Více
  28.8 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Krůček od finále. Boston se ujal vedení, hráčům Miami chce na třetí pokus vrátit úder

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už jen jediná výhra dělí od postupu do finálové série NBA basketbalisty Goldenu State Warriors, stejně na tom jsou po nočním zápase ze středy na čtvrtek také hráči Bostonu Celtics. Ti pětkrát v řadě v konferenčním finále ostrouhali a chtějí zlomit nepřízeň. Zatím se jim to daří více než dobře.

  Většina sezony je minulostí, v basketbalové NBA už je třeba odpovědět jen na pár posledních dotazů. Kdo postoupí do finále? Rozdělanou práci mají stále všechny čtyři týmy, dvěma z nich se ale daří o něco lépe. Golden State vede nad Dallasem v poměru 3:1, mečbol má za stavu 3:2 také výběr Bostonu.

  Celtics prohrávali v sérii po třech zápasech, parádní otočka jim ale zajistila vedení a první šanci na ukončení konferenčního finále. Po základní části druhý nejlepší tým Východní konference v noci vyhrál 93:80 a přiblížil se ke splnění snu. Snu o titulu, který získal Boston naposledy v sezoně 2007/08.

  Od té doby postoupil celek ze státu Massachusetts do finále celé NBA jen jednou, celkem pětkrát do něj chtěl zamířit právě z konferenčního finále, ani jednou se mu to ale nepovedlo. Dvakrát ukončili Bostonu cestu sezonou basketbalisté Miami, do třetice ale nic takového nechce nikdo v klubu zažít.

  První šance v sobotu

  Úvodní šanci dostane Boston v sobotu, navíc na domácí palubovce. Do finále bude hnát Celtics vyprodaná aréna, trenér Ime Udoku věří, že jeho svěřenci udrží dobré mentální nastavení a předvedou další silný obranný výkon. Podobně jako v pátém zápase, který byl podruhé za sebou úspěšný.

  „Dokážeme na soupeře vytvořit mentální tlak naší velmi dobrou obranou a opět nám to vyšlo,“ byl rád trenér Bostonu. Spolehnout se mohl třeba hlavního střelce Jaylena Browna, který nastřádal celkem 25 bodů, 4 doskoky a 1 asistenci, podobně se dařilo také Tatumovi. Ten měl na kontě 22 bodů, 12 doskoků a 9 asistencí. „Máme blízko k tomu, abychom dosáhli něčeho velkého. Jen si nesmíme myslet, že už máme hotovo,“ ví Brown.

  V noci ze čtvrtka na pátek budou chtít rozhodnout o své účasti ve finále také Warriors, kteří vedou 3:1 nad Mavericks.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS