menu

25.8 C
Czech
Čtvrtek 30. května 2024

Nedělní údery Izraele na tábor v Rafáhu podle palestinských úřadů zabily 40 lidí

Izraelské vzdušné údery na palestinský uprchlický tábor poblíž Rafáhu na jihu Pásma Gazy v neděli večer zabily 40 lidí a 65 dalších zranily. V aktuální bilanci to podle agentury AFP oznámil palestinský úřad civilní obrany v Pásmu Gazy. Ministerstvo zdravotnictví ovládané hnutím Hamás už předtím sdělilo, že mezi mrtvými jsou hlavně ženy a děti a že po úderech vypukl rozsáhlý požár ve stanovém městě vysídlených Palestinců. Izraelská armáda, která původně oznámila, že přesně vedený úder mířil proti vysoce postaveným členům Hamásu, dnes uvedla, že "velmi vážný" incident stále vyšetřuje. Událost vyvolala pobouřené reakce humanitárních organizací a vlnu mezinárodní kritiky.

Ruská 1,5tunová bomba zničila ukrajinskou vesnici v Doněcké oblasti, tři lidé včetně dítěte utrpěli zranění

V eskalaci nepřátelských akcí zahájily ruské síly ničivý útok na vesnici Oleksiyevo-Druzhkivka v ukrajinské Doněcké oblasti a nasadily 1,5tunovou leteckou bombu, která zranila tři civilisty včetně nezletilého. Náraz výbušniny způsobil rozsáhlé škody na téměř 100 domech, přičemž tři nemovitosti byly téměř zničeny.

Nové kryptoměny se zajímavým případem využití v dubnu 2024 – top 2 projekty

Sledujte nás na sítích

Aktuálně se na trhu s kryptoměnami a altcoiny nachází mírná volatilita. Například v prvních dnech dubna 2024 jsme mohli zaznamenat pád bitcoinu ze 70 tisíc dolarů na 65 tisíc. Druhá největší kryptoměna, ethereum, zaznamenala také propad, a to ze své hodnoty 3 600 USD na 3 200 USD. 

Reklama

Na trh ale vstupuje řada nových kryptoměn s rozmanitými způsoby využití – a právě ty mohou být pro investory dychtící po novinkách rozhodující. I z tohoto důvodu pro vás máme 2 projekty – 5th Scape a eTukTuk, které svým uplatněním v praxi zaujmou. Pojďte s námi prozkoumat jejich využití, a co mohou tyto projekty nabídnout.

5th Scape – nová kryptoměna mění pojetí virtuální blockchainové reality

Projekt 5th Scape představuje inovativní projekt, který chce přinést uživatelům rozmanité zážitky prostřednictvím virtuální a rozšířené reality. S podporou utility tokenu $5SCAPE umožňuje ekosystém platformy všem držitelům tokenu přístup k široké škále her, zábavy a vzdělávání. 

Vše vyvíjí tým 5thScape – od filmů po hry s bojovníky MMA. Uživatelé tak získají přístup k rozmanitému a vzrušujícímu obsahu VR, který přináší úžasné zážitky. Blockchain pro VR krypto hry navíc zajistí bezpečnost a ještě lepší uživatelský zážitek ze hry. Kromě originálního nápadu spojení blockchainu a virtuální reality reaguje 5th Scape svým případem využití na široké portfolio 171 milionů uživatelů, kteří už technologie VR používají.

Foto: Inzerce

Vydejte se s 5thscape na jedinečnou cestu, na které nevznikají jen hry, ale formuje se nová a pohlcující realita. Jako vývojář ekosystému VR si tým projektu 5th Scape klade za cíl nově definovat herní prostředí tím, a to plynulým propojením náhlavní soupravy VR a speciálního křesla. Nabídne tak nevídaná dobrodružství v neprobádaných virtuálních prostředích.

Reklama

Token $5SCAPE se již nyní těší oblibě uživatelů a i nárůstu poptávky, protože se očekává, že počet uživatelů platformy 5th Scape poroste exponenciálně s rychlým růstem  VR krypto trhu. Cena tokenů v předprodeji představuje pro potenciální investory a obchodníky skvělou vstupní pozici na trh. Po uvedení tokenů na burzu se předpokládá, že cena výrazně stoupne.

Obrázek
Obrázek

Předprodej 5th Scape se blíží k milníků 4 milionů 

V současné době bylo v předprodeji vybráno více než 3,6 mil. dolarů a předprodej rychle postupuje. Cena tokenu $5SCAPE v současné době činí pouze 0,00248 USD. Při uvedení na burzu by měla cena tokenu činit 0,01 USD. To při koupi tokenu za současné ceny představuje více než 300% nárůst hodnoty.

Co se týče tokenomiky, do předprodeje bylo přiděleno 80 % z celkové zásoby tokenů. Dalších 10 % připadne na další vývoj a pokladnu. A zbylých 10 % bude vyčleněno na likviditu na burzách. 

Foto: Inzerce

Roadmapa je rozdělena na 4 části. V první fázi se projekt soustředí na úspěšný předprodej a trailer pro první hru, kterou je Cage Conquest. V dalších fázích se pak dočkáme představení dalších her jako je např. Epic Arena, Immersive Kick Off nebo Archery Master. Ve třetí fázi roadmapy by mělo dojít k uvedení tokenu $5SCAPE na burzy a zalistování na decentralizovaných burzách.

Obrázek
Obrázek

eTukTuk – revoluční iniciativa s prvky AI pro udržitelnou dopravu

Nový zelený projekt eTukTuk chce změnit svět dopravní infrastruktury tak, jak ho známe, a to zejména v rozvojových zemích. Každý, kdo cestoval po Asii nebo sledoval cestopisné pořady, ví, že na ulicích Srí Lanky nebo Thajska kralují rikši nebo tuktuky poháněné spalovacími motory.

Cílem projektu eTukTuk je snížit emise, a to zavedením elektrických tuktuků s infrastrukturou pro jejich nabíjení. Zároveň projekt nabídne řešení na blockchainu, které bude efektivní a bude uživatelům nabízet mnohem více, než jen elektrické vozidla.

Foto: Inzerce

Nový token $TUK bude pohánět celý ekosystém projektu. Podle roadmapy budou moct řidiči e-tuktuků prostřednictvím tokenů platit za možnost využívat nabíjecí stanice. Zároveň pasažeři budou moct využívat token k platbě za jízdy a nebo také k zisku pasivního příjmu.

Možnost podílet se na zelené revoluci a podpořit sdílenou ekonomiku jsou jistě argumenty, které osloví mnohé investory. Aby však projekt rostl a získal si důvěru obchodníků a investorů, musí obchodníkům nabídnout něco navíc. A to si projekt eTukTuk moc dobře uvědomuje, proto tvůrci projektu představili mechanismus s názvem Power Staking. Díky němu mohou investoři své tokeny ihned po nákupu uzamknout, aby kryptoměna mohla pracovat za ně, a oni si tak mohli užívat pasivního příjmu. 

Obrázek
Obrázek

Aktuální předprodejní fáze eTukTuk bude naplněna během pár dnů

Co se týče plánů projektu do budoucna, eTukTuk má opravdu propracovanou roadmapu. Je rozdělena do několika částí:

  • 1. fáze – zde se projekt soustředí na své zavedení na Srí Lance, včetně otevírání kanceláří nebo také na plné představení projektu, včetně spuštění tokenu $TUK, atd.
  • 2. fáze – získání 80 tisíc uživatelů, ověření smart kontraktů
  • 3. fáze – spuštění platformy, instalace první stanice na Srí Lance, spuštění aplikace pro pasažéry, uvedení tokenu $TUK na CEX a DEX
  • 4. fáze – spuštění aplikace pro pasažéry i řidiče, spuštění výroby e-tuk-tuků na Srí Lance, další vývoj a expanze

Token $TUK běží na blockchainu BNB Smart Chain. Tvůrci projektu zvolili blockchainové řešení kvůli lepší transparentnosti a bezpečnosti, protože pokud má projekt podporovat širší komunitu, musí mít od začátku nastavená jasná pravidla.

Foto: Inzerce

Nativní token se zároveň stále nachází ve fázi předprodeje. Potenciální investoři si mohou tokeny koupit prostřednictvím svých kryptopeněženk s BNB či USDT. Aktuálně činí cena jednoho tokenu $TUK 0,0295 USD. V předprodeji se již podařilo vybrat více než 2,7 mil. dolarů a během dalších pár dní dojde ke zvýšení ceny.

Pokud byste si chtěli tedy zajistit tokeny za nejlepší možnou cenu, doporučujeme s nákupem dlouho neotálet. Před svou investicí si však nezapomeňte udělat důkladný průzkum a zvážit míru rizika, kterou jste ochotni podstoupit. Nezapomeňte projekt sledovat také na sociálních sítích, aby vám nic neuniklo.

Obrázek
Obrázek

Závěr

Trh s kryptoměnami by nás mohl ještě v dubnu překvapit, jelikož nás čekají významné události jako halving bitcoinu nebo Doge Day. Na to, jakým směrem se však kryptoměny vydají, si budeme muset ještě chvíli počkat. Výhodou projektů v předprodeji je, že jejich cena je zatím fixní, a tak nakupujete za cenu, kterou vidíte. I z tohoto důvodu můžeme vřele doporučit projekty 5th Scape a eTukTuk k investici. 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Renomovaná značka Balneo

Balneo je renomovanou značkou, která nabízí širokou škálu produktů pro moderní koupelny. Jedním z hlavních tahounů jsou lineární odtoky, které jsou dostupné v různých délkách...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na trhu panují obavy ze špatné úrody pomerančů, ceny džusů letí vzhůru

Výrobci pomerančového džusu jsou nuceni zvažovat alternativy ve výběru ovoce. Velkoobchodní ceny nápoje totiž tlačí vzhůru obavy ze špatné úrody v Brazílii a na americké Floridě. Klíčové pěstitelské oblasti sužují intenzivní vedra a sucha a pomerančovníky jsou nemocné.

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti, kde tento měsíc otevřelo novou frontu. Stále tam však nemá takový počet vojáků, aby mohlo v oblasti podniknout větší výpad, je přesvědčen hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj. Informuje o tom agentura Reuters.

Německo zruší poplatek za tranzit plynu, nejdříve ale od roku 2025

Německo chce zrušit kontroverzní poplatek za tranzit plynu, na který si stěžují některé země EU, včetně České republiky. Řekl to dnes státní tajemník pro hospodářské záležitosti Sven Giegold s tím, že se na tom dohodla německá vláda. Vzhledem k tomu, že to vyžaduje změnu zákona, je nejbližším možným termínem pro zrušení poplatku podle něj začátek roku 2025.

Izraelská armáda lokalizovala tunely Hamásu vedoucí do Egypta

Izraelská armáda získala podle svého prohlášení kontrolu nad nárazníkovou zónou mezi Egyptem a Pásmem Gazy. Uvedla, že zde našla několik desítek tunelů palestinského teroristického hnutí Hamás. Používal je k pašování zbraní z Egypta.

Španělští poslanci definitivně schválili amnestii pro katalánské separatisty

Španělští poslanci dnes definitivně schválili zákon o amnestii pro činy, které souvisí se snahami o nezávislost Katalánska a staly se od listopadu 2011 do loňského listopadu. Těsně přehlasovali veto horní komory, v níž má většinu opozice. Zákon vstoupí v platnost zřejmě příští týden, ale o amnestii budou rozhodovat soudci v jednotlivých případech. Mají na to dva měsíce, pokud však účinnost zákona nebude pozastavena kvůli stížnosti k ústavnímu soudu či Soudnímu dvoru EU. Opozice už avizovala, že takovou stížnost podá.

Sonia Bompastor nastupuje jako nová trenérka Chelsea a nahrazuje Emmu Hayes

Fotbalový klub Chelsea vstupuje do nové éry, když po odchodu Emmy Hayes do funkce trenérky ženského národního týmu Spojených států amerických přebírá otěže Sonia Bompastor. Po pozoruhodném dvanáctiletém působení, během něhož Hayes získala 14 významných trofejí, čeká její nástupkyni významné dědictví.
Reklama

DOPORUČUJEME

Renomovaná značka Balneo

Balneo je renomovanou značkou, která nabízí širokou škálu produktů pro moderní koupelny. Jedním z hlavních tahounů jsou lineární odtoky, které jsou dostupné v různých délkách...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na trhu panují obavy ze špatné úrody pomerančů, ceny džusů letí vzhůru

Výrobci pomerančového džusu jsou nuceni zvažovat alternativy ve výběru ovoce. Velkoobchodní ceny nápoje totiž tlačí vzhůru obavy ze špatné úrody v Brazílii a na americké Floridě. Klíčové pěstitelské oblasti sužují intenzivní vedra a sucha a pomerančovníky jsou nemocné.

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti, kde tento měsíc otevřelo novou frontu. Stále tam však nemá takový počet vojáků, aby mohlo v oblasti podniknout větší výpad, je přesvědčen hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj. Informuje o tom agentura Reuters.

Německo zruší poplatek za tranzit plynu, nejdříve ale od roku 2025

Německo chce zrušit kontroverzní poplatek za tranzit plynu, na který si stěžují některé země EU, včetně České republiky. Řekl to dnes státní tajemník pro hospodářské záležitosti Sven Giegold s tím, že se na tom dohodla německá vláda. Vzhledem k tomu, že to vyžaduje změnu zákona, je nejbližším možným termínem pro zrušení poplatku podle něj začátek roku 2025.

Izraelská armáda lokalizovala tunely Hamásu vedoucí do Egypta

Izraelská armáda získala podle svého prohlášení kontrolu nad nárazníkovou zónou mezi Egyptem a Pásmem Gazy. Uvedla, že zde našla několik desítek tunelů palestinského teroristického hnutí Hamás. Používal je k pašování zbraní z Egypta.

Španělští poslanci definitivně schválili amnestii pro katalánské separatisty

Španělští poslanci dnes definitivně schválili zákon o amnestii pro činy, které souvisí se snahami o nezávislost Katalánska a staly se od listopadu 2011 do loňského listopadu. Těsně přehlasovali veto horní komory, v níž má většinu opozice. Zákon vstoupí v platnost zřejmě příští týden, ale o amnestii budou rozhodovat soudci v jednotlivých případech. Mají na to dva měsíce, pokud však účinnost zákona nebude pozastavena kvůli stížnosti k ústavnímu soudu či Soudnímu dvoru EU. Opozice už avizovala, že takovou stížnost podá.

Sonia Bompastor nastupuje jako nová trenérka Chelsea a nahrazuje Emmu Hayes

Fotbalový klub Chelsea vstupuje do nové éry, když po odchodu Emmy Hayes do funkce trenérky ženského národního týmu Spojených států amerických přebírá otěže Sonia Bompastor. Po pozoruhodném dvanáctiletém působení, během něhož Hayes získala 14 významných trofejí, čeká její nástupkyni významné dědictví.

Čtvrtina politických darů v EU plyne krajně pravicovým, krajně levicovým a populistickým stranám, ukazuje analýza

Průlomové šetření odhalilo, že značná část soukromých peněz darovaných politickým stranám v Evropské unii směřuje do krajně pravicových, krajně levicových a populistických hnutí. Tato finanční podpora dosahuje milionů eur, protože tato extrémní politická uskupení nabírají na síle před rozhodujícími volbami do Evropského parlamentu. Rozsáhlá analýza základě údajů od více než 200 stran z 25 zemí upozorňuje na nedostatky v transparentnosti a potenciální korupční rizika při financování politických stran.

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.
Reklama
Reklama