Reklama

Pátrání po tělíčku dítěte zabitého vlastním otcem na Tenerife pokračuje. Hrůzná dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá. Informuje o tom BBC.

V hlubokých vodách Atlantského oceánu pokračuje pátrání po tělíčku roční Anny Gimeno Zimmerman. Předpokládá se, že ji, stejně jako její šestiletou sestru Olivii, zavraždil její otec Tomás Gimeno (37). Údajně proto, aby způsobil co největší možnou bolest jejich matce Beatriz Zimmerman. Mrtvolu Olivie už potapěči ze dna oceánu před pěti dni vylovili, po mladší sestře se stále pátrá.

Španělský premiér Pedro Sánchez oznámil, že celá země je z hrůzného činu v šoku.

Obě děti se pohřešují od 27. dubna, kdy si je jejich otec vzal, aby s nimi strávil odpoledne. Tomás Gimeno zmizel rovněž, podle policie je také mrtev. Vyšetřovatelé mají důkazy, že obě dívenky usmrtil u sebe doma poté, co byl s Olivíí na lekci němčiny a tenisu, jejich vraždu si předem naplánoval. Poté nechal svého psa, klíče a bankovní karty s PINem potají v domě svých rodičů. Své nové přítelkyni Evě nechal 6200 euro (asi 158 tisíc korun) v hotovosti a dopis na rozloučenou v zalepeném pouzdře na propisky.

S tělíčky svých dcer potom odjel do přístavu, nasedl na loď, vložil je do pytlů na odpadky a následně do sportovních tašek, zatížil je a vplul na volnou vodu. Zhruba v půl jedenácté večer pak hodil oba pytle přes palubu. Chtěl, aby se jejich těla nikdy nenašla, aby se nikdo nedozvěděl, co se s nimi stalo,“ míní vyšetřovatelé. Obě děti měly být v devět večer doma, tehdy mu Beatriz volala, kde jsou. Sdělil jí, že odjíždí s Olivií a Annou, a že už je nikdy neuvidí. „Holky nemůžou být bez táty. Začnu s nimi nový život,“ řekl jí podle Spainsnews do telefonu ve chvíli, kdy obě děti byly zřejmě už dávno mrtvé. Zavolala mu pak v průběhu večera a noci několikrát a chtěla ho přesvědčit. V půl třetí ráno jí řekl definitivní sbohem a rozeslal několik omluvných SMS zpráv svým přátelům a rodičům, pak byl jeho mobil už vypnutý.

Další den se v oceánu našla prázdná loďka, stejně jako Annina autosedačka. O 44 dní později se našlo Oliviino tělo ve sportovní tašce zhruba v kilometrové hloubce. Dívka zemřela zadušením. Druhá taška, kde byla zřejmě mladší dcera, byla však prázdná.

Tomás a Beatriz spolu začali chodit jako teenageři. Loni během pandemie se ale rozešli a našli si oba jiné partnery. Tomás údajně svou bývalou přítelkyni častoval telefonáty a zprávami, v nichž jí nadával a ponižoval ji. Nesnesl, že obě dcery zůstaly u ní a u jejího nového přítele.

„Kéž bych zemřela s nimi“

Beatriz v neděli zveřejnila otevřený dopis. „Stal se ten nejhorší zločin, který člověk může spáchat: že zabije své vlastní, nevinné děti,“ napsala v něm. „Když mi to sdělili, celý svět se mi sesypal, ale aspoň můžu dnes truchlit nad jejich ztrátou.“

Velmi mě bolí, že jsem nemohla zachránit jejich životy. Kéž bych tam bývala mohla zemřít s nimi a držet je přitom za ruce. Ale Tomás chtěl, abych je celý život hledala a nekonečně přitom trpěla,“ napsala zdrcená matka.

Příšerná událost otřásla celým Španělskem. V pátek v Tenerife protestovalo zhruba tisíc lidí, většinou matky s dětmi, proti násilí páchanému na dětech a ženách. Přestaňte nás zabíjet,“ stálo na transparentu, který držela jedna mladá dívka. Letos si už domácí násilí ve Španělsku vyžádalo 19 obětí na životech.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Tálibán útok na sídlo ministra obrany
Sídlo ministra obrany Afghánistánu Bismillaha Khana Mohammadiho v Kábulu se stalo terčem útoku. Militanti u něj odpálili bombu a začali střílet. Ministr nebyl zrovna doma, jeho rodinu se podařilo evakuovat do bezpečí. Jedenáct lidí bylo zraněno a nejméně šest zemřelo, včetně čtyřech útočníků.
běloruský opoziční aktivista oběšený
Aktivista Vitalij Šišov, který pomáhal krajanům uprchnout z Běloruska, byl nalezen oběšený v kyjevském parku. Úřady nyní jeho podezřelou sebevraždu vyšetřují. Nevylučují, že se ve skutečnosti stal obětí vraždy.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama