Reklama

Plavba kolem světa vyprodána za jediný den

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Láká vás myšlenka, že uniknete všemu tomu zmatku kolem, odplujete do západu slunce a prozkoumáte svět? Zdá se, že nejste sami. Oceánská plavba kolem světa za více než milion korun byla vyprodána během prvního dne. Datum vyplutí je stanoveno až na rok 2023, plavba bude trvat 180 dní. Loď na své cestě zastaví v 96 přístavech ve 33 zemích na čtyřech kontinentech.

Když společnost Oceania Cruises představila na konci ledna svůj itinerář pro rok 2023, její cesta kolem světa za 180 dní se vyprodala za jediný den. A to i přes fakt, že základní cena této dovolené je zhruba milion korun! Je to jasná známka vysoké poptávky po cestování v období celosvětových lockdownů, ale také optimistický výhled do budoucnosti cestování.

Nadšení a optimismus cestovatelů

Cesta na palubě lodi Insignia začne v San Franciscu 15. 1. 2023. Návrat proběhne téměř o šest měsíců později, dne 13. 6. 2023. Tato cesta zahrnuje také tři dny plavby po Antarktidě či přístup k více než 60 světovým památkám UNESCO po celém světě.

Všech 684 lůžek na palubě Insignie bylo obsazeno během několika hodin po spuštění rezervací. Mnoho zákazníků si také rozhodlo prodloužit cestu na 218 dní. Ceny za plavbu se pohybují od 953 000 Kč za standartní „vnitřní“ kajutu do 2 325 000 Kč za „podkrovní“ apartmá a 3 378 000 za nejdražší apartmá.

Loď prošla před několika lety rozsáhlou modernizací a v roce 2022 bude dále renovována. Nabízí čtyři restaurace, osm salonků a lázně.

Reakce na naši velkolepou plavbu kolem světa roku 2023 jasně ilustruje nadšení, které zkušení cestovatelé mají pro nezapomenutelné cestovní zážitky,“ řekl Bob Binder, prezident a výkonný ředitel společnosti Oceania Cruises. Dodal, že „navzdory výzvám, kterým dnešní svět čelí, jsou cestovatelé zřetelně optimističtí ohledně budoucnosti.“

Je pozoruhodné, že zatímco plavby obvykle přitahují vysoký počet stálých hostů, přibližně jedna třetina rezervací na cestu kolem světa přišla od klientů, kteří se na takovéto dobrodružství vydávají prvně.

Trasa plavby

Ze San Franciska bude loď cestovat po Tichém oceánu do Mexika, Guatemaly, Salvadoru, Ekvádoru, Peru, Chile a Argentiny, než se vydá do Antarktidy a na Falklandské ostrovy. Přes Atlantik navštíví Kapverdy, Senegal, Pobřeží slonoviny, Ghanu, Togo, Benin a Namibii, poté dosáhne Jižní Afriky, Mozambiku a Madagaskaru.

Na Středním východě bude plavba zahrnovat zastávky v Salalah a Muscat v Ománu, než se vydá do Dubaje a Fudžajry. Následují Indie, Srí Lanka a Asie, než loď zamíří do Ruska a přes Beringovo moře na Aljašku a Kanadu, poté zpět do USA.

Cestující projedou 24 časovými pásmy, třemi oceány a čtyřikrát překročí rovník.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama