Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Revolut získal oprávnění nabízet kryptoměnové služby v Evropě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Povolení umožní firmě, která byla v nedávno oceněna na 33 miliard dolarů, nabízet kryptoměnové služby svým 17 milionům zákazníků v Evropském hospodářském prostoru. Informoval o tom server Coindesk.

  Evropská digitální banka Revolut získala povolení od Kyperské komise pro cenné papíry (Cyprus Securities and Exchange Commission – CYSEC), které jí umožňuje nabízet kryptoměnové služby v celém Evropském hospodářském prostoru (EHP).

  EHP zahrnuje 27 zemí, které jsou součástí Evropské unie, a dále Island, Lichtenštejnsko a Norsko.

  Společnost Revolut, jejíž hodnota se odhaduje na 33 miliard dolarů, se stala prvním subjektem, který získal od kyperského regulátora schválení jako poskytovatel kryptoměnových služeb. Podle serveru Coindesk to uvedla společnost v pátek.

  Povolení umožní společnosti Revolut nabízet kryptoměnové služby svým 17 milionům zákazníků v EHP z nového krypto-assetového centra na Kypru. Společnost Revolut uvedla, že za její volbou stojí propracovaný regulační režim ostrovní země. Ten přilákal také společnosti jako Crypto.com, eToro a BitPanda.

  Povolení bude nutné po zavedení nového nařízení EU

  Kryptoměnové firmy se snaží zakládat regulované subjekty v zemích EU. Tím si zajistí, že budou moci nabízet služby v celém hospodářském bloku. A to ještě před zavedením nařízení EU o trzích s kryptoaktivy neboli MiCA (Markets in Crypto-Assets regulation).

  MiCA má zajistit velkou ochranu spotřebitelů a potlačit podvody, praní špinavých peněz a další finanční trestnou činnost v kryptoměnovém průmyslu.

  Společnost Revolut, která má již 17 milionů zákazníků v celém EHP, se snaží zajistit, aby jim mohla nabízet kryptoměnové služby, jakmile MiCA vstoupí v platnost.

  Kromě Revolutu se proto i další firmy snaží získat povolení někde v Evropě. Minulý týden si Crypto.com i Coinbase zajistily registraci poskytovatele virtuálních aktiv u regulačních orgánů v Itálii. Gemini zatím získala registraci v Irsku.

  Mezitím se největší světové kryptoměnové burze podle objemu, Binance, podařilo během uplynulého měsíce získat registraci také ve Francii, Itálii a Španělsku.

  Společnost Revolut rovněž potvrdila, že bude i nadále poskytovat služby zákazníkům z Velké Británie prostřednictvím svého subjektu se sídlem ve Velké Británii. Její žádost o registraci u britského Úřadu pro finanční etiku (Financial Conduct Authority – FCA) zůstává nevyřešena. Firma tam ale zatím může nabízet kryptoměnové služby prostřednictvím režimu dočasné registrace FCA.

  Firma má po celém světě přibližně 20 milionů zákazníků a nyní nabízí expozici vůči přibližně 80 kryptoaktivům. Počátkem tohoto měsíce navícpřidala 20 nových, jako APE, AVAX a SAND.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS