Více
  10.5 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Letošní předávání cen Grammy se přesouvá na duben do Las Vegas

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Slavnostní předávání hudebních cen Grammy se uskuteční 3. dubna v Las Vegas, týden po udílení Oscarů, uvedly v úterý Recording Academy a televizní stanice CBS ve společném prohlášení. Ceremoniál měl původně proběhnout koncem tohoto měsíce v Los Angeles, ale kvůli šíření koronaviru jej organizátoři odložili. Napsaly o tom agentura Reuters a server CNN.

  „Jsme nadšení, že můžeme poprvé vzít Grammy do Las Vegas a uspořádat show světového formátu,“ napsal v prohlášení šéf Recording Academy Harvey Mason. „Od chvíle, kdy jsme oznámili odložení show, nás zaplavují srdečná slova podpory a solidarity od umělecké komunity. Jsme poctění jejich velkorysostí a vděční za jejich neochvějnou oddanost cenám Grammy a poslání Akademie,“ dodal Mason.

  Předávání cen Grammy v MGM Grand Garden Areně bude moderovat komik Trevor Noah, který uvádí The Daily Show. Ceremoniál se měl původně konat 31. ledna v centru Los Angeles. Pořadatelé jej však odložili vzhledem k rychle se šířící variantě koronaviru omikron.

  Nominace na ceny byly zveřejněny v listopadu. Nejvíce z nich, konkrétně 11, má jazzový klávesista Jon Batiste. O Grammy se mimo jiné ucházejí Olivia Rodrigo, Taylor Swift, Lil Nas X, Billie EilishJustin Bieber, Doja Cat nebo H.E.R.

  Kvůli pandemii covidu-19 bylo předávání cen Grammy odloženo i v roce 2021. Ceremoniál se konal v březnu místo v lednu a živá vystoupení kombinoval s těmi předtočenými, přičemž počet účastníků byl omezený.

  Organizátoři plánují show v plné parádě

  Několik zdrojů magazínu Variety sdělilo, že Recording Acedemy a CBS letos doufají v plnohodnotnou show s živým publikem. Grammy generují příjmy v milionech dolarů, přičemž v roce 2021 zjevně přinesly jen zlomek běžné částky.

  Show CMT Music Awards, v níž fanoušci hlasují pro své oblíbené umělce country hudby, se měla konat právě 3. dubna. Tato událost se podle sítě nicméně přesune na pozdější termín a odvysílá ji CBS.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS