkovin během dne může pomoci zabránit ztrátě svalové hmoty související s věkem.

  Jsou plné antioxidantů

  Tento druh ořechů také obsahuje užitečnou sloučeninu zvanou polyfenoly. Ta má vysokou antioxidační a protizánětlivou biologickou aktivitu, která může pomoci posílit váš imunitní systém a bojovat s infekcí.

  Zpráva od Oxidative Medicine and Cellular Longevity uvádí, že po letech výzkumu a různých studií byly polyfenoly skutečně spojeny s ochranou proti rakovině, cukrovce, kardiovaskulárním onemocněním a osteoporóze.

  Výborný zdroj vitamínu E

  A konečně, vlašské ořechy jsou skvělým zdrojem vitamínu E. „Výzkumy ukázaly, že vitamín E může pomoci udržet vlhkost pokožky či opravit kožní tkáň, přičemž oba tyto faktory hrají hlavní roli, pokud chcete, aby vaše pokožka vypadala mladší,“ říká D’Angelo.

  Vitamin E je také známý tím, že pomáhá s kognitivním zdravím a zpomaluje kognitivní úpadek, protože působí jako antioxidant a může chránit buňky vašeho mozku před oxidačním stresem.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS