Více
  7.6 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Nejmladší španělský biskup se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických erotických fikcí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dvaapadesátiletý Xavier Novell se stal v roce 2010 nejmladším španělským biskupem. Teprve nedávno se však vzdal slibu celibátu. Za tímto rozhodnutím má stát jeho vztah se spisovatelkou Silvií Caballolovou, která se dosud prezentovala zejména jako autorka satanistických erotických fikcí. Jeho bývalí kolegové vyjádřili podezření, že je ovlivněn démony.

  Minulý měsíc podal výpověď z „osobních důvodů“ biskup Xavier Novell. Později vyšlo najevo, že důvodem tohoto kroku je vztah s rozvedenou spisovatelkou Silvií Caballolovou, informuje BBC

  Paradoxní je, že partnerka bývalého exorcisty je autorkou knih o satanismu, okultismu a sadismu „trilogii amnesia“, „El infierno en la lujuria de Gabriel“ či „The Hell of Gabriel’s Lust„, v nichž popisuje surový boj mezi dobrem a zlem, Bohem a Satanem a anděly a démony.

  Zděšeni bývalí kolegové biskupa dokonce naznačují, že ho ovládli démoni. Jeden z nich pro španělské média řekl, že situace „není problémem celibátu, ale spíše zamoření„. 

  Některé zdroje dokonce uvádějí, že Novella oslovil samotný papež František a vyzval ho, aby sám na sobě provedl rituál exorcismu a osvobodil svého ztrápeného ducha, což on ale odmítl. 

  Xavier se setkal se svou vyvolenou během studia démonické víry. Jistým problémem čelil už v minulosti kvůli svým vazbám na takzvanou terapii homosexuální konverze. Obviněný byl z uzavření sňatku mezi ženou a mladíkem, kteří se zúčastnili terapie bez souhlasu úřadů a rodičů nevěsty. 

  Bývalý biskup byl i otevřeným zastáncem nezávislosti Katalánska. Podporu jeho demisi vyjádřili dva bývalí představitelé povstalecké katalánské vlády Joseph Rull a Jordim Turull. „Biskup Novell stál vždy po boku politických vězňů slovy a především skutky a je jednou z mála výjimek katalánské církvi,“ okomentoval Xavierův odchod z církve Rull.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže

  Japonská princezna Mako porušila tradici a vzala si obyčejného muže. Zasáhly ji i jeho dluhy

  V Japonsku je normou, v královské rodině striktně dodržovat řád urozenosti. Dosud nepřicházelo v úvahu, aby si některý člen vzal partnera bez vznešeného panovnického titulu. Až princezna Mako to porušila. A nemá to jednoduché.
  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe

  V roce 2040 úplně zmizí ledovce v Africe. To má způsobit nevratnou změnu zemského systému

  Často slyšíme o tání ledovců v polárních končinách, jako je Grónsko nebo Antarktida. Ještě kritičtější situace kvůli tajícímu ledu je však v Afrických horách. Velmi brzy hrozí záplavy a hladomor.
  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Dalekohledy nové generace by mohly odhalit prvopočátek obrovských černých děr

  Tohle si běžný pozemšťan jen těžko dokáže představit. „Plyn o hmotnosti miliónů sluncí‘, stovky milionů let, takové veličiny a příměry se skloňují v nové studii, která pátrá po prvotním vzniku záhadných vesmírných černých děr.
  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  Německá dívka se ztratila, když byla běhat. Mohla by za tím být sekta z Čech

  V Německu se rozjelo pátrání po jedenáctileté dívence. Naposledy si byla zaběhat v bavorském Holzheimu, pak už ji nikdo neviděl. Pikantní na celém je, že by podle zdrojů mohlo mít ztracení spojitost s nebezpečnou sektou.
  Matka, která za 10 let porodila 11 dětí

  Žena, která za 10 let porodila 11 dětí. Nyní čeká další a plánuje všechny učit sama doma

  Sedmatřicetiletá Courtney působí jako svěží mladá žena, rozhodně ne jako strhaná matka. Přesto přivedla na svět už jedenáct potomků a dvanácté je na cestě. S třiatřicetiletým manželem Chrisem si udělali doma menší ‚továrnu na děti‘.
  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky

  Lego zahajuje prodej první kolekce stavebnic pro gaye a lesbičky. Typickým holčičím růžovým přebalům odzvonilo

  Výjev dívek hrajících si s panenkami v růžových šatičkách a chlapců s autíčky je nejspíš minulostí. Instituce rozhodly, že se hračky musí sjednotit do podoby „uni sex“. Průzkumy totiž odhalily, že dosavadní rozlišování pohlaví by mohlo děti urážet.
  Reklama
  Reklama
  Reklama