Více
  7.6 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Impact partners. Harrymu a Meghan v životopise přibyla další položka

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vévoda a vévodkyně ze Sussexu v úterý oznámili, že převzali úlohu takzvaných impact partners v investiční společnosti Ethic orientované na udržitelnost, informovaly magazín People a deník The Guardian. Harry a Meghan se loni vzdali svých oficiálních rolí v britské královské rodině a od té doby se zapojili do široké škály projektů.

  „Jsou zcela odhodlaní pomáhat řešit určující problémy naší doby, jako je klima, rovnost pohlaví, zdraví, rasová spravedlnost, lidská práva a posilování demokracie. Zároveň chápou, že tyto otázky jsou ze své podstaty propojeny. A to natolik, že se začátkem tohoto roku stali investory v Ethic a také si své prostředky společností nechávají spravovat,“ uvedla firma v prohlášení.

  Princ Harry a Meghan podle svých slov doufají, že jejich partnerství se společností Ethic povzbudí více mladých lidí, aby své peníze investovali do společností, které se zaměřují na udržitelnost. Ethic aktuálně spravuje aktiva v hodnotě 1,3 miliardy dolarů, připomněl deník The Guardian.

  Pár zveřejnil vlastní prohlášení na svém webu nadace Archewell Foundation. Když do sebe navzájem investujeme, měníme svět… Ať už investováním času (jako při mentoringu), investováním do komunity (jako při dobrovolnictví) nebo investováním finančních prostředků (pro ty, kteří na to mají prostředky). Naše volby (jak a kam vložíme energii) nás definují jako globální komunitu,“ napsali manželé.

  „Podle nás je načase, aby místo u stolu, kde se rozhoduje o věcech, které ovlivňují nás všechny, mělo více lidí. Chceme přehodnotit povahu investování, abychom pomohli vyřešit globální problémy, kterým čelíme všichni,“ pokračovali čtyřicetiletá Meghan a sedmatřicetiletý princ Harry. „Naše partnerství se společností Ethic je jedním ze způsobů, jak realizujeme své hodnoty,“ dodali v prohlášení.

  Společnost Ethic vznikla v roce 2015. Firma uvádí, že investuje jen do „společností, které se k lidem a planetě chovají s respektem“.

  Udržitelnost a duševní zdraví patří mezi klíčové hodnoty Harryho a Meghan

  Od chvíle, kdy se Meghan a Harry v loňském roce přestěhovali do Kalifornie, oznámili spolupráci s Netflixem a Spotify. Princ Harry dále zastává jednu z vedoucích funkcí ve start-upu BetterUp, který zajišťuje koučink zaměstnanců a asistenci v oblasti duševního zdraví. Pro Apple TV+ také vytvořil sérii o duševním zdraví s Oprah Winfrey.

  Pár minulý měsíc přicestoval do New Yorku na několik akcí a setkání. Jednalo se o jejich první veřejná vystoupení od narození dcery Lilibet Diany. Na akci Global Citizen Live propagovali dostupnost vakcín proti covidu-19 pro všechny.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  James Michael Tyler známý z Přátel zemřel

  Zemřel James Michael Tyler, Gunther z Přátel. Hvězdy seriálu mu vzdaly hold

  Americký herec James Michael Tyler, který se proslavil rolí v populárním seriálu Přátelé, zemřel ve věku 59 let. Hvězdy sitcomu včetně Jennifer Aniston nebo Courteney Cox mu na sociálních sítích vzdaly hold.
  Zpěvák Ed Sheeran má covid

  Zpěvák Ed Sheeran má covid

  Popová superstar Ed Sheeran onemocněl koronavirem. Britský zpěvák oznámil na sociálních sítích, že je v domácí izolaci.
  Picassovy obrazy se v Las Vegas vydražily za více než 100 milionů dolarů

  Picassovy obrazy se v Las Vegas vydražily za více než 100 milionů dolarů

  Při pohledu na ceny, za které se prodávají některá umělecká díla, se mnohým tají dech. Devět Picassových obrazů a dva kusy keramiky se nyní v Las Vegas prodaly v aukci za více než 100 milionů dolarů.
  Královna Alžběta strávila noc v nemocnici

  Královna Alžběta po letech strávila noc v nemocnici. Nyní je již zpět ve Windsoru

  Nejstarší a nejdéle vládnoucí panovnice Británie královna Alžběta II. poprvé po letech strávila noc v nemocnici, a to ze středy na čtvrtek. Buckinghamský palác uvedl, že se jednalo o „předběžná vyšetření“. Nyní je však již zpět v královské rezidenci ve Windsoru.
  Královna Alžběta zrušila návštěvu Severního Irska

  Královna Alžběta na poslední chvíli zrušila návštěvu Severního Irska. Lékaři jí naordinovali odpočinek

  Britská panovnice Alžběta II. zrušila plánovanou cestu do Severního Irska a neochotně akceptovala radu lékařů, aby si na několik dní odpočinula, uvedl Buckinghamský palác.
  Angelina Jolie na premiéře Eternals s dětmi

  Angelina Jolie dorazila na premiéru Eternals s dětmi. Dcera Zahara zazářila v jejích šatech

  Americká herečka Angelina Jolie vyrazila na světovou premiéru snímku Eternals s dětmi. Při pondělním uvedení filmu v Los Angeles hollywoodskou hvězdu doprovodili Maddox, Zahara, Shiloh, Vivienne a Knox. Jedna z dcer přitom dorazila ve slavnostní róbě, kterou poprvé oblékla Angelina Jolie na předávání Oscarů před sedmi lety.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama