Více
  18.8 C
  Czech
  Úterý, 9 srpna, 2022

  Coinbase uzavřela spolupráci s BlackRock

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kryptoburza Coinbase uzavřela partnerství s největším světovým správcem aktiv BlackRock, aby nabídla institucionálním uživatelům své platformy Aladdin přístup ke kryptoměnám prostřednictvím Coinbase Prime. Informoval o tom server Decrypt.

  Propojení obou systémů umožní institucionálním klientům společnosti BlackRock, kteří dohromady spravují 20 bilionů dolarů, přístup k obchodování, úschově, primárnímu zprostředkování a reportovacím službám společnosti Coinbase. To bude zahrnovat i přístup k Bitcoinu. Informoval o tom server Decrypt.

  Důležitý krok pro Coinbase

  Pro kryptoměnovou burzu je to obrovský pokrok v době zmatků. Společnost propustila 18 % svých zaměstnanců, aby se připravila na to, co očekává, že bude „prodlouženou“ kryptoměnovou zimou. Její akcie (COIN) se letos propadly o 60 %, ale ve čtvrtek ráno díky této zprávě vzrostly o 22 %.

  Coinbase eviduje více než 200 mincí a podle CoinMarketCap zaznamenala za poslední den objem obchodů ve výši 1,6 miliardy dolarů. Podle Bretta Tejpaula, vedoucího oddělení Coinbase Institutional, tvoří institucionální klienti Coinbase 70 % tohoto objemu.

  „Strategií Coinbase je poskytnout jediný vstupní bod na trh, který umožní dělat vše, co by člověk chtěl s kryptoměnami dělat. Nakupovat, prodávat, ukládat, sázet a tak dále. Mít partnerství s Aladdinem, který poskytuje přístup ke kryptokapitálu v hodnotě 20 bilionů dolarů, je podle mě pro Coinbase a pro celý průmysl obrovský převrat,uvedl Tejpaul.

  Tento zájem ze strany institucí podle něj neopadl ani tváří v tvář rozbouřeným trhům.

  „Těmto pomalu se pohybujícím gigantům trvá doslova roky, než se zamyslí nad digitálními aktivy, kryptoměnami,“ řekl Tejpaul o procesu institucionální hloubkové kontroly. „Rychlý postup by pro ně znamenal rok až 18 měsíců. Takže je příjemné vidět, že i přes poměrně volatilní pozadí všech trhů, nejen kryptoměn, se instituce nadále přidávají na palubu.“

  Společnost BlackRock v tiskové zprávě uvedla, že partnerství znamená, že její klienti budou moci sledovat své kryptoinvestice spolu se zbytkem svého portfolia.

  „Toto propojení se systémem Aladdin umožní klientům spravovat jejich investice do bitcoinu přímo v jejich stávajících workflow pro správu portfolia a obchodování a získat tak přehled o rizicích celého portfolia napříč třídami aktiv,“ uvedl v tiskové zprávě Joseph Chalom, globální vedoucí oddělení strategického partnerství ekosystémů společnosti BlackRock.

  BlackRock a kryptoměny

  Není to letos poprvé, co společnost BlackRock oznámila novinky v oblasti kryptoměn.

  V dubnu správce aktiv v hodnotě 10 bilionů dolarů uvedl na trh fond iShares Blockchain and Tech ETF. Ten investorům poskytuje expozici vůči technologii blockchain, aniž by přímo investovali do digitálních aktiv.

  V té době tvořily akcie COIN 11,45 % portfolia ETF. Od té doby se jejich podíl zvýšil na 13,27 %. ETF iShares, které se obchoduje na newyorské burze Arca pod tickerem IBLC, spravuje 6,7 milionu dolarů.

  Mezitím Coinbase koncem června zahájila obchodování s deriváty a nyní nabízí „nano“ futures kontrakt na bitcoin (který lze zakoupit v nominální hodnotě rovnající se 1/100 bitcoinu). Kontrakt je k dispozici prostřednictvím maloobchodních makléřů třetích stran.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS