Reklama

Film o Billie Eilish dokumentuje zpěvaččinu cestu ke slávě, ale i boj se zdravotními problémy

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Nový dokument zachycuje raketový růst popularity dnes devatenáctileté hvězdy hudebního průmyslu Billie Eilish. Film nabízí intimní vhled do světa teenagerky, která svou muziku nahrává doma, absolvuje řidičské zkoušky, prochází rozpadem vztahu a setkává se se svým idolem Justinem Bieberem.

Více než dvouhodinový snímek Billie Eilish: The World’s a Little Blurry (Svět je trochu rozmazaný) sleduje blízký vztah americké skladatelky s rodinou, ale i cestování, vystoupení ve vyprodaných halách a setkání s fanoušky. Součástí dokumentu je rovněž její zisk pěti cen Grammy, nejvyššího ocenění hudební branže.

Režisér R. J. Cutler se se zpěvačkou poprvé setkal v jejích 16 letech, a popsal ji jako „skutečnou a úžasnou a nenucenou, nepředvídatelnou a zábavnou a někoho, o kom bych rád natočil film“.

„Je to příběh této pozoruhodné postavy, která současně prochází jakýmsi uměleckým a profesním růstem společně s dospíváním,“ řekl Cutler agentuře Reuters.

Eilish, která se narodila v roce 2001, vděčí za svůj úspěch i bratrovi Finneasovi. V dokumentu spolu pravidelně spolupracují na hudební tvorbě a zkouší písně jako ústřední melodii pro nejnovější film s Jamesem Bondem No Time To Die.

„Je opravdu vzrušující sledovat, jak spolupracují,“ uvedl režisér snímku. „Je to velmi přirozené.“

Cutler měl při tvorbě filmu volnou ruku

Film, který byl vydán v pátek na Apple TV +, obsahuje domácí záběry Eilish z dětství a ukazuje její práci na albu When We All Fall Asleep, Where Do We Go?, které se v roce 2019 stalo jedním z nejprodávanějších. Příběh končí loňským úspěchem na udílení cen Grammy, kdy se stala nejmladší osobou, která za jednu noc získala Grammy ve čtyřech nejprestižnějších kategoriích.

Podle Cutlera měl jeho tým nad obsahem filmu, v němž stále zářivější hvězda bojuje se zdravotními problémy a učí se vypořádat se se slávou, plnou kontrolu.

V jedné scéně hovoří Eilish k publiku: „To je tak divné, lidi, já nejsem nikdo. Nevím, proč mě máte rádi.“

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama