Více
  10.5 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Přestupová bomba na obzoru. Tomáš Souček řeší možný přesun na Apeninský poloostrov

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Své nesporné fotbalové kvality představil v dresu Slavie v české lize, výborné výkony podává také v anglickém West Hamu. Není tak divu, že je o záložníka Tomáše Součka zájem i jinde. Na Ostrovech se mluví o tom, že by mohl člen české reprezentace zamířit do Itálie, přesněji do Juventusu Turín.

  Spojení Tomáš Souček a West Ham v posledních třech sezonách nese ovoce. West Ham i jeho zásluhou skončil v loňské sezoně s největším počtem bodů v historii a vybojoval místenku do Evropské ligy. Tou prošel až do semifinále, kde ho čeká odveta s Frankfurtem. A Souček u toho samozřejmě bude.

  Záleží ale na tom, jak dlouho ještě. Letošní sezonu jistojistě dokončí jako hráč „Kladivářů“, v té další by ale mohl barvy změnit. Podle italského webu Juve Dipendenza krouží kolem Součka italský velkoklub Juventus Turín. Tam by vysoký český defenzivní štít mohl zapadat přímo dokonale.

  Letos dal ve 38 zápasech pět gólů, na jeden další přihrál. Dlouhodobě už se ale spekuluje o tom, že u kouče Moyese ztrácí záložník důvěru. Smlouvu má do roku 2024, s přidáním na výplatní pásce ale nepochopil. Prý kvůli aktuálním výkonům. Překvapením naposledy byl jeho pobyt na lavičce od začátku zápasu s Arsenalem.

  Do té doby Souček chyběl v základní sestavě jen kvůli zranění. I proto se víří spekulace o jeho možném odchodu. West Ham si svůj klenot cení na 45 milionů liber, tedy asi 1,1 miliardy korun, což je částka, kterou by mohl Juventus vyplatit bez větších problémů. Teď už vše záleží jen a jen na něm.

  Z Havlíčkova Brodu do Turína

  Itálie a český fotbal? To je velice silné spojení. Antonín Barák hraje za Veronu, v dresu Říma nebo Sampdorie zářil Patrik Schick, ještě nedávno hrával za Sampdorii také Jakub Jankto. Historicky se do italské Série A podívala řada vynikajících českých fotbalistů v čele s Pavlem Nedvědem.

  https://twitter.com/goal/status/1341301329155796992

  Právě Nedvědovy kroky by mohl Souček následovat. Za Juventus hráli celkem čtyři Češi, ve 40. letech minulého století Čestmír Vycpálek, po něm také Zdeněk Grigera, zmiňovaný Nedvěd nebo Roman Macek. Ten ale hrával spíše v juniorských týmech a do áčka se ani v jednom zápase nepodíval.

  Rodákovi z Havlíčkova Brodu by mohla Itálie sedět. Podobný styl, bojovnost, velké emoce. Tohle všechno už Souček zná z Anglie i české nejvyšší soutěže. O jeho budoucnosti se rozhodně po konci sezony.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS