Více
  11.3 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Zvýšíte ceny a my zvýšíme úroky, varoval šéf Bank of England firmy

  Šéf Bank of England Andrew Bailey varoval britské firmy před dalším zvyšováním cen. Spolu s nimi totiž porostou i úrokové sazby. Vysoká inflace dle jeho slov neprospívá nikomu. Banka však zlepšila svůj výhled pro britskou ekonomiku na letošní rok.

  FA Cup vyhlíží klíčové bitvy. Do semifinále se probili Citizens i United

  Začínalo se u stovky, postupnými kroky se došlo až k závěrečné čtyřce. Nejstarší a jedna z nejslavnějších fotbalových soutěží planety míří do své finální fáze. V osudí už zbyly pouze čtyři týmy, které si to rozdají ve dvou semifinále o postup do finále. V neděli si zajistili postup Manchester United, Sheffield United a Brighton a už o den dříve Manchester City.

  Ford představil žhavou novinku. Takhle vypadá elektrické SUV jménem Explorer

  Konečně se světový trh dočkal. I na ten český v brzké době zamíří zbrusu nové SUV, které se profiluje jako elektrický vůz pro každodenní dobrodružství. Velikán jménem Explorer si rozhodně zaslouží obdiv. Ikonický design se mísí s novou vizí elektrické energie. Výrobci zapracovali také na rychlosti dobíjení, což je faktor, kterého se lidé stále ještě bojí. Cena bude zajímavá.

  Královna Alžběta zrušila předvánoční oběd s rodinou. Důvodem jsou obavy z šíření covidu

  Britská královna Alžběta II. preventivně zrušila předvánoční rodinný oběd kvůli nárůstu počtu případů covidu-19 ve Spojeném království. Ve čtvrtek to podle agentury Reuters a serveru CNN uvedl zdroj z Buckinghamského paláce.

  „Toto rozhodnutí je preventivní. Má se za to, že by (setkání) ohrozilo vánoční plány příliš mnoha lidí, pokud by k němu došlo,“ citovaly agentury zdroj, podle kterého tento krok všichni považují za správný, ačkoli je to mrzí.

  95letá panovnice oběd pro příbuzenstvo před Vánocemi obvykle pořádá každý rok. Kvůli pandemii bylo však setkání zrušeno i vloni. Zatímco tradičně se koná v Buckinghamském paláci, letošní akce měla proběhnout na hradě Windsor, kde královna v době pandemie tráví většinu času.

  V předchozích letech Alžběta II. zvala svou širší rodinu, aby se k ní připojila v londýnské rezidenci před odjezdem do Sandringhamu v Norfolku, kde během svátků hostí své nejbližší. Slavnostní události se obvykle účastní všechny královniny děti spolu s většinou jejích vnoučat a pravnoučat, včetně prince Williama s vévodkyní Kate a dětmi. Na obědě se tak tradičně schází desítky lidí, připomněl magazín People.

  Letošní vánoční svátky budou královniny první bez milovaného prince Philipa po boku, s nímž byla v manželském svazku 73 let. Vévoda z Edinburghu zemřel v dubnu ve věku 99 let.

  Odborníci před rychlým šířením omikronu varují

  Rozhodnutí zrušit letošní oběd přichází po důrazných varováních hlavního anglického lékaře před šířením varianty omikron, když vzhledem k blížícím se Vánocům občany vyzýval k opatrnosti.

  Profesor Chris Whitty řekl, že lidé by měli „upřednostňovat to, na čem jim záleží“, pokud zvažují účast na večírcích a jiných akcích během vánočního období.

  Podle ředitele WHO Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse se varianta koronaviru omikron šíří daleko rychleji než dřívější varianty.

  V pondělí Spojené království oznámilo své první úmrtí v souvislosti s touto variantou. Ve středu pak zaznamenalo 78 610 nových případů koronaviru, nejvyšší počet za den od začátku pandemie. Předchozí denní rekord byl z 8. ledna.

  Sledujte nás na sítích

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tornádo zabilo v Mississippi nejméně 23 lidí. Další oběti mohou ležet pod troskami

  Na několika místech státu Mississippi padaly v pátek večer kroupy velikosti golfového míčku. Spolu se silným deštěm doprovázely tornádo, které se prohnalo několika menšími městy. Zabilo nejméně 23 lidí a dalším způsobilo zranění. Záchranáři upozornili, že se oběti mohou nacházet také pod troskami domů.