Harry Styles uzavřel rekordní sérii koncertů na stadionu Wembley emotivním večerem. Během posledního vystoupení připomněl bývalé kolegy z One Direction, poděkoval i zesnulému Liamu Paynovi a na pódiu přivítal svou sestru Gemmu. Ta před desítkami tisíc fanoušků promluvila o tom, jak je na něj hrdá.
Britský zpěvák zakončil dvanáct večerů na vyprodaném stadionu Wembley, kam jeho turné Together, Together přivedlo zhruba 80 tisíc lidí na jeden koncert. Šlo o mimořádný milník, protože Styles se stal prvním umělcem v historii, který během jednoho turné odehrál ve Wembley dvanáct vystoupení.
Během posledního koncertu se zpěvák vrátil i k začátkům kariéry. Připomněl One Direction, skupinu, která vznikla v roce 2010 v soutěži The X Factor a později se zařadila mezi největší boybandy své doby.
„Nestál bych na tomhle pódiu, kdyby nebylo čtyř mých přátel, kteří byli obrovskou součástí téhle cesty,“ prohlásil Styles. „Chci poděkovat Niallovi, Louisovi, Zaynovi a mému drahému příteli Liamovi za tyhle večery a za všechno, co jsem se během té doby naučil, za přátelství, za všechno. Nic z toho by nebylo možné, nebyl bych tady bez vás. Moc vám děkuju.“
Vedle Stylese, Nialla Horana, Louise Tomlinsona a Zayna Malika do skupiny patřil také Liam Payne. Ten zemřel v roce 2024 ve věku 31 let po pádu z balkonu hotelu v argentinském Buenos Aires. One Direction má od roku 2016 pauzu na dobu neurčitou a jednotliví členové se od té doby věnují sólovým kariérám.
Později večer přišlo další překvapení. Na pódium dorazila Stylesova starší sestra Gemma, která se jinak veřejné pozornosti spíše vyhýbá. Přiznala, že podobné místo není prostředím, kde by běžně chtěla stát, ale tentokrát udělala výjimku.
„Můj mladší bratr právě dokončuje rekordní dvanáctidenní sérii,“ pronesla. Bratrovi připomněla, že ho v běžném životě nevnímá jako hvězdu stadionů, ale jako bratra, strýce a nejlepšího přítele. „Vidět tu neuvěřitelnou komunitu, která se kolem tebe vytvořila, se opravdu nedá popsat,“ dodala.
Gemma zavzpomínala také na chvíli, kdy Harryho vezla na první konkurz do The X Factoru. „A teď jsme tady,“ poznamenala. Zpěvák ji po projevu objal a vypadal dojatě. Fanoušky pak vyzval, aby pro Gemmu udělali pořádný humbuk.
Turné Together, Together bude pokračovat v São Paulu, Mexico City, New Yorku a Melbourne. Poslední koncert je naplánovaný na 13. prosince v Sydney.


