Protext ČTKMary Kay Inc. se při příležitosti Světového dne mokřadů 2022 zavazuje k...

Mary Kay Inc. se při příležitosti Světového dne mokřadů 2022 zavazuje k ochraně našich pobřeží

Dallas 3. února 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Oceány poskytují 80 % kyslíku, který dýcháme, a zajišťují potraviny a příjmy pro více než tři miliardy lidí na celém světě. U příležitosti Světového dne mokřadů se společnost Mary Kay Inc., celosvětový lídr v oblasti udržitelnosti a ekologické odpovědnosti firem, ve spolupráci s organizací The Nature Conservancy znovu zavázala k ochraně vzácných mokřadů, které lemují – a chrání – naše pobřeží.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220202005881/en/

Partnerství společnosti Mary Kay s organizací The Nature Conservancy (TNC) začalo v roce 1990. Od té doby spojily své síly, aby zapojily domorodé obyvatelstvo do udržitelné akvakultury na Novém Zélandu, zajistily sladkou vodu pro lidi v Mexiku, vyčistily naše oceány a zachránily některé živočišné druhy a posílily postavení žen na Šalamounových ostrovech. Jejich nejnovější projekt s TNC, který odstartoval v roce 2019, se zaměřil na ochranu a zlepšování stavu mokřadů.

„Pobřežní mokřady poskytují trojí výhru v oblasti klimatu: zachycení uhlíku, adaptaci na zvyšování hladiny moří a zvýšení odolnosti vůči bouřím a záplavám, a to vše při podpoře místní a národní ekonomiky,“ řekla Deborah Gibbinsová, provozní ředitelka společnosti Mary Kay Inc. „Bohužel Texas – domovský stát Mary Kay – ztratil za posledních 200 let více než polovinu pobřežních mokřadů v důsledku přeměny biotopů, nadměrného spásání a rozvoje. V rámci Světového dne mokřadů se společnost Mary Kay znovu zavazuje k ochraně našich mokřadů, aby z nich měly prospěch i další generace.“

„Každé jaro, když se stovky druhů ptáků vydávají na náročný let přes Mexický záliv z Latinské a Jižní Ameriky, poskytují mokřady na pobřeží kritické zastávky, kde si mohou odpočinout a doplnit energii, než budou pokračovat v cestě,“ řekla Lauren Williamsová, ředitelka programu Texas Resilient Coast ve společnosti The Nature Conservancy. „S rostoucím počtem obyvatel státu se pobřeží Mexického zálivu stalo důležitým místem osídlení pro lidi stejně jako pro volně žijící živočichy. Prostřednictvím našeho partnerství s Mary Kay se zavazujeme podporovat růst podél pobřeží, který je udržitelný pro ekonomiku, životní prostředí a druhy volně žijících živočichů, které jsou na něm závislé.“

Společnosti Mary Kay a TNC budou v příštím roce společně pracovat na následujících cílech ochrany našich mokřadů:

– Určit prioritní mokřadní oblasti pro ochranu a obnovu na více než 27 000 kilometrech pobřeží podél Mexického zálivu.

– Vypracovat Akční plán ochrany a obnovy pobřeží pro tři texaské ekosystémy s modrým uhlíkem – mangrovy, slané bažiny a mořské trávy – včetně zmapování oblastí, kde očekáváme, že se mokřady v budoucnu v důsledku klimatických změn přesunou.

– Posoudit možnosti obchodu s modrým uhlíkem pro podporu dlouhodobých potřeb řízení mokřadů v Texasu.

– Určit dynamickou lokalitu pobřežních mokřadů, kterou lze zřídit jako „živou laboratoř“ pro sdílení ochranářských technik, zkoumání modrého uhlíku a zdůraznění významu těchto kritických ekosystémů.

– Vybudovat dynamiku, partnerství a kapacity pro obnovu pobřežních mokřadů v Texasu, aby bylo možné v této práci pokračovat i v budoucnu.

„Klíčem je spolupráce nejen s organizací The Nature Conservancy, ale i s přírodou samotnou,“ dodala Gibbinsová. „Musíme přizpůsobit zastavěné prostředí tak, abychom zvýšili odolnost lidských i přírodních systémů. Mary Kay má základní přesvědčení o tom, že je třeba svět stále zlepšovat – a není lepšího místa, kde začít, než u sebe doma.“

Chcete-li si přečíst více o závazku společnosti Mary Kay k udržitelnosti, navštivte stránku marykayglobal.com/sustainability a stáhněte si globální strategii udržitelnosti společnosti Mary Kay s názvem Enriching Lives Today for a Sustainable Tomorrow.

O společnosti Mary Kay Inc.

Mary Kay Ashová světu ukázala, že svět byznysu zdaleka nepatří jen mužům, a před 57 lety založila svou vlastní kosmetickou společnost. Měla přitom tři cíle: nabídnou ženám více pracovních příležitostí, vyrábět neodolatelné produkty a udělat svět lepším místem. Její sen se postupem času proměnil v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Společnost Mary Kay investuje do vědy v pozadí krásy a vyrábí špičkové přípravky pro péči o pleť, dekorativní kosmetiku a vůně. Snaží se také posilovat postavení žen a jejich rodin prostřednictvím partnerství s organizacemi z celého světa, zaměřuje se na podporu výzkumu rakoviny, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a motivuje děti, aby šly za svými sny. S každou další vyrobenou rtěnkou je tato společnost o krok blíže naplnění vizí Mary Kay Ashové. Více informací na MaryKay.com

O organizaci The Nature Conservancy

The Nature Conservancy je celosvětová organizace na ochranu přírody, jejímž cílem je chránit půdu a vody, na nichž závisí veškerý život. Vycházíme z vědeckých poznatků a vytváříme inovativní řešení nejtěžších problémů našeho světa přímo v terénu, aby příroda a lidé mohli společně vzkvétat. Zabýváme se změnou klimatu, chráníme půdu, vody a oceány v nebývalém měřítku, zajišťujeme potraviny a vodu udržitelným způsobem a pomáháme k udržitelnějšímu rozvoji měst. Působíme v 79 zemích a teritoriích a využíváme přístup založený na spolupráci, který zapojuje místní komunity, vlády, soukromý sektor a další partnery. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.nature.org nebo nás sledujte na Twitteru @nature_press

Zobrazit zdrojovou verzi zprávy na businesswire.com:

https://www.businesswire.com/news/home/20220202005881/en/

Kontakt:

Mary Kay Inc.

Corporate Communications

marykay.com/newsroom

972.687.5332 or media@mkcorp.com

Zdroj: Mary Kay Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Doporučujeme

Severovýchod Španělska zasáhly silné deště, sedm lidí utrpělo zranění

Severovýchod Španělska zasáhly silné deště, voda zaplavila ulice, uvěznila lidi v automobilech a sedm lidí kvůli počasí utrpělo zranění. Napsala to dnes agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Podle nich lidem z aut uvězněných v povodňové vodě pomáhali hasiči.

Vatikán investuje 100 milionů eur do výstavby agrovoltaické elektrárny

Vatikán plánuje investovat zhruba 100 milionů eur (asi 2,4 miliardy Kč) do výstavby agrovoltaické elektrárny, která by již za dva roky mohla zásobovat tento nejmenší stát světa elektřinou. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

USA zavedly 50procentní clo na kanadský dovoz, Kanada přijde se stejnými cly

Spojené státy dnes ráno zavedly 50procentní clo na kanadský dovoz v hodnotě 20 miliard dolarů (413 miliard Kč). Kanada plánuje reagovat stejně vysokými cly. Kanadský premiér Markem Carney oznámil, že se rozhodl obchodní jednání s USA pozastavit. Informuje o tom agentura AP. Ani na poslední chvíli se nepodařilo dohodnout jiné řešení obchodního sporu.

Írán udělil řadě iráckých ropných tankerů povolení k plavbě Hormuzským průlivem

Írán udělil řadě iráckých ropných tankerů povolení k plavbě Hormuzským průlivem. Reagoval tak na opakované žádosti ze strany Bagdádu. Informovala o tom dnes íránská státní agentura IRNA.

Lední medvědi stále častěji loví ptáky kvůli úbytku mořského ledu

Lední medvědi v arktické Aljašce stále častěji vyrážejí na pobřežní ostrovy, kde napadají ptačí kolonie a ničí jejich hnízda. Úbytek mořského ledu je připravuje o tradiční lov tuleňů a část medvědů tak hledá potravu na souši. Pro některé arktické ptáky se tím vytváří nový a rostoucí tlak na rozmnožování.

Ukrajina zaútočila na logistické centrum ruského internetového obchodu Ozon

Logistické centrum ruského internetového obchodu Ozon v Samarské oblasti se v noci na dnešek stalo terčem ukrajinského dronového útoku, který způsobil požár ve skladu. Informovala o tom samotná společnost a média. Ruské úřady podle Reuters informují o nejméně šesti zabitých civilistech při ukrajinských útocích na Rusko a Moskvou okupovaný ukrajinský region.

Bitcoin vystřelil k 80 tisícům dolarů, za týden přidal přes 20 procent

Bitcoin má za sebou nejsilnější týden za více než dva roky. Největší kryptoměna se v pátek přiblížila hranici 80 tisíc dolarů a během týdne si připsala více než 20 procent. K růstu přispěl příliv peněz do bitcoinových ETF, uzavírání krátkých pozic i vývoj na americkém dluhopisovém trhu.

Brie Larson dokončila natáčení thrilleru Skeletons

Brie Larson si zahrála v dalším temném thrilleru. V australském státě Victoria skončilo natáčení psychologického thrilleru Skeletons, který režíroval J.T. Mollner a jehož producentem je J. J. Abrams. Příběh se zaměří na chlapce, jenž postupně zjišťuje, že jeho rodiče skrývají znepokojivé tajemství spojené s jeho matkou.

Walmart hlásí nejslabší růst prodejů za šest let, akcie prudce klesly

Americkému maloobchodnímu řetězci Walmart zpomalil růst srovnatelných prodejů v USA na 2,6 procenta, což je nejslabší tempo za šest let. Firma přesto překonala očekávání v tržbách i zisku a zvýšila celoroční výhled. Investory výsledky nepřesvědčily a akcie Walmartu klesly o více než devět procent.

USA vyslaly Poseidon přes Tchajwanský průliv. Čína letoun sledovala

Americký námořní hlídkový letoun P-8A Poseidon v pátek proletěl Tchajwanským průlivem v mezinárodním vzdušném prostoru. Americká armáda označila přelet za ukázku svého závazku ke svobodnému a otevřenému Indo-Pacifiku. Čínská armáda podle vojenského zdroje stroj po celou dobu sledovala.

Ruský dvojitý útok na nákupní centrum na Ukrajině si vyžádal 16 mrtvých a 130 zraněných

Ruské drony zasáhly v pátek obchodní centrum v ukrajinském Kryvém Rihu a zabily nejméně 16 lidí. Více než 130 dalších utrpělo zranění, mezi nimi desítky dětí. Podle ukrajinských úřadů následoval po prvním zásahu další útok, který mířil na záchranáře.

Je čas ukončit válku, dokud jsme vůči USA v silné pozici, řekl íránský prezident

Íránský prezident Masúd Pezeškján dnes uvedl, že je čas ukončit válku se Spojenými státy, dokud je Teherán podle něj vůči Washingtonu v silné pozici. Informovaly o tom agentury DPA a AFP. Spojené státy jsou kvůli válce nenáviděny po celém světě, prohlásil také íránský prezident, který ale kategoricky odmítl kapitulaci.

Danone rozšiřuje byznys s funkční výživou

Francouzská potravinářská skupina Danone získala souhlas s převzetím britské značky Huel, známé především díky nutričně kompletním nápojům a práškovým směsím. Britský antimonopolní úřad rozhodl, že transakci nebude posílat do další, podrobnější fáze vyšetřování. Hodnota obchodu se podle médií pohybuje kolem 1,2 miliardy dolarů.

Útočník s mečem zaútočil na švédskou střední školu a zranil několik lidí

Útočník ozbrojený mečem dnes zranil několik lidí při útoku na střední škole ve švédském městě Fagersta severozápadně od Stockholmu, uvedly podle agentury Reuters tamní úřady. Radnice dále uvedla, že policie pachatele postřelila a zadržela. Počet zraněných úřady zatím nezveřejnily, ale podle místního deníku Aftonbladet zranění utrpěli alespoň dva lidé.

Téměř 100 dní od zmizení. Rodiče v Nigérii protestují za unesené děti

Téměř sto dní čekají rodiny v severovýchodní Nigérii na návrat dětí unesených ze školy. Desítky z nich stále zůstávají v zajetí a jejich rodiče ve čtvrtek vyšli do ulic města Uba. Po vládě žádají jediné: aby děti našla a přivedla domů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama